13 powodów do szczęścia

Miejski Ośrodek Kultury Galeria Sztuki Epicentrum w Jastrzębiu – Zdroju zaprasza

13 POWODÓW DO SZCZĘŚCIA

wystawa malarstwa Janusza Andrzeja Reszki

1.02 – 31.03.2021 r.

Zapraszamy do zwiedzania nowej zewnętrznej ekspozycji Galerii Sztuki Epicentrum. Tym razem zapraszamy Państwa w podróż po sztuce znanej ale w nowej interpretacji.

13 obrazów słynnych malarzy przedstawione jako kubistyczne dzieła w wykonaniu Janusza Andrzeja Reszki. Każda praca dostała opis i kod QR który umożliwi zwiedzającemu zweryfikowanie obrazu z oryginałem.

Janusz Reszka urodzony w 1952 roku w Łodzi. Edukację ukończył w Liceum Sztuk Plastycznych w Łodzi. W 1988 r. wyjechał do Paryża, tam ukończył Szkołę Konserwacji Zabytków i Dzieł Sztuki. Pracował jako konserwator obrazów jednocześnie uprawiając malarstwo sztalugowe oraz fresk. W 2018 powrócił do Polski, gdzie rozpoczął cykl wystaw indywidualnych i zbiorowych.

Prace artysty znajdują się w zbiorach prywatnych i Muzeach wielu Krajach Europy, USA, Australii m.in Japonii, Szwajcarii, Izraelu, Francji, Syrii, Kuwejcie, Tunezji, Wielkiej Brytanii, Niemczech, Chorwacji, Słowenii i Kanadzie.

Aktualny styl uprawiany przez artystę to postkubizm chromatyczny.

Inne komunikaty>>>

Twój wpis

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Carte Blanche

Usługi wykończeniowe, gładzie, malowanie, sufity podwieszane, sufity napinane, panele podłogowe i ścienne, montaż drzwi i parapetów. meble

Czytaj więcej »
Przewiń do góry