Stal Nysa
Barkom Lwów (b)
BBTS Bielsko-B. (b)

14 lat minęło jak z bicza strzelił…

We wtorek o godz. 18:00 siatkarze Jastrzębskiego Węgla po raz drugi w tym sezonie ugoszczą rozgrywki CEV Champions League. Przeciwnikiem naszego zespołu będzie mistrz Belgii Knack Roeselare, który wprawdzie zajmuje drugie miejsce w tabeli grupy A, jednak traci do podopiecznych Andrei Gardiniego aż siedem oczek. Jeśli jastrzębianie zwyciężą w trzech lub czterech setach, będą praktycznie pewni triumfu w grupie i bezpośredniego awansu do ćwierćfinałów Ligi Mistrzów. Dodajmy, że po raz ostatni Belgowie gościli w Jastrzębiu-Zdroju 30 stycznia 2008 roku, ale do wspomnień odsyłamy na koniec niniejszej zapowiedzi.

Jastrzębski Węgiel jak na razie gromi rywali w grupie A. Nasi siatkarze nie tylko nie stracili jeszcze nawet seta, ale na dodatek tylko raz pozwolili rywalom na wywalczenie w jednej partii 23 oczek. Tą ekipą był właśnie Knack Roeselare, z którym podopieczni Gardiniego w połowie grudnia wygrali na wyjeździe (25:18, 25:20, 25:23). Dodajmy, że Jurij Gladyr i spółka notują obecnie fantastyczną passę trzynastu zwycięstw z rzędu, zaś Knack, który lideruje w lidze belgijskiej ma za sobą trzysetową porażkę z drugim w tabeli Lidemansem Aalst.

Krótko mówiąc, wszystkie czynniki na niebie i ziemi wskazują Jastrzębski Węgiel w roli zdecydowanego faworyta zawodów. Z tego faktu zdają sobie sprawę nasi siatkarze. „Znów chcemy wygrać, żeby utrzymać tę pierwszą pozycję w grupie” – powiedział bohater ostatniego miesiąca Jan Hadrava. „Trzeba podejść do tego meczu spokojnie i podtrzymać tę naszą serię zwycięstw” – to z kolei opinia Tomasza Fornala, cytowanego przez oficjalną stronę klubu.

Co ciekawe, jak przypomina redakcja serwisu Jastrzębskiego Węgla, w ekipie gości zagra zawodnik, który pamięta ostatnie starcie obu ekip na… Lodowisku Jastor w sezonie 2007/08. Tym siatkarzem jest przyjmujący Matthijs Verhanneman. Wówczas Knack wygrał w Jastrzębiu-Zdroju 3:1 i wcale nie było to wielką niespodzianką. Belgowie będą mieli zatem okazję przekonać się, jak ogromny postęp wykonała polska i jastrzębska siatkówka na przestrzeni półtora dekady. A dlaczego zagraliśmy na Jastorze? Cóż, jak wiadomo, Hala Widowiskowo-Sportowa była wówczas “Dumą Ówczesnego Prezydenta Miasta”, zaś “Kurnik Arena” średnio nadawał się do europejskich rozgrywek…

Przy tej okazji mamy dla Was małą niespodziankę w postaci wspomnieniowej galerii zdjęć z meczu z dnia 30 stycznia 2008 roku. Czternaście lat, a Leszek Dejewski wciąż piękny i młody!

Wpisy na temat “14 lat minęło jak z bicza strzelił…”

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.