14-latek niemal wjechał w kobietę z wózkiem

W czwartek, 19 sierpnia, około godziny 19.00 policjanci z Wydziału Ruchu Drogowego zauważyli motorowerzystę, który na widok radiowozu przyspieszył. Kierujący i pasażer cały czas oglądali się za siebie. Mundurowi podjęli próbę zatrzymania jednośladu, włączając sygnały świetlne i dźwiękowe. Niestety, motorowerzysta nie zwolnił i rozpoczął ucieczkę przed stróżami prawa. W jej trakcie popełnił wiele wykroczeń. Stworzył także zagrożenie dla innych uczestników ruchu, w tym pieszych, gdy jechał po chodniku, oraz rowerzystów, którzy zmuszeni byli zjeżdżać z drogi rowerowej do rowu.

14-latek ignorował polecenia wydawane przez interweniujących policjantów i uciekał w stronę Gołkowic. Na ulicy Szotkowickiej funkcjonariusze podjęli kolejną próbę wyprzedzenia motorowerzysty, jednak ten skutecznie zajeżdżał im drogę, jadąc „zygzakiem” od krawędzi do krawędzi. W pewnym momencie kierujący niemal wjechał w kobietę prowadzącą wózek z dzieckiem. Do pościgu włączył się funkcjonariusz straży pożarnej, który widząc uciekającego motorowerzystę oraz radiowóz policyjny, zatrzymał pojazd w poprzek drogi, zmuszając drogowego pirata do zatrzymania.

Nastolatek nie potrafił wytłumaczyć policjantom, dlaczego przed nimi uciekał. W trakcie kontroli wyszło na jaw, że motorower jest nieprzerejestrowany, bez aktualnego ubezpieczenia OC, bez aktualnych badań technicznych pojazdu, a kierujący nie posiada uprawnień do kierowania nim. Pojazd został odholowany, zaś 14-latek oraz pasażer oddani pod opiekę rodziców. O zdarzeniu zostanie poinformowany sąd rodzinny, który zadecyduje o dalszym losie młodego człowieka. (źródło: KMP Jastrzębie-Zdrój)

  1. No właśnie niech policja zajmie się również wyścigami na ul. Rozwojowej, Chlebowej które mają miejsce co piątek sobote nocą. Tylko głuchy nie usłyszy jak młodzi piłują auta. Podejrzewam że nie ma patroli bo widać ciągle nowych młodych policjantów, pewnie koledzy więc nie wypada dać mandatu. Aleja JPII to samo wieczorami przejść na pasach to trzeba się przeżegnać.

    1. Tam to już jest zlot złomów i różnego rodzaju “młodych nawiedzonych”. Czemu tam patroli nie ma?? To co się tam dzieje od około 20:00 to zgroza.

Twój wpis

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Przewiń do góry
radiator
Idzie zima. Czy przetrwamy i wystarczy nam pieniędzy?