19-latek kopał i podduszał ojca

Niedawno policjanci zostali wezwani na interwencję do jednego z mieszkań na osiedlu 1000-lecia, gdzie mężczyzna wszczął awanturę ze swoim ojcem i matką. W czasie kłótni kopał i podduszał ojca. 19-latek odnosił się do rodziców wulgarnymi słowami, obrażał ich i poniżał. Awanturnik został szybko i skutecznie obezwładniony przez stróżów prawa. W czasie przeszukania mieszkania policjanci odnaleźli środki odurzające.

Sprawca został zatrzymany, usłyszał już zarzuty znęcania się nad rodzicami oraz posiadania środków narkotycznych. Dzięki wejściu w życie „ustawy antyprzemocowej” policjanci skorzystali z przysługujących uprawnień i wydali mężczyźnie zakaz zbliżania się do rodziców oraz ich bezpośredniego otoczenia. (źródło: KMP Jastrzębie-Zdrój)

 1. Dawajcie wiecej swoim dzieciom i to co chcą a nie wymagajcie od nich to zobaczycie jakie himery wychowacie które później was wsadzą do domu starców

 2. Takie są efekty kreowania dzieci na “debeściaków”. Takie osoby budują swoje poczucie wartości, dzięki temu że maja drogie ubrania, najnowsze telefony. Ale brakuje im jednego- przyzwoitości wobec innych, człowieczeństwa. Są to typowe wieśniaki ze słomą w butach i w głowie, które myślą że jeśli założą buty 500 złotych to są kimś. Takie zachowania są przekazywane z pokolenia na pokolenie, dlatego w Jastrzębiu tylu tego typu ludzi, którzy chwalą się wszystkim co mają. Jedyne co takie osoby potrafią robić to obgadywać innych za plecami, obrażać i próbować pokazać, że ktoś jest gorszy.. Typowa mentalność , która przybyła do miast ze wsi. Tak więc zamiast wychowywać ,to lansuje się latorośl. Wychodzą na miasto, między ludzi i nie potrafią się zachować zaczyna się nękanie, dewastacja,hejt.,zniewaga ale nie myślą o skutkach i konsekwencjach. Wystarczy posłuchać rodziców i najbliższe otoczenie dziecka. Z kim przystajesz, takim się stajesz. A potem mamy pełną rubrykę kryminalną.

  1. Nie obrażać ludzi ze wsi bo ci ludzie ze wsi mają wiecej ogłady i kultury jak również są skromni i niż ci z miast. wiedzą co to honor i praca jak również wiedzą co to jest karność tylko ci z miasta nie nauczeni pracy dzieic zamiast po sobie posprzatać łózko to matka ścieli zamiast zrobić zakupy to nie pójdzie taka córka / syn czy wnusia bo po co lepiej poroibic fikołki w domu, posiedzieć w komórce zamiast to zrobić. Ale to wina tych rodziców co myślą, ze jak maja pieniądze to jest wszytsko pieniądz nie załatwi wychowania. Jak może taka matka wychować porządnie dziecko jak sama tylko patrzy na kasę i na to aby jak najwiecej mieć i przekazują swoim dzieciom że najważniejsze to mieć pieniądze i to co najlepsze , najnowsze. Wychowują sobie egoistów na swoich rękach którzy odwdzięcza się im później.

   1. to fakt ze wsi sa bardziej ludzi nierozwydrzeni niż ci z miast. a jak sobie wychwują tak mają jak bym chyba mu rękę urwał gdyby ja na mnie pdniósł. tak to jest wychowania bez paska i bezstresowo później takie dzieic rosną jak te bluszcze bez żadnych zasad i tylko nastwieni na branie aby im dawać i kupować. to niech mają jak sobie wychowali tak teraz zbierają żniwo

  2. Jak się rodziców słucha to ręce opadają matki przekazują swoim córkom kult piekna że najważniejsze to jest iść na fitmness, miec ciuchy markowe, i liczy sie kasa a ojciec ma na nich robić i przynosić pieniądze a do tego nie jest szanowany bo traktowany jak bankomat który ma dawać im kasę i śa wychowywane w takim przekonaniu a jak się nie podoba to pokazują takiemu ojcu swoje fochy bo teraz liczy się wygląd i kasa a w głowie pusto i nic więcej.
   Tak jak u mojej sąsiadki gdzie traktuje swojego męża gorzej niż służącego a ten jak jakiś niewolnik nie ma nic do powiedzenia i wykonuje posłusznie pani rozkzay a córka z synem, patrza jak ojciec jest traktowany i nawet one nie mają szacunku do niego to jak ma być dobrze ludzie!!!!!!

 3. To jest jeden z bardzo wielu przykładów, że spłodzenie i urodzenia dziecka to nie wszystko. Należy jeszcze dziecko wychować, przypilnować w nauce a przede wszystkim każdy rodzic ma dać dziecku pozytywny przykład. Z dorastającym dzieciakiem wobec którego popełniono błędy wychowawcze nie da się już nic zrobić. Efekty tych błędów widzimy w tej informacji i teraz pomoże jedynie resocjalizacja. Mamy jeszcze wiele beztroskiej młodzieży dla której zdewastowanie publicznej wartości jaką są ławki, urządzenia i choćby drogie inwestycje w Parku Zdrojowym lub w OWN-ie to element zabawy. Kto tym dzieciom ma wytłumaczyć, że ja jako rodzic tą inwestycję opłaciłem w podatku i wyrządzona szkoda dotyczy także mnie.

 4. Do Edward masz rację takie som szczyle dziś ja zawsze swojego ojca szanowałem którego już niemam raz mu tylko odpyskowalem to dostałem po dupie ile wejdzie

  1. Właśnie, ludzie nie zdają sobie sprawy z tego, że nie wszystko im wolno, że są ograniczenia, zasady, normy zachowań. Potem jak bierze się za nich wymiar sprawiedliwości, to są zdziwieni. I wcale nie dotyczy to tylko tego młodego człowieka, ale często ludzi z naszego otoczenia ,w każdym wieku, czysta anarchia, bo tak mi się podoba i co mi zrobisz?

 5. Bardzo dobrze, że wreszcie weszło to prawo. O wiele lat za późno, ale lepiej późno niż wcale. Może przemocowcy wreszcie się nauczą że nie wszystko im wolno…

 6. teraz tak wychowują swoje dzieic to znaczy nie wychowują. Obecnie dzieici nie maja żadnych obowiązków, tylko wszytsko im sie daje i rosna roszczeniowi a jk im sie nie da to wtedy zaczyna się wielkie larmo i dochodzi do takich scen

   1. Rząd nie ma nic do tego po prostu są rodzice którzy nie potrafią wychować dzieci a też są tacy co nie nadają się na rodziców widać że robią co chcą a jest też tak że nawt rządzą rodzicami . Dziecko musi znać karność

     1. Lepiej ni PO które wszystko sprzedawało i ludzi w dup…e miało. dobrze Jan napisał co ma do tego rząd to rodzic odpowiada za wychowanie dzieici a teraz rodzice sami nie wychowani i przekazują te wzorce dzieciom teraz liczy się kasa i jaki masz wypasiony telefon, telwizor itd… chory śiwat się robi i bedzie gorzej tak to jest jak się pozwala na wszytsko dzieciom teraz to widac juz od małego że te dzieciory nie wychowane tylko nastawione na branie i im dawanie sąsiadce wnuczki nawet nie pomoga śmieci wyniesc bo musi im dać 3 zł za wyniesienie a jak była chora to nawet zakupów nie zrobili tylko musiał czekac na kogoś z rodziny jak przyjdzie iz robi to do czego to podobne

     1. Wiadomo że przykłady nie za dobre bo to widać na kazdym kroku z jakiej stajni koń to ważne

 7. żeby Ojcic nie dał rady tak młodemu szczylowi jak bym chyba łapy mu poobcinał jak by na mnie rękę podniósł i wy….ił z domu na zbity pysk.

  1. może człowiek chory,ponadto taka łajza po środkach narkotycznych ma siły nadprzyrodzone,Nie ma co dyskutować jak nie zna się problemów rodziny.Współczuję z całego serca.

   1. Należy podejmować temat nie o tej konkretnej rodzinie, bo nie wiemy co się wydarzyło. Sprawę roztrzygnie sąd. Należy podejmować temat, na portalu, że nie ma zgody na przemoc, prześladowanie, wyzwiska znęcanie się psychiczne, fizyczne, mobing, wszelki inne formy urąganiu człowiekowi. To jest problem w Jastrzębiu, na każdym osiedlu, ulicy, blokowisku.

    1. To jest problem dzieci już w szkole jak się wyzywają wyśmiewają z kolegi czy koleżanki bo jest np. trochę inna od reszty czy kaleka nawet do tego stopnia potrafią być dzieci podłe. Już nie wspomina się że rodzice nie mają kontroli co dzieci oglądają w komputerze, czy na komórkach istne eldorado wolności. To wina dorosłych i tylko ich a język rodziców sięgający bruku czasem. Obecnie rodzice chowają jak trzodę dzieic zapewniają im wyżywienie, ubrania, wyjazdy, ale nie wychowują. To widać na każdym kroku, gdzie nie potrafią powiedziec dzień dobry sąsiadom, czy osobom których znają. Nie ustąpia miejsca w autobusie, bo mamusia woli posadzić dziecko a sama stać lub nie zwróci uwagi, aby ustąpiło starszej osobie.
     Tak jak napisał “Tadek”, że płaca za pomoc bo wnuczka czy wnuczek nie potrafią pomóc tylko trzeba im zapłacić. Rodzice wychowują egoistów a sobie na starość zgotują, to samo co oni teraz robią swoim dziadkom. Często jest tak,że oddają do domu starości, aby nie mieć kłopotu.
     Świat się zatraca w wartościach, które kiedyś były na porządku dziennym. Teraz nie ważny jest honor, bo młodzi nawet nie wiedzą co on znaczy.

Twój wpis

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Badania prenatalne

Badania Prenatalne NFZ.
Wyliczenie ryzyka możliwości
wystąpienia chorób genetycznych,
wykluczenie wad rozwojowych płodu,
potwierdzenie dobrostanu płodu.

Czytaj więcej »
Przewiń do góry
Poprzedni
Następny