20 osób ewakuowanych na Pomorskiej

„W kuchni lokalu na parterze została złamana rurka instalacji gazowej, z której ulatnia się gaz, w mieszkaniu otwarte są okna” – to był początek zdarzenia, do jakiego doszło w czwartek, 26 listopada, około godziny 10.00 w budynku wielorodzinnym przy ulicy Pomorskiej. Na miejsce zadysponowano pięć zastępów straży pożarnej i pogotowie gazowe.

W akcji uczestniczyło pięć zastępów straży pożarnej

Przybyli na miejsce strażacy skontrolowali za pomocą detektora wielogazowego atmosferę – przekroczony pierwszy próg alarmowy (10 procent), zamknęli główny zawór gazu do budynku, odłączyli dopływ prądu do budynku, wreszcie – ewakuowali mieszkańców klatki (20 osób) oraz przewietrzyli mieszkania i klatkę schodową. Pod koniec akcji nie stwierdzono obecności gazów wybuchowych w atmosferze.

„Po zakończeniu działań przez strażaków ewakuowani ludzie wrócili do swoich mieszkań. Przybyłe na miejsce pogotowie gazowe odłączyło dopływ gazu do mieszkania. Pracownicy spółdzielni, elektryk i gazownik, przystąpili do usuwania awarii” – czytamy w komunikacie KM PSP w Jastrzębiu-Zdroju.

Wpisy na temat “20 osób ewakuowanych na Pomorskiej”

Twój wpis

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Przewiń do góry