22 cm od podium Mistrzostw Śląska

Wiktor Duda (fot. TL Athletics Jastrzębie)

Reprezentanci TL Athletics Jastrzębie wzięli udział w Mistrzostwach Województwa Śląskiego do lat 12 i do lat 14, które odbyły się w sobotę w Chorzowie. Spośród naszych zawodników najlepsze wyniki uzyskali skoczkowie w dal. Wiktor Duda zajął 4. miejsce wśród 14-latków zaliczając odległość 4,64 m, która jest jego nowym rekordem życiowym. Do brązu podopiecznemu trenera Krystiana Ciemały zabrakło 22 cm. Z kolei wśród dziewcząt w tej samej kategorii wiekowej 7. pozycję z wynikiem 4,07 m wywalczyła Klaudia Liberda.

Ponadto wysoko uplasowała się także jastrzębska sztafeta 4×100 m U12, notując łączny czas 65.76 s. Dał on zawodnikom Katarzyny Wojciechowskiej piąte miejsce w regionie. Kadrę sztafety tworzyli: Kajetan Bryła, Szymon Brózda, Tymoteusz Wojaczek i Kacper Depo. Dodajmy, że cała czwórka walczyła także indywidualnie (60 m U12: 13. Brózda, 20. Bryła, 21. Wojaczek; 300 m U12: 8. Depo).

Pozostali nasi reprezentanci uzyskali następujące wyniki:
– 60 m dziewcząt U12: Julia Gibas (24., PB), Blanka Zawierucha (34.), Magdalena Płaza (41.)
– 60 m chłopców U12: Tomasz Sawula (22.), Borys Stefański (28.)
– 300 m dziewcząt U14: Wioleta Matuszczak (47., PB)
– Skok w dal dziewcząt U14: Nikola Stec (13., PB).

Źródło: Śląski Związek Lekkiej Atletyki