23-letni złodziej na glebie

fot. KMP Jastrzębie-Zdrój

Wczesnym rankiem właściciel fiata tankował swój samochód na jednej ze stacji paliw w Jastrzębiu-Zdroju. Kiedy poszedł uregulować rachunek, zostawił kluczyki w stacyjce. Ten moment wykorzystał złodziej, który wszedł do pojazdu i uruchomił silnik. Mężczyzna podbiegł do swojego auta, jednak rabuś ruszył z piskiem opon, przewracając jastrzębianina. O zdarzeniu poinformowano mundurowych. Kilka godzin później na terenie powiatu wodzisławskiego policjanci zatrzymali dobrze im znanego 23-latka. W samochodzie znaleźli pistolet pneumatyczny oraz narkotyki. Zatrzymany odpowie także za kradzieże skutera oraz dwóch rowerów. Łącznie grozi mu kilka lat więzienia. Na razie na najbliższe trzy miesiące trafi do aresztu. (źródło: KMP Jastrzębie-Zdrój)

 1. To Polska, nie Norwegia.
  Tu się auto zamyka idąc do sklepu, czy płacić za paliwo na stacji. Dom, mieszkanie, zamyka się na zamek, a nie tylko klamką. Karty kredytowej nie zostawia się na blacie w barze. Polak potrafi, i nie zawaha się skorzystać z okazji. Im gorszy status społeczny i finansowy, tym pokusa większa. (nie dotyczy kleptomanii u osób dobrze sytuowanych – patrz: kradnący drobne fanty sędzia, czy babcia kradnąca bułkę, nie wiadomo czemu).
  Jedni pokuszą się na zgubiony portfel, inny wskoczy do otwartego auta na stacji.
  Dbajmy o swoje zabawki i fanty…

 2. Niektórzy “komentatorzy” to ameby umysłowe. Wg nich właściciel jest winien temu, że złodziej ukradł mu auto??? Jak mi się włamią do mieszkania to też będzie moja wina bo mam za słabe drzwi? Albo jak łobuz spali mi dom to też będzie moja wina bo miałem za małą gaśnicę?

 3. do TOM i SJZ jesteście geniuszami i będziecie kogoś wyzywać !
  Pytam się jakim prawem !
  Taki wymoczek ,złodziej ,nierób ,narkoman sięga po cudzą własność !
  Takiemu złodziejowi tylko łapy połamać .

  1. TOM, SJZ to geniusze od wyzywania i ubliżania wszystkim i wszystkiego, zwoje w mózgu już tam są ukierunkowane. Oczywiście że gość popełnił błąd i nierób, złodziej skorzystał, ale tych dwóch szlachetnych, nigdy nieomylnych debili mają okazję uzewnętrznić swoje “ja” nie na złodzieju, ale na poszkodowanym. Zgroza.

 4. Jakim to trzeba być debilem żeby zostawić otwarte auto na stacji… ale żeby zostawić kluczyki w stacyjce to już trzeba być amebą umysłową

Twój wpis

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Przewiń do góry
PSE
Trudny kompromis