Ależ czas! 2:40:30 w maratonie!

Wojciech Lizak podczas jednej z edycji Jastrzębskiej Dziesiątki

Co za fantastyczny wynik, co za czas! Wojciech Lizak zanotował wybitny występ w 91. PZLA Mistrzostwach Polski w Maratonie, które odbyły się w niedzielę w ramach słynnego Maratonu Dębno. Reprezentujący jastrzębską ekipę TL Athletics 40-letni lekkoatleta przebiegł królewski dystans 42 km i 195 m w czasie 2 godzin, 40 minut i 30 sekund, który jest jego nowym rekordem życiowym i zarazem dał mu 34. miejsce wśród najlepszych Polaków! To się nazywa mistrzowskie utrzymanie formy w czasie tzw. pandemii.

Urodzony w 1980 roku jastrzębianin od lat zadziwia swoimi wynikami na długich dystansach. W maratonie regularnie osiąga on czasy poniżej trzech godzin, jednak jeszcze nigdy nie udało mu się tak bardzo zbliżyć do granicy 2:40. Najlepszy dotychczasowy rezultat nasz lekkoatleta zanotował sześć lat temu w Warszawie, gdzie finiszował z wynikiem 2:43:16. Można także domniemywać, że dzisiejszy występ pozwoli Lizakowi na umocnienie się w pierwszej piątce najlepszych jastrzębskich maratończyków w historii, tuż za słynnymi Tadeuszem Siegmundem, Jerzym Zawieruchą i Damianem Zawieruchą, którzy pokonywali magiczną barierę 2:30.

Mistrzostwa Polski w Dębnie wygrał Arkadiusz Gardzielewski (Śląsk Wrocław) z czasem 2:10:31. Poniżej bariery 2:11 zeszli także Kamil Karbowiak (Kotwica Brzeg) i Krystian Zalewski (Barnim Goleniów).

Źródło wyników: sts-timing.pl

Komentarze

Wpisy na temat “Ależ czas! 2:40:30 w maratonie!”

Twój wpis

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Najnowsze informacje

Zapowiedzi

Galerie zdjęć

Przewiń do góry
Poprzedni
Następny