30 tysięcy dla pirata z Jastrzębia

fot. pixabay

Przypomnijmy… Było przed godziną 22.00, kiedy jastrzębscy wywiadowcy rozpoczęli pościg za audi, którego kierowca nie zatrzymał się do kontroli drogowej. Kierujący stwarzając zagrożenie dla innych użytkowników dróg, szczególnie pieszych, pędził ulicami Jastrzębia-Zdroju, a następnie Zebrzydowic oraz Kończyc Małych. 32-latek jechał całą szerokością drogi, ignorował znaki i sygnały drogowe, jechał pod prąd, wreszcie zjeżdżał na przeciwny pas ruchu, by zajechać drogę pojazdom uprzywilejowanym. Swoją agresywną jazdą naraził innych kierowców i pieszych na bezpośrednie niebezpieczeństwo utraty życia lub ciężkiego uszczerbku na zdrowiu. Kierowca audi spychał radiowozy z drogi, hamował bez przyczyny, utrudniał wyprzedzanie, aby nie dopuścić do jego zatrzymania. W trakcie ucieczki 32-latek uszkodził dwa radiowozy.

Za popełnione wykroczenia – doprowadzenie do dwóch kolizji drogowych, stwarzanie zagrożenia w ruchu drogowym, jazdę bez wymaganej przedniej tablicy rejestracyjnej oraz kierowanie pojazdem w trakcie aktywnego zakazu prowadzenia pojazdów mechanicznych – zgodnie z nowym taryfikatorem, mundurowi nałożyli na niego karę grzywny w kwocie 32 500 złotych oraz wnioskują o 3 lata zakazu prowadzenia wszelkich pojazdów mechanicznych. Jastrzębianin dobrowolnie poddał się karze. (źródło: KMP Jastrzębie-Zdrój)

  1. Wielu jezdzi jak przedtem , za szybko , nie przepuszzczają pieszych na przejsciach itd a ci porządni dzentelmeni jezdni sa jak przed ustawa nadal spoko

Twój wpis

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Przewiń do góry
PSE
Trudny kompromis