30 tysięcy za brak maseczki? Policjanci weszli do galerii!

fot. KMP Jastrzębie-Zdrój

Od półtora roku trwa walka ze światową pandemią Covid-19. Policjanci każdego dnia sprawdzają, jak mieszkańcy i osoby przebywające w naszym mieście stosują się do obostrzeń wprowadzonych w celu zminimalizowania rozprzestrzeniania się koronawirusa. Na stwierdzone nieprawidłowości reagują.

Pod szczególnym nadzorem stróżów prawa są galerie handlowe, sklepy, środki komunikacji publicznej oraz wszystkie te miejsca, gdzie gromadzą się mieszkańcy. Nadal musimy pamiętać, że zgodnie z obowiązującymi przepisami, we wskazanych wyżej lokalizacjach niezmiennie należy zakrywać usta i nos maseczką.

W trakcie poniedziałkowych, 25 października, działań mundurowi wraz z pracownikami sanepidu ukarali 14 osób mandatem karnym oraz sporządzili 4 wnioski o ukaranie do sądu za brak maseczki.

Policja apeluje o przestrzeganie tych zasad. Przypomina, że w przypadku niestosowania się do obowiązku zasłaniania ust i nosa policjant może nałożyć mandat karny, skierować do sądu wniosek o ukaranie, a o rażącym łamaniu przepisów poinformować inspektora sanitarnego, gdzie kara administracyjna nałożona przez wspomnianą instytucję może wynieść nawet 30 tysięcy złotych. (źródło: KMP Jastrzębie-Zdrój)

Wpisy na temat “30 tysięcy za brak maseczki? Policjanci weszli do galerii!”

 1. Dziwię się, że mamy tylu ekspertów od wirusologii. Proponuję, aby nie przyjmować do szpitala z covidem tych, którzy zlekceważyli szczepienie. I pamiętajcie: “Ziemia jest płaska” a Kopernik był kobietą.

  1. Tak tak, geniuszu…
   Przyjąłeś już 3-cią dawkę trut… tzn. “jedynej szansy na normalność”? To bierz. Oczywiście obowiazkowo na grypę sezonową też (wiesz którą?).
   Młody… można by rzec: młody i g…

   1. Brawo, “geniuszu”. Dalej obrażaj. A, ch… Ci do tego, kto się szczepi, a kto nie? Nie chcesz – nie musisz.
    Tak jak i z paleniem: jedni palą, inni nie.

    1. To niech ci zaszczepieni nie narzucają swojej perspektywy “normalności”. Ba na razie tylko zaszczepieni szczują i wyzywają. Ci zaszczepieni dalej w maskach, rękawiczkach i czekają na dalsze tury szczepionki. Zaszczepieni a najwięcej obawiają się covida, a obiecali im normalność !!
     Niezaszczepieni żyją i śmieją się z tej propagandy, bez strachu i paniki.

     1. s&d szczepionkowy terror

      Klasyczne dzielenie społeczeństwa. Niestety tych, którzy dali się złapać na tę propagandę (dobrowolnie lub pod “dobrowolnym przymusem”), nie da się już uratować. To tylko kwestia czasu.

    2. Żyłka ci pęknie, Rysiu. Wróć do podstawówki. Masz problem z czytaniem ze zeozumieniem. Ale po idiotyzmach, które pod niemal każdym tematem wypisujesz wnoszę, że to i tak nic nie da… no ziemia i takie jednostki nosi. Oby dobry BÓG był dla ciebie łaskawy 😉

  2. “… a Kopernik był kobietą.” – no to już udowodniono w Seksmisji. Nic dziwnego, czy śmiesznego 🙂
   “…Ziemia jest płaska…” – i stoi podtrzymywana przez Atlasa, a przez inne ludy na grzbiecie żółwia. Ba, (tu przytyk do “TO SEM JA), powołam się na Apokalipsę: “…Potem ujrzałem czterech aniołów stojących na czterech narożnikach ziemi, powstrzymujących cztery wiatry ziemi…”. Fajne, nie? I parę wielkich myślicieli, niewiernych spalonych przez instytucje kk na stosie za brak wiary w te brednie…

   1. s&d szczepionkowy terror

    Człowieku, czy tobie ktoś płaci za popisywanie się niewiedzą i, po prostu, głupotą?
    Widziałem już niejednego, który gdy przyszedł odpowiedni czas, padł na kolana.
    Obyś nie musiał boleśnie tego doświadczyć…

  1. no wlasnie…. dobrze, ze “oswieceni” zaszczepieni rozumieja 🙂 pamietaj tylko, ze i ty dostaniesz po kieszeni…i to nie przez brak maski, a wlasnie przez te slepa poslusznosc i wiare! #inflacja

Twój wpis

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Przewiń do góry
radiator
Idzie zima. Czy przetrwamy i wystarczy nam pieniędzy?