3000 złotych mandatu w godzinę

Policjanci z jastrzębskiej drogówki codziennie zatrzymują kierowców, którzy lekceważą przepisy ruchu drogowego. Kontrolują prędkość pojazdów, ich stan techniczny, a także sprawdzają uprawnienia oraz trzeźwość kierowców. Wszystko po to, aby zwiększyć bezpieczeństwo na naszych drogach.

fot. KMP Jastrzębie-Zdrój

Dwa dni temu policjanci należący do jastrzębskiej grupy SPEED zatrzymali do kontroli drogowej 49-letniego kierującego, który jechał z prędkością 101 km/h w terenie zabudowanym. Na kierowcę skody nałożono mandat karny w kwocie 1500 złotych i zatrzymano mu prawo jazdy.

Podobna sytuacja spotkała 25-latka, który niespełna pół godziny później kierował fordem w obszarze zabudowanym, mając na liczniku także 101 km/h i przekraczając tym samym prędkość o 51 km/h. Na mężczyznę nałożono mandat w wysokości 1500 złotych i zatrzymano jego uprawienia do kierowania pojazdami. (źródło: KMP Jastrzębie-Zdrój)

  1. “Policjanci z jastrzębskiej drogówki NIE codziennie zatrzymują kierowców” gdyż jakieś trzy tygodnie temu na ul.Libowiec kierowca nie zatrzymał się do kontroli drogowej i ruszyli za nim w pościg przy wsparciu prewencji i ten ”mistrz kierownicy” uciekł niedołęgom z milicji a te matoły nawet nie zapamiętali jego numerów rejestracyjnych !!!! Dlaczego nie pochwalą się na miejskich portalach internetowych takimi właśnie “spektakularnymi” akcjami tylko zachowują się jak minister propagandy pewnej rzeszy i piszą co lud chce przeczytać ??

  2. Sam czasem nie jadę za wolno ale sam jestem przeciwnikiem wariacji na drogach.
    Pytanie takie z dziwnych oba pomiary równo 101km/h. A limit błędu dla tego urządzenia to 3%
    Czyli jest szansa że mogło być poniżej 100km/h
    Czy nie przypadkiem szukanie ofiar do zabrania prawka tak z przymusu?

  3. Kobiety, zwłaszcza młode przekraczają dozwolone limity szybkości. Nie jadą bardzo szybko. Ale w mieście obowiązuje szybkość 50 km/godz a na osiedlach 30 Km/godz. Powinno się je posyłać na ponowny kurs prawa jazdy z odpłatnością 100% wyższą. Egzamin również powinien kosztować nie mniej niż 1000 zł.

Twój wpis

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Przewiń do góry
PSE
Trudny kompromis