Ruptawa powstrzymała Płomień

Chwałowicami, i w sobotnie popołudnie zdołali urwać punkt najlepszej obecnie ekipie rybnickiej okręgówki, Płomieniowi Połomia. Gola na wagę remisu zdobył w 83. minucie Paweł Pańta.

Aktualnie podopieczni Tomasza Ciemięgi tracą do premiowanego awansem do grupy mistrzowskiej czwartego miejsca cztery punkty. W kolejny wrześniowy weekend nasz zespół pojedzie do Niedobczyc.

12 września 2020, Ruptawa, 16:00
Granica Ruptawa – Płomień Połomia 1:1 (0:1)
Bramki: Pańta 83 – Matuszek 5

Granica: Promny – Babisz, Syrek, Płatkiewicz (75. Głąb), Pańta (90. Michalak), Kowal, Kapturski (72. Miąsko), Ceremon, Konopacki, Bluck (86. Budniok), Chrysteczko.

Mniej powodów do radości mają natomiast zawodnicy C-klasowych rezerw Ruptawy, którzy w niedzielę musieli uznać wyższość Jedności II Jejkowice (1:5). Jedynego gola dla ekipy z Estadio de Libowiec zaliczył Paweł Wacławczyk, który w 60. minucie wykorzystał rzut karny na 1:2. Dzięki tej wygranej Jejkowice wskoczyły na pozycję lidera.

Dodajmy, że w minionym tygodniu Granica Ruptawa rozegrała także spotkanie drugiej rundy podokręgowego Pucharu Polski, przegrywając z IV-ligową Odrą Wodzisław 2:8. Honorowe gole dla Granicy strzelili Dawid Płatkiewicz i Krzysztof Konopacki.

Źródła: laczynaspilka.pl, Facebook / LKS Granica Ruptawa