“553 razy były to kobiety…”

„Z dniem 30 kwietnia zakończyła funkcjonowanie usytuowana przy ulicy Północnej ogrzewalnia dla osób bezdomnych” – informuje Straż Miejska w Jastrzębiu-Zdroju.

fot. SM Jastrzębie-Zdrój

„Ogrzewalnia świadczyła usługi w okresie od 1 października zgodnie ze standardami określonymi w Rozporządzeniu Ministra Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej z dnia 27 kwietnia 2018 r. w sprawie minimalnych standardów noclegowni, schronisk dla osób bezdomnych, schronisk dla osób bezdomnych z usługami opiekuńczymi i ogrzewalni. Przez cały okres funkcjonowania nadzór nad ogrzewalnią pełnili funkcjonariusze Straży Miejskiej egzekwując przestrzeganie założeń określonych w regulaminie obiektu oraz ograniczeń i nakazów związanych z pandemią koronawirusa COVID-19” – dowiadujemy się.

„Łącznie w sezonie zimowym 2020/2021 z ogrzewalni korzystano 3 369 razy. W tym 553 razy były to kobiety oraz 2 816 – mężczyźni” – pada na koniec. (źródło: SM Jastrzębie-Zdrój)

Wpisy na temat ““553 razy były to kobiety…””

  1. Tym ludziom tez powinni zostawić te kontenery aby mieli choć gdzie się podziac jak pada czy na noc. Miasto nic nie robi w letnich okresach dla tych ludzi

Twój wpis

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Przewiń do góry
Poprzedni
Następny