72-latek znowu “utonął” w śmieciach

„Mężczyzna uwięziony w mieszkaniu na skutek nagromadzenia w nim sprzętów i śmieci” – tak zaczynała się informacja, jaką podała KM PSP w Jastrzębiu-Zdroju. Przypomnijmy, że do zdarzenia doszło w niedzielę, 18 października, w godzinach popołudniowych na osiedlu 1000-lecia. Na miejscu ustalono, że śmieci były składowane we wszystkich pomieszczeniach – na wysokości 1,2 metra. W efekcie nagromadzone „materiały” blokowały drzwi. „Za drzwiami mężczyzna w logicznym kontakcie słownym, brak możliwości poruszania się – uwięziony w śmieciach” – informowaliśmy naszych Czytelników.

Tymczasem, jak dowiadujemy się od jastrzębskich strażaków, w piątek, 23 października, sytuacja na osiedlu 1000-lecia powtórzyła się. „Pomoc mężczyźnie w wydostaniu się z mieszkania. Na miejsce zdarzenia przybyli pracownicy OPS-u” – czytamy w komunikacie. Z ustaleń służb porządkowych wynika, że 72-letni mieszkaniec Jastrzębia-Zdroju, który sam siebie nazywa„zbieraczem”, przeszedł kilka lat temu udar. W rozmowie ze stróżami prawa przyznał, iż sytuacja przerosła go i nie ma sił, żeby uporządkować śmieci w swoim mieszkaniu. Czy to zapowiedź kolejnej interwencji w tym miejscu?

  1. No to strazacy beda mieli robote raz na tydzien wyciagac pana .kiedys dojdzie do tego ze trupa wyciagna .czy nie mozna go dac do domu opieki na starosc chociaz by mial godne warunki

    1. Nie można “kogoś gdzieś dać” to nie rzecz tylko człowiek. Musi się sam na to zgodzić a na to na pewno nie pójdzie. Nie ma problemów finansowych a te “zbieractwo” to jego choroba. Zresztą, nie tylko jego. Setki ludzi zamiast wyrzucać graty to chowają po piwnicach “bo się przyda”. Taką spuściznę pozostawiła po sobie “komuna” za czasów której g… w sklepach było. Powymierają ludzie z tamtych czasów i problem zniknie. Wracając do tematu… myślę że z Tym człowiekiem powinien porozmawiać jakiś psycholog i odpowiednio go ukierunkować.

  2. O rany, nie ma komentarza Dżordża Loverboya, chyba jeszcze nie otworzył kompa. Bo tydzień temu na ten tamat wpis był natychmiastowy. A Pani PAH (burmistrz) prawdopodobnie się niecierpliwi.

Twój wpis

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Przewiń do góry
Poprzedni
Następny