75-latek rzucił się na ratowników

Pamiętajmy, że ratownik medyczny podczas wykonywania czynności korzysta z ochrony prawnej, takiej samej jak funkcjonariusz publiczny (fot. pixabay)

Ratownicy medyczni, wezwani niedawno do 75-latka, nie spodziewali się, że będą musieli skorzystać ze wsparcia policjantów. Starszy mężczyzna przewrócił się na drodze i nie potrafił wstać. Zespół pogotowia, który chciał pomóc seniorowi, spotkał się z jego strony z agresją. Był także wobec nich wulgarny. Wynik badania wskazywał prawie dwa promile alkoholu. Prawdopodobnie to właśnie nadmierna ilość „trunku” spowodowała, że starszy mężczyzna zachowywał się w taki nieprzewidywalny sposób. Ratownicy medyczni, po udzieleniu pomocy, złożyli zawiadomienie o popełnieniu przestępstwa. Jastrzębianin po wytrzeźwieniu usłyszał zarzut naruszenia nietykalności cielesnej ratowników medycznych. Grożą mu za to nawet 3 lata więzienia.

„Ratownik medyczny podczas wykonywania czynności korzysta z ochrony prawnej, takiej samej jak funkcjonariusz publiczny. A zatem każdy, kto naruszy nietykalność cielesną, znieważy, będzie wpływał przemocą lub groźbą bezprawną na wykonywane czynności bądź dopuści się czynnej napaści na ratownika medycznego, musi liczyć się z odpowiedzialnością karną. Czyny te są przestępstwami i w zależności od danego artykułu w kodeksie karnym grozi za nie kara więzienia od 3 do 10 lat. Warto podkreślić, że ochronie podlegają również osoby przybrane do pomocy” – przypominają jastrzębscy policjanci. (źródło: KMP Jastrzębie-Zdrój)

  1. stado baranow! prosil o pomoc? wzywal pomocy?? jesli nie, to czemu NA SILE ktos chcial mu pomoc??? absurd… to jak z wprowadzaniem dyktatury…znaczy demokracji w krajach gdzie maja surowce lub inne dobra :/

Twój wpis

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Przewiń do góry