75-latek rzucił się na ratowników

Pamiętajmy, że ratownik medyczny podczas wykonywania czynności korzysta z ochrony prawnej, takiej samej jak funkcjonariusz publiczny (fot. pixabay)

Ratownicy medyczni, wezwani niedawno do 75-latka, nie spodziewali się, że będą musieli skorzystać ze wsparcia policjantów. Starszy mężczyzna przewrócił się na drodze i nie potrafił wstać. Zespół pogotowia, który chciał pomóc seniorowi, spotkał się z jego strony z agresją. Był także wobec nich wulgarny. Wynik badania wskazywał prawie dwa promile alkoholu. Prawdopodobnie to właśnie nadmierna ilość „trunku” spowodowała, że starszy mężczyzna zachowywał się w taki nieprzewidywalny sposób. Ratownicy medyczni, po udzieleniu pomocy, złożyli zawiadomienie o popełnieniu przestępstwa. Jastrzębianin po wytrzeźwieniu usłyszał zarzut naruszenia nietykalności cielesnej ratowników medycznych. Grożą mu za to nawet 3 lata więzienia.

„Ratownik medyczny podczas wykonywania czynności korzysta z ochrony prawnej, takiej samej jak funkcjonariusz publiczny. A zatem każdy, kto naruszy nietykalność cielesną, znieważy, będzie wpływał przemocą lub groźbą bezprawną na wykonywane czynności bądź dopuści się czynnej napaści na ratownika medycznego, musi liczyć się z odpowiedzialnością karną. Czyny te są przestępstwami i w zależności od danego artykułu w kodeksie karnym grozi za nie kara więzienia od 3 do 10 lat. Warto podkreślić, że ochronie podlegają również osoby przybrane do pomocy” – przypominają jastrzębscy policjanci. (źródło: KMP Jastrzębie-Zdrój)

  1. stado baranow! prosil o pomoc? wzywal pomocy?? jesli nie, to czemu NA SILE ktos chcial mu pomoc??? absurd… to jak z wprowadzaniem dyktatury…znaczy demokracji w krajach gdzie maja surowce lub inne dobra :/

  2. To według ciebie stary człowiek może chlać a potem ubliżać tym co mu chcą pomóc ? ja to bym takiemu dał w ten zapijaczony dziób i zostawił go niech leży!!!

    1. widocznie moze co tak się dziwisz anty ?! Ty nie bądź anty bo to też nie zdrowo być takim anty heh uwązaj aby tobie w dziób ktoś nie dał a gdyby to był twój ojciec?

Twój wpis

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Geodezja

Sporządzenie mapy do celów projektowych, aktualizacja mapy zasadniczej, inwentaryzacja powykonawcza budynków, przyłączy, wytyczenie budynków, podział nieruchomości.

Czytaj więcej »
Przewiń do góry
Poprzedni
Następny