81-letni kierowca sprawcą kilku kolizji

Ostatecznie 81-latek usłyszał od stróżów prawa, iż wystąpią z wnioskiem o skierowanie go na badania lekarskie, na co przystał (fot. KMP Jastrzębie-Zdrój)

We wtorek, 29 września, około godziny 8.50 policjanci ruchu drogowego udali się na ulicę Powstańców Śląskich, gdzie doszło do zdarzenia drogowego. Na miejscu zastali samochód w rowie. Całe zdarzenie wyglądało bardzo poważnie, na szczęście kierującemu nic poważnego się nie stało.

Jak ustalili mundurowi, 81-letni kierowca opla nie ustąpił pierwszeństwa przejazdu kierującej renault, która znajdowała się na drodze z pierwszeństwem. W wyniku zdarzenia mężczyzna zjechał do rowu. Jastrzębianin był trzeźwy. Jednocześnie wyszło na jaw, że w ciągu ostatnich lat kierujący był sprawcą trzech kolizji oraz innych naruszeń przepisów ruchu drogowego. Ostatecznie 81-latek usłyszał od stróżów prawa, iż wystąpią z wnioskiem o skierowanie go na badania lekarskie, na co przystał. Za spowodowanie zdarzenia drogowego kierujący został ukarany mandatem karnym.

  1. Dlaczego we wczorajszej informacji o wypadku na ul Libowiec nie było tytułu: 29-LETNIA SPRAWCZYNIĄ KOLIZJI Z UDZIAŁEM DWÓCH SAMOCHODÓW. A przecież nie zachowała należytej prędkości i… łup. I obyło się bez komentarzy o wieku, o badaniach.

  2. Dlaczego wiek tego uczestnika zdarzenia drogowego jest w tytule tej wiadomości wyszczególniony tłustym drukiem, a wypadek z udziałem dwudziesto-, trzydziestolatków ( przekroczenie prędkości, wymuszenie pierwszeństwa, wyprzedzanie itd) traktowany jest jak coś, co jest zjawiskiem normalnym. Dlatego, że takie zdarzenia z udziałem starszych są sporadyczne a ich częstotliwość w porównaniu z młodymi “kierowcami” jest dużo, dużo mniejsza. Tych trzeba bardziej zbadać.

Twój wpis

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Geodezja

Sporządzenie mapy do celów projektowych, aktualizacja mapy zasadniczej, inwentaryzacja powykonawcza budynków, przyłączy, wytyczenie budynków, podział nieruchomości.

Czytaj więcej »
Przewiń do góry
Poprzedni
Następny