81-letni kierowca sprawcą kilku kolizji

Ostatecznie 81-latek usłyszał od stróżów prawa, iż wystąpią z wnioskiem o skierowanie go na badania lekarskie, na co przystał (fot. KMP Jastrzębie-Zdrój)

We wtorek, 29 września, około godziny 8.50 policjanci ruchu drogowego udali się na ulicę Powstańców Śląskich, gdzie doszło do zdarzenia drogowego. Na miejscu zastali samochód w rowie. Całe zdarzenie wyglądało bardzo poważnie, na szczęście kierującemu nic poważnego się nie stało.

Jak ustalili mundurowi, 81-letni kierowca opla nie ustąpił pierwszeństwa przejazdu kierującej renault, która znajdowała się na drodze z pierwszeństwem. W wyniku zdarzenia mężczyzna zjechał do rowu. Jastrzębianin był trzeźwy. Jednocześnie wyszło na jaw, że w ciągu ostatnich lat kierujący był sprawcą trzech kolizji oraz innych naruszeń przepisów ruchu drogowego. Ostatecznie 81-latek usłyszał od stróżów prawa, iż wystąpią z wnioskiem o skierowanie go na badania lekarskie, na co przystał. Za spowodowanie zdarzenia drogowego kierujący został ukarany mandatem karnym.

  1. Dlaczego we wczorajszej informacji o wypadku na ul Libowiec nie było tytułu: 29-LETNIA SPRAWCZYNIĄ KOLIZJI Z UDZIAŁEM DWÓCH SAMOCHODÓW. A przecież nie zachowała należytej prędkości i… łup. I obyło się bez komentarzy o wieku, o badaniach.

  2. Dlaczego wiek tego uczestnika zdarzenia drogowego jest w tytule tej wiadomości wyszczególniony tłustym drukiem, a wypadek z udziałem dwudziesto-, trzydziestolatków ( przekroczenie prędkości, wymuszenie pierwszeństwa, wyprzedzanie itd) traktowany jest jak coś, co jest zjawiskiem normalnym. Dlatego, że takie zdarzenia z udziałem starszych są sporadyczne a ich częstotliwość w porównaniu z młodymi “kierowcami” jest dużo, dużo mniejsza. Tych trzeba bardziej zbadać.

Twój wpis

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

WordPress Lightbox Plugin
Przewiń do góry