85 nieruchomości z nową kanalizacją

„Mieszkańcy Ruptawy-Cisówki uzyskają dostęp do nowej kanalizacji. W związku z pracami zamknięta została ulica Traugutta” – poinformował jastrzębski magistrat.

fot. UM Jastrzębie-Zdrój

Do końca marca potrwają prace przy budowie kanalizacji na Traugutta i Sadowej. Linia kanalizacyjna liczyć będzie sobie około 3 kilometrów. Dzięki niej 85 nieruchomości (domów mieszkalnych oraz działek budowlanych) zostanie skanalizowanych. Koszt tej inwestycji wyceniono na ponad 5 milionów złotych.

Z uwagi na technologię wykorzystywaną przy pracach, ulica Traugutta jest zamknięta dla ruchu, wyznaczono objazd przez ulicę Zdziebły. (źródło: UM Jastrzębie-Zdrój)

Wpisy na temat “85 nieruchomości z nową kanalizacją”

 1. Dostęp to jeszcze nie przyłączenie. Nikt nie zmusi nikogo do podłączenia się do kanalizy i ponad dwukrotną cenę za woda+kanaliza. Nawet, niestety, nie musisz mieć umowy o wywóz szamba… Jeśli już jednak podpiszesz umowę na szambiarke z jzwik, to trzeba opłacić minimum 4 wywozy na rok. Policzcie sobie ile zużywacie wody na mc 4 osobową rodziną, jaka jest max pojemność szamb (chyba 10 kubików) i policzcie ile takich szambiarke musielibyście zamówić. Jzwik chyba nie ma beczkowozów >10m3. Zresztą płaci się za wielkość beczkowozu. Im mniejszy tym tańszy. Jaki wybierze Janusz? Niestety część szamba “wyparuje” lub się zdematerializuje…
  Nawet zachęta typu darmowa dokumentacja geodety nie zachęcają Januszy byznesu…
  Przymus nie, ale większe zachęty i tłumaczenie, i kontrole szczelności. To może załatwić, ale woli jakoś nie widać…

  1. No własnie Rysiu – policz to sobie – kanalizacja i tak taniej wyjdzie niż te 4 razy szambiarką. Niestety w twoim rozumowaniu reszta do rowu- sąsiadowi pod płot.

   Proponuję Straży Miejskiej namierzenie Pana Rysia i sprawdzenie gdzie spuszcza szambo. Szykują się fajne pieniądze z mandatu dla miasta.

  2. No widzisz, jestem podłączony, ale rodzice mieli kiedyś szambo. Stąd wiem i znam ceny i zasady. A mieli szambo, bo to była wtedy jedyna opcja. Jak miasto zrobiło kanalizę, to wiem kto olał sprawę, a kto się podłączył.
   Ale miło, że się martwisz…
   A swoją drogą (licząc po moim zużyciu wody), gdybym “cudownie utylizował ścieki” i zamówił tylko 4 małe szambiarki na rok, to byłbym chyba “do przodu”. Jak wrócę z wyjazdu, to sprawdzę dokładnie i jak nie zapomnę, to podam liczby. 😁
   Dlatego mój post, bo samo UZYSKANIE dostępu to nie wszystko i nie ma co bić piany. Jak się wszyscy podepną, to wtedy jest sukces który można odtrąbić.

   1. To aja ci podpowiem bo mnie tez to boli ze nie mam kanalizacji a muszę brać to wozidło na ścieki.
    Opcja jest taka czy chcesz czy nie jak masz wodę z JSWiK to masz z automatu z nimi umowę na obowiązkowy wywóz 4 razy w roku. Ale te 4 razy to nie kiedy chcesz tylko 1 raz na kwartał.
    Teraz takie podliczenia – przeciętną rodzina 3 osobowa zużywa średnio 10m3 wody na miesiąc. Czyli twoje szambo starcza na miesiąc a co z pozostałymi dwoma w kwartale – sąsiadowi na pole lejesz?
    Teraz zorientuj się ile kosztuje szambiarka (195,62 za 10m3) a same ścieki w kanalizacji 7,12 za 1m3 czyli za 10m3 masz 71,20zł
    A dodatkowo mało kto ma szambo 10m3 ci co mają po 3-5m3 to nie opłaca im się brać auta 10,5m3 tylko mniejsze a czym mniejsze tym droższe. za auto 5m23 płacisz już 125,42zł
    Nie znam się na matematyce ale mi wyszedł zysk 124,42 na 10 m3 ścieków z kanalizacją .
    A za wodę płacimy wszyscy w Jastrzębiu tak samo i ci ze i bez ścieków. 5,40zł/1m3 Plus opłaty abonamentowe ale tego tu nie licz.
    Żebyś nie miał mętliku we łbie:
    sama woda: 5,40zł/1m3
    same ścieki: 7,12zł/1m3 (odprowadzone kanalizacją)
    woda+ścieki 12,52zł/1m3
    Dodatkowy abonament do wody za ścieki przy około 10m3 na miesiąc to raptem 26,04-28,45zł/miesiąc w zależności jaki format faktur.
    I nie mów że w domu wypijasz 3m3 miesięcznie a wysikasz je w pracy. Bo urolog nawet w to nie uwierzy.
    Ale na kanalizacje tak jak ty narzekają tylko ci co mają sposobności puścić rurę sąsiadowi do pola albo do rowu przy drodze.

Twój wpis

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Przewiń do góry
radiator
Idzie zima. Czy przetrwamy i wystarczy nam pieniędzy?