Dzisiaj jest: niedziela, 12 lipiec 2020   Imieniny: Brunon, Jan, Weronika

więcej ›

WIADOMOŚCI

JSW: "Potraktował nas z buta!"

"Prezes Zagórowski potraktował nas 'z buta'. Postanowił uderzyć w emerytów i rencistów, ponieważ myśli, że to są słabi ludzie i nie potrafią się zorganizować”. Te słowa wypowiedziane przez Zbigniewa Jaskólskiego, przewodniczego „Solidarności” Emerytów i Rencistów przy JSW, w czwartkowe, 22 maja, przedpołudnie „stały się ciałem”. Emeryci zorganizowali się, stawili licznie pod siedzibą Jastrzębskiej Spółki Węglowej i wyrazili swój stanowczy sprzeciw...

piątek, 23 maj 2014, DM

KOMENTARZE

 • do wlodek | 03/06 godz. 12:15

  Nikt tak się nie zna na robocie górniczej jak ten co nigdy na dole nawet nie był. SZACUN

 • Górnik emeryt | 03/06 godz. 10:08

  Mamy najcięższą prace na świecie i należą nam się te wypłaty i węgiel na emeryturze!!!Powinniśmy zarabiać jeszcze więcej za takie ryzyko i taki trud w pracy!I powinniśmy iść na emeryturę po 20 a nie 25 latach pracy!!

 • Wlodek | 02/06 godz. 23:07

  Do21:07" Musi, to człowiek umrzeć. Jesli gornik sam sie naraża na utrate życia, to ok. I nie mowmy jakie to wypadki sa na kopalni. Co do wstrząsu, to jedan czesto one nie sa. Generalnie gornicy sami sa winni, ze narazaja swoje zycia z powodu nie przestrzegania BHP.
  Tacy jesteście silni w gebie a nie potraficie sie postawic tym " pszymusom"? Wybor nalezy do was. Życie, czy śmierć.

 • Bolo do 0206 godz. 1909 | 02/06 godz. 21:07

  Piszesz ze więcej kierowcow ginie rocznie na drogach niż gornikow.Masz kolego racje i trudno się z Tobą nie zgodzić tylko jest pewne ale.Kierowca najczęściej swiadomie naraza się na niebezpiczenstwo choćby przekraczając dozwoloną predkosc,wyprzedza na zakrętach,skrzyzowaniach i dużo by jeszcze wymieniac ale chyba wiesz o czym mowie.Wiec jak wcześniej wspomniałem naraza własne i cudze zycie na niebezpieczeństwo a może tego uniknąć.A jeśli chodzi o gornikow to trudno jest przewidzieć wstrząs górot więcej »woru czy tąpania.Tym bardziej gornik nie ma na to bezpośredniego wpływu.w przeciwieństwie do górnika kierowca ma jakies większe szanse choćby manewru ucieczki a gornik te pole już ma ograniczone.Jesli wspomniales o przepisach BHP to jest tak jak przepisy ruchu drogowego.Chcesz szybko dojechać lamiesz przepisy,gornik chce zrobić swoja robote lamie przepisy BHP.Ale czy lamal by te przepisy jeśli by nie musial?.Ale to już osobny temat który górnicy doskonale znają

 • Bolo do mlody | 02/06 godz. 19:48

  Kolego to Ty bzury piszesz i nie masz pojęcia o warunkach na danej kopalni.Cos Ci tam ojciec czy dziadek naopowiadal ale w zyciu nie będziesz miał o tym pojecie.Jesli bys się wykazal odrobiną inteligencji to bys troche poczytal co to są warunki geologiczne,ile jest tlenu w powietrzu kopalnianym itp.Piszesz ze jesteś wykształcony,ale najczęściej wyksztalcenie nie idzie w parze z kulturą osobistą dla tego pewno tak kogos obrazasz.A ze swoja pensją to mlody możesz mi po piwo biegac tylko uważaj żeb więcej »y Ci swiatlo po drodze nie zgasło,a przy ladzie nie ograniczaj się myślowo i kup więcej żeby dwa razy nie biegac.

 • | 02/06 godz. 19:09

  Do "BOLO " Sa inne zawody co mają bardzo ciezko. I nie skomla jak oni. Wypadki w górnictwie,to w dużej mierze zdarazją się z winy nieraz górników nie przestrzegają zasad BHP.
  Wiecej ludzi w ciągu roku ginie na drogach niż w górnictwie.

 • BOLO | 02/06 godz. 18:47

  Ludzie do kogo wy macie pretensje ze tak mało zarabiacie.Zorganizujcie się idzcie na Warszawe spalcie pare opon,postrzelajcie petardami dajcie rządowi do zrozumienia ze macie mało pieniędzy.Przykladem mogą być matki niepełnosprawnych dzieci,kobiety walczyly i dostaly.A wy tylko potraficie skomleć i plakac jaki to ja jestem biedny.Winą waszych calych nieszczesc jest sąsiad lub ktoś z rodziny który jest górnikiem bo on ma więcej od was,a to nie nazywa się troską o budżet kraju(emerytury górnicze) więcej »tylko zawisc i zazdrość.Czemu wszyscy tylko piszecie o pieniądzach które gornik zarabia?,a nikt nie napisze o warunkach pracy,ryzyku,zagrozeniach?.Bo i po co wy macie tylko przed oczami pieniądze.Co za narod!!!

 • młody | 02/06 godz. 16:16

  Do "Kornik do 0206 godz. 0853 | 02/06 godz. 11:28"
  Tylko taki ograniczony w myśleniu górnik może pisać takie rzeczy.
  Dostaliście przywileje od komuny! I wiadomo było dlaczego.To dlago górnik w UE pracuje w takich samych warunkach i pracuje dłużej???
  Czyzby był robotem, który jest wytrzymały, jak tur?
  Co do zwiazków zawodowych u prywaciarzy, to musi byc określona ilośc osób, aby taki związek powstaół a co do hipermarketów, to wiadomo,że jak ktos będzie chciał je tam założyć, to od razu lec więcej »i z pracy. W jakim ty świecie żyjhesz. Ach , zapomniałem pod ziemia i światło do twojego mózgu nie dochodzi.
  Pensji wam nie zazdroszę, bo mimo,ze jestem młody do tego dobrze wykształcony i mam na rękę 4300.Więc ty z twoją pensją się schowaj.

 • | 02/06 godz. 16:11

  Do "do 0206 godz. 0914 | 02/06 godz. 10:40" Co ty porównujesz pensje z UE. Tam wszyscy dobrze zarabiają nie tylko górnicy.
  Sprzedawca w Lidlu w Niemczech niedziele ma wolne a u nas wszystkie hipermarkety pracują.
  Ludzie wykształcenie w UE zarabiają wiecej niz fizyczni. Tylko u nas jest inaczej. Co ty porównujesz. Pensja nie ma nic do lat pracy. Ci górnicy wszędzie w UE pracuja dłuzej niz wy tutaj.

 • Kornik do 0206 godz. 0853 | 02/06 godz. 11:28

  Jeśli piszesz ze w Lidlu czy u prywaciarza nie można zalozyc lub się nie chce zwiazkow zawodowych to można mieć tylko pretensje do samego siebie.A co górnicy maja im zakladac te związki?,sa niezaradni i tyle wiec do kogo potem pretensje ze ktoś ich wyzyskuje.Jesli porównujesz wiek emerytalny u nas a w Europie to mosisz wziasc pod uwagę jedna rzecz ,nie wszystkie kopalnie sa jednakowe pod względem komfortu pracy(warunki geologiczne)Glebokosc kopaln i wiele innych czynnikow.Druga sprawa to ktoś ch więcej »yba wyliczyl wpływ warunków pracy na zdrowie i zagrozenia wynikające w tym zawodzie wiec te 25 lat pracy w tych warunkach nie wzielo się z sufitu.Ale widze ze jakie bym ci nie wystawil argumenty Ty tego nie zrozumiesz bo dla takich jak Ty gornik jest tylko wrogiem bo ma więcej niż Ty.Wiec dyskusja chyba jest jalowa i bez sensu.

 • Gorniczek do 0206 godz. 0901 | 02/06 godz. 11:02

  Kolego a co mnie obchodzi ze ktoś doplaca do mej emerytury,tak jest i tak ma być bo mi się należy.Wiem ze jesteś sflustrowany jak większość tu piszących ze musisz pracować do 67 roku zycia,ale co ja ci poradzę musisz kolego zasuwac żeby potem mnie utrzymać jak będę na emeryturze,taka kolej rzeczy.A czy państwo do mnie dolozy 10 czy 20 mld mnie to nie martwi,tylko nie myśl ze jak oszczedza na mnie to tobie daja,chyba ze jesteś az taki naiwny i w to wierzysz.Wiec na koniec dodam ze nie masz co czł więcej »owieku lamentować tylko zabieraj się za robote bo ktoś musi zarobić na moja emeryture.

 • kolo do 0206 godz. 0901 | 02/06 godz. 10:47

  Co ty człowieku wyliczasz górnikowi?.Doplacasz do gornikow?szukasz oszczednosci?.A ile Panstwo doplaca rocznie do kościoła? to nie jest 6-8 mld tylko grubo więcej a co kosciol produkuje co wytwarza? powiem ci kompletnie nic.Ile z mych składek idzie na wojsko policje?.

 • do 0206 godz. 0914 | 02/06 godz. 10:40

  zarobki górnicze w UE;
  Niemcy z 2012 za miesiąc 3726 euro
  Wielka Brytania - tygodniówka 728(w GBP)
  Hiszpania- z 2010 28.373 euro za rok
  Polska- 1300- euro za miesiąc

 • | 02/06 godz. 09:14

  Emerytury górnicze w krajach UE:
  Niemcy:
  Górnik wysłużony ma średnio ok. 56 lat, ogólny przepis mówi, że górnicy dołowi mają prawo do emerytury, jeżeli ukończyli 60 lat.
  Czechy:
  górnicy idą na emeryturę po ukończeniu 63
  Austria:
  By przejść na emeryturę górniczą, trzeba mieć 60 lat i opłacać składki ubezpieczeniowe przez co najmniej 240 miesięcy z tytułu pracy w zakładzie górniczym.
  Francja:
  Ustawowy wiek emerytalny dla górników wynosi 55 lat.
  Hiszpania:
  Górnik może pobierać emeryturę więcej » w pełnym wymiarze, gdy ma na koncie 35 lat opłacania składek.
  Wielka Brytania:
  Górnik może przejść najwcześniej w wieku 60 lat.Jeśli będzie chciał przejść na odpoczynek wcześniej, to będzie miał niższe świadczenie. 50-latek ma prawo do 60 proc. świadczenia, 51-latek do 62,9 proc. itd.
  Przestańcie biadolić górnicy! Może w końcu bedzie równośc w UE i też będziecie uczciwie pracować, jak inni koledzy po fachu.

 • | 02/06 godz. 09:01

  Do "Waldi do 3105 godz. 1738 | 01/06 godz. 08:46" Przestać wycierac "gębę: frazesami o dużych skłdakach. Górnik parcuje 25 lat a ma przeliczone, jak by pracował 45 i nie mów takich rzeczy, bo nie masz pojacia o niczym. Te wysokie składki wsadź sobie do t....ka. One stracza ci najwyżej na kilkanaście lat.
  Wiem ile górnicy amja odciągane na skąłdki i na pewno obne w przeliczeniu nie starczaja. Do emerytur górniczych dopłaca państwo. Rocznie to wydatek 6-8 mld zł. Dlatego górnicy mają najwyższe ś więcej »wiadczenia ze wszystkich Polaków. Należy wydłużyc wiek emerytalny w górnictwie i problem zniknie.

 • | 02/06 godz. 08:53

  Do "kornik " na jakim świecie żyiesz? Idź pracuj u prywaciarza i załóż sobie zwiazki zawodowe. Lub np. w taki Lidlu. Nie masz pojęcia więc nie pisz takich farmazonów.Gdyby Zwiazki zawodowe nie mieli z tego korzyści, to nie wiem, zcy by was tak bronili.
  A jeśli chodzi o UE, to powiem tyle,że jak już porównujesz ,to wiedz,że górnicy o wieel dłuzej tam parcują niż wy w Polsce i nie maja takich przywilejów. Więc dobrze by było,aby górnicy Polscy tak samo byli traktowani, jak górnicy z UE.
  Myślę,ze więcej » ludziom tutaj nie chodzi o zazdrość, tylko po prostu o ludzką sprawiedliwosc. Poniewaz sa zawody, gdzie ludzie cieżko pracują może nawet cieżej niż wy górnicy. Taki hutnik itp.

 • sjz | 01/06 godz. 20:10

  Związki zawodowe na kopalniach sa bardzo dobrze zorganizowane! Natomiast w magistracie to czysta kpina. Biora składki co miesięć po 10 zł od każdego członka a w zamian za to urządzają co roku spotkanie z obiadem i flaszkami z udziałem szpicy magistratu! W magistracie to szkoda dgosika na taka działalność!

 • kornik | 01/06 godz. 09:16

  Poczytalem sobie tu pare komentarzy i z paroma komentarzami trudno się tu nie zgodzić.Tylko zastanawia mnie mentalność ludzi którzy sa przeciwko gornikom.Ludzie co się z wami stało,czemu w was tyle zawiści do drugiego człowieka?.Tylko dla tego ze komus się lepiej powodzi,ze trochę więcej od was ma?.Wszyscy tylko widzicie przywileje i pieniądze a czemu nikt nie doceni tej ciężkiej pracy?.Wiekszosc z was nigdy nawet nie miała styczności z dolem kopalni ani tam nie była ale jak to Polak na wszystki więcej »m się znacie i wszystko wiecie najlepiej.Kazdy z was (może)gdzies pracuje i tez ma prawo zalozyc związki zawodowe i domagać się od pracodawcy czegos więcej ale zapewne paralizuje was strach.Gornicy maja sile bo są dobrze zorganizowani dla tego potrafią sobie wywalczyć godne zarobki.Jestesmy w Uni Europejskiej i mamy brac przykład z krajów dobrze rozwiniętych tak tez możemy domagać się większych zarobkow jak w Unii.Ale kto z was się wychyli?,napewno nikt lepiej jest biadolić ,narzekac,zazdroscic,to taka Polska przypadlosc.Czasami jest tu jakiś artykul o kościele wtedy jak czytam komentarze to pelno tam milosci do bliźniego,pieknych cytatow,milosc az się wylewa z waszych serc.Ponizej artykul o górnictwie i ten czar milosci zaraz peka jak banka mydlana.Ale to tez takie Polskie i katolickie.

 • Waldi do 3105 godz. 1738 | 01/06 godz. 08:46

  Popieram Tomiego a Ty naucz się czytac ze zrozumieniem.Tomi pokazal tylko podejście Niemca a Polaka do roznych rzeczy,a Ty już (jak to Polak)doszukujesz się jakiś podtekstow.Teraz male sprostowanie napisales ze ludzie łożą na ich przywileje i emerytury.Przywilejem jest tylko emerytura a Ty pewno myślisz ze barbórki i czternastki tez sa z budżetu państwa?.Duze emerytury górnicze sa wypracowane poprzez wysokie składki wiec o co pretensje?,tez możesz lub mogles odkladac nie było zakazu.Emerytura po więcej » 25 latach? i tak uważam ze za długo pracują w odniesieniu do innych zawodow jak policja czy wojsko.

 • | 01/06 godz. 08:46

  Panie Janoska, daj Pan spokój. To nich pan porzyczy na te lekarstwa innym, ma pan z czego.

 • piotr | 01/06 godz. 08:43

  Do "Tomi " Niejednokrotnie jest tak,że brat bratu zasdrości, czy siostra siostrze.A co dopiero inni "mali" ludzie, którzy myslą,że pieniadze w zyciu to wszystko.
  Ci ludzie nie wiedzą,że wewnętrzna radość i szczęście nie jest wynikiem posiadania rzeczy materialnych, a najczęściej pieniądze gubią ludzi i wyzwalają w nich złe skłonności.
  Ludzie, którzy uważają, że pieniądze są najważniejsze, są głupi i idiotyczni. Nie wzorujmy się na nich.

 • Realista | 31/05 godz. 23:03

  Ja proponuje wszystkim ludzią którzy pracują w jastrzebiu żeby spolka dala wszystkim zaplate za wegiel za cale 8 ton. Co wy na to ,dobry postulat?.Juz widze jak wszyscy tu protestują i odmawiają przyjęcia tych pieniędzy haha.Ale potem zostało by wam jeszcze pozazdroscic barbórki i czternastki ale tego bym wam już nie dal a wiecie czemu?.Bo nie miał bym co czytac na tym forum.A tak przynajmniej jest milo poczytać jak ludzie jeden drugiemu zazdrości,ile zawiści w was,jacy jesteście poszkodowani pr więcej »zez zycie.To mnie przekonuje ze otaczam się głupcami którzy nie dorośli do zycia w społeczeństwie.

 • Tomi do 3105 godz. 1738 | 31/05 godz. 22:39

  Daj już spokoj człowieku z tymi bzdurami o utrzymywaniu górniczych emerytur z twoich podatkow.w takim razie napisz ile Ty płacisz miesięcznie podatku i ile płacisz na ZUS a wtedy powiem Ci przez ile lat zycia na emeryturze Zus powinien wyplacac Ci emeryture.Wiekszosc tu starszych osob za komuny nie pracując na kopalni tez mieli płacone za wegiel a nie mieli nic wspólnego z górnictwem o tym jakos nkt tu nie wspomni a mieli lekarze,sprzataczki,kierowcy MPk i wielu innych.Gornicy nie chcą więcej ch więcej »cą tylko utrzymania swych przywilejow.

 • kris do 3105 godz. 1740 | 31/05 godz. 22:29

  Kolego piszesz ze ludzie bez szkol zarabiają więcej od tych po studiach.Wiec proponuje zapoznać się z tematem wyksztalcenia obecnych gornikow.Są górnicy po zawodówkach to prawda ale to już mniejszość ,dużo gornikow ma teraz wykszatlcenie wyższe i tez sa po studiach zapewniam Cie bo wiem co pisze.Druga sprawa to każdy wykształcony od razu chce pracować na etacie,a może by tak pierw do lopaty i nabrać doświadczenia?.Ale przecież on się uczyl i do lopaty nie pojdzie wiec do kogo tu mieć pretensje.N więcej »astepna sprawa to jak nie slyszec to każdy konczy jakies marketingi i zarzadzanie,a takich to już mamy w tym kraju az nadto.Dla tego kolego zaczyna się doceniać ludzi tych po zawodówkach którzy sa odpowiednio przygotowani do pracy a zakłady sa gotowe im godnie placic.Teraz każdy człowiek po studiach chce tylko zarzadzac doradzać tylko za jakiś czas nie będzie nawet kim rzadzic bo wszyscy będą wyksztalceni i nikt sobą nie da pomiatać.

 • | 31/05 godz. 17:40

  Do "Kris " Nie dobrze jest w Polsce, jeśli kopidół zarabia więcej od ludzi wykształcontych. To nie bezie dobrze. Prosze bardzo niech zarabiają więcej,ale nie może być tak,że ktoś bez szkoły zarabia wiecej od młodych po studiach.

 • | 31/05 godz. 17:38

  Do "Tomi " Blisko ci do Niemców nie? Ludzi boli niesprawiedliwość i pazerność tej grupy uprzywilejowanej. I to,że ludzie z swoich podatków łożą na ich przywileje i emerytury.

 • jan 56 | 31/05 godz. 14:50

  jeszcze mają mało?Tylko brac i brac,

 • | 31/05 godz. 13:02

  Do "Do Darka | 31/05 godz. 10:24" masz racje! Nie cierpię ludzi, którzy maja kasę a narzekają i sa tak pazerni,że ciągle by chcieli więcej. tacy to są niebezpieczni, bo za parę złotych "utopili" by człowieka w łyzce wody.

 • Realista | 31/05 godz. 12:53

  A ja powiem inaczej.Proponuje pozamykać wszystkie kopalnie,zlikwidowac Policje,pozamykac szkoły,szpitale i tyle.Wtedy wszyscy będziemy biedni,nie będziemy mieli pracy,ani co wlozyc do gara, i pewno będzie nam sie zylo o wiele lepiej ze swiadomoscia ze nikt nie ma lepiej od nas.Czy tak nie będzie lepiej?.Ludzie z takim swiatopogladem to powinniscie sie wstydzić ze zyjecie w srodku Europy.ZENADA.

 • Tomi | 31/05 godz. 12:38

  Widze tu paru ekonomistow i specjalistow od wegla haha.Wiem ze was strasznie boli to ze gornik ma więcej od was ale coz tu dużo mowic jaka praca taka placa.Przestancie już tym gornikom wszystko wyliczać to ze ktoś im wezmnie to wam na pewno nie da z tego ani grosza.Ale tu chodzi glownie o satyskwakcje ze brat czy szwagier będzie miał mniej niż ma,taka czysta ludzka zawisc.Powiem wam jedno z takim mysleniem i swiatopogladem to az mi wstyd za was,co z was za ludzie.Jest taka anegdotka która porown więcej »uje człowieka zachodu a nas mianowicie;Jesli sąsiad Niemca kupi sobie krowe to ten zrobi wszystko żeby kupic dwie krowy.A polak jeśli kupi sobie krowe to sąsiad zyczy mu żeby ta krowa mu zdechla.Anegdota chyba na czasie.

 • Kris | 31/05 godz. 12:27

  Dajcie już spokoj z tym biadoleniem ze górnicy czy emeryci maja ile mają.Wy byscie wszyscy chcieli żeby każdy niezależnie gdzie pracuje zarabial po 1500 zl,a tak nie jest i nie będzie nigdy.Kazdy z was pracowal gdzie pracowal,kazdy inaczej się narobil jeden mniej drugi więcej,kazdy odprowadzal inne składki emerytalne.Do kogo wy teraz macie pretensje?.Chyba byliście swiadomi tego ze ktoś za was odprowadzal male składki do Zusu to teraz macie male emyrytury wiec nie rozumiem tych pretensji do gorn więcej »ikow.Jesli mało zarabiacie to idzcie przykładem gornikow i protestujcie w swoich zakładach co boicie sie,nie macie odwagi?.Co mnie interesuje ze ktoś zyje za 1500 zl?mam plakac i podzielić sie pensją z nimi?.Jesli komus jest zle to niech jedzie do Anglii zarobkować na pewno zarobi więcej a nie tylko skomleć jak mi jest zle a gornik ma az tyle kasy.Czy wy ciemny narodzie nie umiesz zrozumieć jednej rzeczy ze kazda praca jest inaczej oplacana?,to nie jest wymysl naszego rządu ze istnieje taki podzial placowy tylko tak jest na całym swiecie i tyle.Wiec przestańcie już skomleć i zazdroscic gornikom im sie należy a nawet uważam ze zarabiają za mało.

 • kaziuk | 31/05 godz. 11:17

  dzien dobry, proszę mi racjonajlnie wytłumaczyć, poco przyjezdnemu mieszkającego w bloku węgiel? Pazerność? Nie lepiej za to umożliwym młodemu pracę?

 • Do Darka | 31/05 godz. 10:24

  Ta babka do mopsu się nie zgłosi bo wie że nic nie dostanie bo zapewne razem z dziećmi ma emerytury z 3 tysiące...

 • jozef | 30/05 godz. 21:10

  smiechu warte

 • Darek | 26/05 godz. 11:29

  Do "Ewa" Dostałaś 1007 renty na siebie a dolicz jeszcze na swoje dzieic. To tez wchodzi w budżet. Co mają powiedziec kobiety, których meżowie umarli i tez mają dzieic a nie parcowali na kopalni? Takich jest całe mnóstwo w Polsce. Trzeba trochę patrzeć na innych, nie tylko ty jestes pokrzywdzona. Sa też inne osoby które mają bardzo ciezko.
  Jeśłi jest tak źle, to tez można zgłosić się do MOPS, gdzie pomogą w rónych sytuacjach. Od dotacji na mieszkanie, po dopinansowanie dzieciom obiadów i wiele i więcej »nnych rzeczy.

 • do radziu | 26/05 godz. 08:18

  Prawdopodobnie w górnictwie pracujesz krótko i chciałbyś mieć wszystko, a drugiemu, który stworzył ci te warunki do pracy, nie życzysz nic. Człowieku życzę ci, żebyś dożył emerytury i żebrał pod kościołem o grosiki na lekarstwa!!!!!

 • Rafał | 26/05 godz. 07:48

  W rozliczeniach z elektrowniami polski węgiel kosztuje około 400 zł zł za tonę, podczas gdy zagraniczny, którego cena rynkowa wyznaczana jest np. na giełdzie w Rotterdamie to zaledwie 235 zł. Trudno się dziwić koszty osobowe to 63 proc. wszystkich kosztów wydobycia.

 • krzychu | 25/05 godz. 23:50

  wszyscy szefowie poszczegolnych zwiazkow w jsw maja prywatne firmy na powierzchni ktore prowadza na podstawione osoby bez przetargow

 • Ewa | 25/05 godz. 23:19

  Do Radziu,czemu tutaj mówisz że wdówki mają takie wysokie renty.Ja zostałam wdową z dwojgiem dzieci 7 miesięczną córką i 5 letnim synem.Mąż pracował na kopalni na ścianie a potem sztygarem i zmianowym był,i co ja dostałam 1007zł.renty,a mąż przepracował ciężko na dole 17 lat.Obecnie mam trochę więcej,tonę w długach bo nie starcza na opłaty.Może nie które mają po 3000,w co wątpię.Deputat bardzo pomógł by podreperować budżet.Nie wszystkie wdowy żyją jak pączek w maśle.Obyś ty nie musiał żyć od wyp więcej »łaty dow wypłaty i suchy chleb jeść.

 • | 25/05 godz. 22:28

  Bezmyślna psychologia tłumu.

 • piko | 25/05 godz. 17:58

  p laca w jsw powinna byc scisle powiazana z cenmi wegla a nie jak dotychczas ceny w dol place do gory

 • jurek | 25/05 godz. 17:51

  place w jsw ida w gore a ceny wegla w dol kto wyrowna roznice oczywiscie za zgoda bossow zwiazkowych emeryci

 • greg | 25/05 godz. 16:51

  Dlatego mówią,że órnik taki wół do roboty. Walcza o to co nie potrzeba. Dlaczego Związki ani gornicy nie protestują,że w biurach dostaja węgiel i inne przywileje? Dziwne to troche- nie? Widocznie chca robic na tych na emeryturach i tych w biurach. Jak to mwóią głupców nie brakuje.

 • | 25/05 godz. 15:57

  Zacytuje taka wypowiedź -
  "Zgodnie z planem restrukturyzacji Kompanii Węglowej, emeryci i renciści górniczy od tego roku będą otrzymywać o 1 tonę mniej deputatów węglowych. Według zarządu KW, rocznie spółka za deputaty węglowe dla byłych górników płaci 266 mln złotych. – Na deputaty dla emerytów i rencistów górnicy pracują ponad miesiąc. Przy obecnej sytuacji spółki nie możemy sobie na to pozwolić, bo emerytów wciąż przybywa"

 • | 25/05 godz. 12:53

  Do "Górnik " Trzeba było się uczyć a nie kapać w węglu.

 • harpun098 | 25/05 godz. 10:57

  Do m.
  Nie tylko w tym kraju, lecz w innych państwach. We wszystkich kopalniach na świecie górnik nie idzie po 25 latach na emeryturę. Pracuje jak inni, w innych zawodach do 60-tki. Oczywiście nie na "dole" lecz jest przeniesiony na powierzchnię. Nie ma przywilejów jak polski górnik.
  Pytam, dlaczego górnik w Polsce nie może pracować do 67? Jak idą na emeryturę to mają po 40-kilka lat i odbierają później pracę młodym.
  Myślę, że tym powinien zająć się TK.

 • radziu | 25/05 godz. 10:16

  panie prezesie zabrać im węgiel my pracujemy na dole na zyski i wszystko a grupa biednych emerytów żąda wszystkiego a wdówki mają po 3 tysiaki i co mało im biorą te pieniądze po 20 lat jak nie dłużej a my w stresie nie umiemy 25 lat dorobić bo odróbki robią ZABRAĆ IM WSZYSTKO BO NA NICH ROBIĆ NIE BEDZIEMY 25 LAT ROBIŁ 25 LAT NA EMERYTURZE DOSTAWAŁ DOŚĆ !!!

 • janek | 25/05 godz. 10:13

  Macie za dużo przywileji, zyjcie z emerytury a nie domagajcie się czegoś co nie powinniście dostać.Wielcy emeryci co drugi mniej niż 50 lat z drugą robotą na boku a młody nie może rodziny utrzymać. WSTYD

 • Do m. | 25/05 godz. 07:41

  Tyle ile macie wy przywilei to nikt nie ma w tym kraju.Powíedz czy słyszałeś żeby jakakolwiek grupa zawodowa dostawała coś na emeryturze od swojego pracodawcy tak jak wy węgiel???

 • max | 25/05 godz. 05:23

  Emeryci pomożemy wam bo Zagórowski niech najpierw sobie przesunie dochody i jego p....ów zobaczcie jakie mają dochody ;na stronie dochody samorządu JSW.

 • Górnik | 25/05 godz. 05:17

  Wynagrodzenie Zarządu w 2012 roku (w zł)
  Okres pełnienia funkcji w 2012 roku Usługi zarządzania* Premia roczna** Świadczenia, dochody z innych tytułów Dochody osiągnięte w spółkach zależnych Razem
  Jarosław Zagórowski 01.01.-31.12. 960 000,00 480 000,00 - - 1 440 000,00
  Andrzej Tor 01.01.-31.12. 840 000,00 420 000,00 - - 1 260 000,00
  Grzegorz Czornik 01.01.-31.12. 840 000,00 420 000,00 - - 1 260 000,00
  Marek Wadowski 01.01.-16.01. 36 129,03 - - - 36 129,03
  Artur więcej »Wojtków 01.01.-31.12. 840 000,00 420 000,00 - - 1 260 000,00
  Robert Kozłowski 01.04.-31.12. 630 000,00 315 000,00 - - 945 000,00
  Razem 4 146 129,03 2 055 000,00 - - 6 201 129,03

 • reperban | 25/05 godz. 01:37

  obrońcy emerytów piszą tak jakby emerytom węgiel zabrali, a tu raptemtylko 6 miesięcy później wypłacą....o co ta awantura.....Fazos2...niby masz rację że górnik odprowadza duże składki..ale tylko 25 lat a na emeryturze będzie 40....ja będę odprowadzał 47lat, a na emeryturze....18....widzisz różnicę?!!!! myślę że odprowadzę więcej,a odbiorę mniej.....

 • kolejarz | 24/05 godz. 22:36

  Do'20:12,prosze tutaj nie kłamać. Jestem emerytowany pracownikiem kolei i deputat weglowy zabrano nam dawno temu.
  Do 'm' z moich podatkow i innych ludzi idzie dofinansowanie waszych emerytur i przywili, to ma nas prawo obchodzić. I nikt nam nie zaknebluje ust. Mam nadzieje, ze w koncu ktoś zrobi porzadek z rządaniami górnikow. I wydłuzy im czas pracy, tak jak w innych krajach U E. Tam tez górnicy ciężko pracują.

 • m | 24/05 godz. 20:58

  ty wafel też będziesz emerytem więc siedź cicho i pilnuj swego nosa.Jak doczekasz emerytury to wtedy pisz komentarze i wtedy zobaczymy czy taki mądry będziesz.To niemożliwe ile macie wszyscy do powiedzenia,ile złości,zazdrości i nieżyczliwości dla drugiego w Was wszystkich a na siebie nie popatrzycie ile macie tylko innych widzicie i osądzacie.

 • jach | 24/05 godz. 20:51

  Dla sprawiedliwosci całego ogołu zabrac w końcu te przywileje. I bedzie wilk syty i oeca cała'.

 • Fazos2 | 24/05 godz. 20:39

  tyle psioczycie na górników i emerytów ale jak napisał pewien gość w komentarzu górnik odprowadza takie składki na zus ze wy dalibyście sie za nie zabic takie to sa pieniądze więc nie gadajcie że emerytom to sie nie należy bo gdyby nie górnicy i górnictwo to już polski nie ma czemu nikt sie nie zapyta skąd sie biorą pieniądze w skarbie państwa TYLKO I WYŁĄCZNIE Z GÓRNICTWA więc zamknijcie gęby i dajcie tym ludziom spokój...........

 • | 24/05 godz. 20:12

  Co Ty gadasz kolejarze mają węgiel,babcia i dziadek pracowali na kolei i obydwoje mają węgiel tyle samo co emeryt górniczy!

 • a | 24/05 godz. 14:23

  Do MACIEK -kolego chyba co dopiero skończyłeś gimnazjum ,bo piszesz a nie wiesz jaka jest prawda.Kolejarze emerytowani żeby jezdzić pociągami muszą wykupić roczny bilet który kosztuje ok. 200zł.Bilet ten dotyczy tylko przewozów PKP ,a nie wszystkich pociągów ( 50% składów to praktycznie prywaciarze ) Kupować taki bilet żeby pojechać raz w roku do rodziny - mało opłacalne .

 • zbyszek | 24/05 godz. 13:00

  Do'Maciek' własnie koolejarza pozabierali deputat weglawy i to już dawno. Co to zczaczy każda grupa zawodowa? Konkrety. Nie pisz głupot takich,bo to śmieszne.Pozabierac przywileje wszystkim i bedzie spokoj i sprawiedliwie.

 • | 24/05 godz. 11:20

  Do wdowa-a co ma powiedziec kobieta z trójką dzieci ,której mąż zginął na budowie ,był jkirowca -nie przesadzaj kobieto ,wszycscy wiemy ,że wdowy po górnikach są odpowiednio zaopatrywane-nie pozostaja same Sobie-a ,że chciałyby wciąż dużo kasy ,będąc w nowych związkach to inna sprawa-uważam ,że tylko dzieci po górnikach powinny dostawac renty,emerytury,a Ty przeciez wypracowałać swoją!

 • Maciek | 24/05 godz. 11:14

  Tyle jadu w tych komentarzach,prawie same żmije.Każda grupa zawodowa ma swoja przywileje,np kolejarze mają darmowe przejazdy i o dziwo deputat węglowy.Młodzi którzy tak zajadle komentują też będą emerytami i co wtedy.

 • wdowa | 24/05 godz. 10:38

  Do:"przemo":widzę,że uświadamiania nigdy dość.Wdowy też kiedyś pracowały(ja 30 lat w służbie zdrowia)i zapewniam,że wdową nie zostaje się na własne życzenie!W naszej ojczyźnie wdowy nie otrzymują 2 emerytur chociaż potrącano mi składki przez ponad 30 lat.To chyba logiczne,że jak już los tak nas doświadczył to trzeba było wybrać korzystniejszą opcję a ekwiwalent za węgiel przemawiał na korzyść.To przykre i zaręczam,upokarzające tak się tutaj tłumaczyć!Zdrowia życzę.

 • | 24/05 godz. 08:34

  Przestańcie narzekac. Nie wstyd wam emeryci? Pomyśclcie sobie, jak inni ludzie zyja w Polsce. mając dużo mniej emerytury i jeszcze z tego musza odłożyć sobie na opał na zimę. Wstyd!!!!!

 • Wielki Brat | 23/05 godz. 23:53

  Czy górnik czy już emeryt ciągle im mało.. Jak wam źle to śmieci sortować albo do policji się przyjąc!

 • | 23/05 godz. 22:55

  Jeszce jedno - 'ZUS nalicza górnikom świadczenia tak jakby odkładali składki. – W efekcie, jak wyliczyliśmy, ta uprzywilejowana grupa zawodowa otrzymuje z systemu nawet trzy razy więcej niż do niego wnosi. Ponieważ wszyscy jedziemy na jednym wózku, w jednym ZUS, to w pewnym sensie górnicy pomniejszają emerytury miastowych.'

 • menager | 23/05 godz. 22:55

  wszystko wszystkim,ale żeby deputat węglowy dostawały osoby pracujace w biurze, to już nie do pomyslenia. Dlatego państwo dopłaca do tony wegla,aby utrzymac tem moloch przywilejów .
  Dlaczego nie warto współczuć górnikom. Protestują, choć żyją w matriksie, o którym przeciętny polski pracownik mógłby tylko pomarzyć. 14 pensji, choć rok ma tylko 12,ensje niemal dwukrotnie wyższe niż przeciętne, emerytura 10 lat wcześniej niż reszta zwykłych Polaków. A im ciągle mało.
  Na deputaty węglowe na emeryt więcej »ów wydaje się 266 mln .Żadna firma w Polsce tyle nie rozdaje. Tymczasem nawet największy i najbogatszy w Polsce Orlen nie rozdaje talonów na paliwo, Deputaty zachowały się w Browarach Żywiec, ale to tylko 4 zgrzewki piwa z okazji świąt Bożego Narodzenia i dodatkowo w Wielkanoc.Inny polski pracownik przegrywa z górnikiem także w kwestii emerytury. Górnik przejdzie na nią w wieku 45 lat, po minimum 25 latach pracy.PODCZAS gdy nie mniej ciężko pracujący HUTNIK w wieku 65 czy 67 lat.

 • Anjja. | 23/05 godz. 20:52

  Wszyscy piszecie ze emeryci dolowi maja pieniadze ,a bo maja i to jakie emerytury a ciagle maja malo moj malzonek pracowal 45 lat i ma takie wielkie g.. a jest schorowany i ja tez ,i nie oplakuje ze wegla mi teraz nie wyplaca .Wiem ze to nie fer.. ale oni co chca to i tak zrobia,z nami.

 • elo | 23/05 godz. 20:44

  Z buta to potraktowali nowo przyjętych nie dając im węgla , a nie emerytów. Nowo przyjęty pracownik z przodka węgla nie otrzyma , a emerytowany łazienny tak .ŚMIESZNE !!!

 • WTF | 23/05 godz. 20:20

  Czy was wszystkich już doszczętnie pogrzmociło!!!
  Co to za protesty !!! Co to za strajki !!!
  Strzelacię w tą spółkę węglową jak w złotą kaczkę z której ma się sypać góra pieniędzy!!!
  Nie ma pracy dla młodych w górnictwie? NO I CO Z TEGO! Radzić sobie samemu! Zająć czymś innym! Przekwalifikować się!
  Deputaty w październiku nie pasują? TO JE ODEBRAĆ WSZYSTKIM! Radzić sobie samemu! Dorobić sobie do emerytury w innej branży!
  Powywalać związkowców i pozamykać te bezsensowne związki! Niech się więcej »skarżą po sądach, strajkują do woli!
  Zlikwidować przywileje!
  Wbijcie sobie do tych tępych głów barany jedne, że na całym świecie pracownicy nie mają i nie będą mieli takich durnych uprzywilejowań.
  Gdyby poobcinać te wszystkie koszty związane z górniczymi "tradycjami" oraz doinwestowało technologiczne procesy mogłoby się nagle okazać, że polski węgiel jest rentowny.

 • pela | 23/05 godz. 20:00

  to i tak jest początek konca, jeszcze kilka lat i sami zobaczycie co będzie gdy tylko skonczy się gwarancja zatrudnienia. Co innego chłopcom w firmach którzy napier.... za 1500 zł, a co innego etaty potworzone po znajomości gdzie jeden z drugim zjedzie na dół dwie soboty i ma wiecej niż gośc pod firmom za cały miesiąc zapier....

 • zza biurka | 23/05 godz. 19:04

  [14:55] Z takimi jak ty, to nie ma co dyskutowac. Ani liczyc nie potrafisz, bo to juz wyższa szkola jazdy.
  I nie pisz, że płaciz horendalne składki bo one takie nie sa. Wiem co piszę.

 • | 23/05 godz. 18:59

  Do" ......" prosze nie pisac takiech pierduł, że gornicy niemili dobrze od początku. Przeciez werbowali z całej Polski i dawali mieszkania, ksiazeczki g, flapsy. Aby pracowali na koplni. Czy kazdy z ludzi musial byc gornikiem. Ludzie do gornictwa szli bez wyksztalcenia , lub odrabiac wojsko. A piszac, ze ludzie powinni walczyc, jak maja male emerytury, to albo jest pan ignorantem, albo glupcem. Prosze nie harzekac, bo wam odbiora ten deputat i wtedy bedfzie spkoj.

 • prorok | 23/05 godz. 18:35

  to poczatek upadu JSW wszystkie znaki na niebie wskazują na to

 • jastrzebia | 23/05 godz. 16:11

  GORNICY mysla ze swiat sie kreci wokół nich. Oni tacy pokrzywdzeni. Mysla tylko o sobie i swoim brzuchu. Sa ludzie z tak niskimi emeryturami, ze nie maj za co wykupic lekow. W innych krajach dzieci z glodu umieraja. Czy taki gornik kidykolwiek podzilil sie z innymi biednymi? Czy pomogl komus?
  Dosyc juz o tych gornikach. W Jastrzebiu praccuja tez inni ludzie nie tylko gornicy i sa tez emeryci, co ledwo wiążą koniec z końcem.

 • reperban | 23/05 godz. 16:06

  A jaka jest różnica w wypłacie w marcu czy w pazdzierniku???....bo ja nie rozumię.....

 • ... | 23/05 godz. 15:38

  panie leon Pisze pan ze ma 70 lat wiec gdy zaczynal pan prace nie bylo problemu dostac sie do gornictwa .przeciez nikt na kopalnie nie przyjmowal sie dlatego ze super praca tylko ze wzgledu na zarobki i przywileje .jest to niewdzieczna robota za ktora nalezy sie godziwa zaplata .wybral pan inny zawod pana sprawa i mniejsza emerytura .moze warto powalczyc o cos dla siebie i swoich najblizszych niz wytykac innym .pozdrawiam i zycze zdrowia

 • | 23/05 godz. 14:55

  Górnik przez +/- 25 lat daje więcej składek do zusu niż wy przez całe życie bo płacona jest horrendalna suma, nie to co wy najmniej ile się da.. Więc odwalcie się od braci górniczej. Dobranoc..

 • wafel | 23/05 godz. 14:18

  Jak zadbać o kondycję finansową Jsw?
  1. zabrać wszelkie przywileje emerytom( węgiel też oczywiście)
  2. ograniczyc zarobki zarządu i prezesa ( np. 5 x średnia krajowa)
  3. ograniczyć etaty nadsztygarów.
  Aha i pisze to jako górnik a nie ktoś kto węgiel widział tylko na zwałach a próbuje wielkimi hasłami naprawiać górnictwo .
  pozdrawiam

 • wafel | 23/05 godz. 14:15

  JAK URATOWAĆ JSW I OBECNYCH PRACOWNIKÓW???
  1. Zabrać węgiel emerytom,
  2. Ograniczyć zarobki w zarządzie ( 5x średnia krajowa)
  3. Ograniczyć liczbę nadsztygarów.
  AHA i piszę to jako pracujący górnik a nie ktoś kto wegiel widział tylko na zwałach a próbuje naprawiać górnictwo. pozdrawiam

 • obywatel SJZ | 23/05 godz. 13:48

  Wymienię głodową emeryturę górniczą na dobrze płatną pracę w hipermarkecie lub na wysoką emeryturę salowej ze szpitala. Chętnych proszę o wpisanie numeru telefonu w komentarzach.

 • Staszek | 23/05 godz. 13:42

  Dajcie emerytom wegiel z tych hold i niech się wykarza inwencja menagerska i go spiniężnia. Beda miec piniadze.

 • leon | 23/05 godz. 13:00

  Do "Roman " Tez mam [rawie 70m lat i nie pracowałem w górnictwie emeryture mam 1900 zł. jestem schorowany i moje leczenie pochąłnia dużą cześc emerytury i cio ja mam powiedziec. Trzeba tak życ,aby starczyło a nie kupować coraz to inne rzeczy zmeinioć ciągle meble, samochody i inne gadżety. Tak krawiec kraje, jak materiału staje. A nie zyć ponad stan, jak to robią właśnie górnicy.

 • Bercik | 23/05 godz. 12:18

  Dlaczego taka kopalnia jak Bogdanka mogła wypłacić swoim emerytom za węgiel za cały ten rok ekwiwalent już w marcu,a nasi nie mogą w dwóch ratach.

 • gierek | 23/05 godz. 12:15

  bracia emeryci górnicy!!! strajk!!! czyli nic nie robić , tego w górnictwie nauczyliście się najlepiej !!!

 • ed | 23/05 godz. 12:04

  średnia wieku 50, I to są emeryci, a ja na nich zap... ieprzam

 • Roman | 23/05 godz. 11:54

  Jestem emerytem i poruszam się tylko na wózku inwalidzkim i dla mnie taka decyzja to tragedia. A co do komentarzy, to chyba tylko mogą mówić młodzi, którzy nie wiedzą, co ich jeszcze spotka w życiu, kiedy będą mieć 75 lat, tak jak ja.

 • jozef | 23/05 godz. 09:21

  jsw znowu cyrki odwala

 • spoko | 23/05 godz. 08:37

  do roboty na wagony a nie po węgiel

 • ufo | 23/05 godz. 08:34

  ja bym wam dawno węgiel pozabierał nie umiieją wytrzymać do pażdziernika biedactwa

 • przemo | 23/05 godz. 07:24

  do wdów a kto wam kobiety zabronił pracować sam jestem górnikiem i moja żona pracuje a co ma powiedzieć kobieta która pracowała 40 lat i dostaje 1200 emerytury

 • | 23/05 godz. 07:14

  Jacyś starzawi ci działacze związkowi, ale swoją drogą emeryci dobrze odżywieni. Janoska, jak zwykle jest wszędzie i jak zwykle nic z tego nie wynika.

 • Do do alina | 23/05 godz. 05:28

  Musisz palić w piecu ale nie musisz płacić co miesiąc 600zł czynszu za mieszkanie,dopiero byś skomlała!Za robotę sie weź to będziesz miała na węgiel!

 • reperban | 23/05 godz. 00:41

  do "do Alina"......sprzedaj dom kup mieszkanie w bloku i nie będzie Ci potrzebny miał do ogrzewania.....ogrzeje Cię pec....a i jeszcze kasa zostanie...

 • | 22/05 godz. 23:57

  Przywrocic deputat w naturze! A emeryty niech się wala,pazerni emeryci,a co drugi sobie dorabia na emeryturze,przykład PW Ekop KWK Borynia,tam robią sami emeryci!!

 • Wieslaw | 22/05 godz. 23:16

  do przyszlego emeryta~~ facet pomieniales sie z malym na lubem niechcesz deputatu oddaj go na dzieci po zmarlych gornikach, a morze jestes z PO .

 • | 22/05 godz. 22:41

  Do "Franek:" 2000/2500? A iel jest takich co ma 1700 i mniej.To dopiero,co oni mają powiedziec. Ci emeryci górnicy obrażaja Boga.

 • | 22/05 godz. 22:39

  W Krakowie już jest zakaz palenia w piecach węglem. Jest takie zanieczyszczenie,że nie można opalć. A europa krzyczy,że mamy duże zanieczyszczenie. Nie długo tez będzie tak u nas.A jak nie, to dowalą takie duze kary. Wtedy będzie sobie brać ten węgiel i robic hałdy w ogódku przy domu.

 • mam dosyć tego | 22/05 godz. 22:36

  Do "do Alina | 22/05 godz. 22:07" Nie pomyśłałąs kobieto,że za taką kwote jak ty masz emeryturę a nawet i mniejszą jest w Polsce multum ludzi i tez musza sobie kupić węgiel i nie mają deputatu, tylko musza sobie pieniądze odkąłdać na opła. A wy nauczyliscie się, że nie odkałdacie tylko czekacie na deputat węglowy.
  Tam tez ludzie chorują i musza kupować leki itp. Trzeba trochę spojrzeć szerzej a nie tylko na czubek swojego nosa.

 • Emeryt | 22/05 godz. 22:34

  Emeryt ma emeryturę a młodzi ludzie też muszą mieć pracę!

 • do Alina | 22/05 godz. 22:07

  Ciesz się, że masz 2800 na rękę i na pewno mieszkasz w bliku więc żaden węgiel nie jest ci potrzebny ! Ja też jestem wdową po emerytowanym górniku dołowym, który przepracował 37 lat z tego ponad 25 lat pod ziemią. Był emerytem "starego portfela" i mam 1500 na rękę - to 1/2 tego co ty i dla mnie deputat był zawsze na zakup kilku ton miału , gdyż czymś muszę zimą opalić dom - NIE MOGĘ SOBIE ZAWORU ODKRĘCIĆ I MIEĆ CIEPŁO ! Latem opał jest tańszy, a 31 października to już pełnia sezonu grzewczego. więcej »Tobie grzeje PEC, a ja mam marznąć?

 • emeryt | 22/05 godz. 21:59

  Ludzie dajecie się manipulować jak barany. Zainteresujcie się działalnością tego oszołoma w żółtej koszulce s tubą, zainteresujcie się co on robił cały żywot i komu teraz służy. Sadziłem , że emeryci są troszkę modrzejsi... szkoda.

 • PRZYSZŁY EMERYT GÓRNICZY | 22/05 godz. 21:14

  Ludzie to nie jest komuna!!!Jesteś pracownikiem to dodatki się należą...Idziesz na zasłużoną emeryture to się zwalniasz z kopalni,Więc co Wy chcecie jeszcze od kopalni!!!Ja ide za 2 lata na emeryture i niech sobie ten deputat wEglowy w tyłek wsadzą...

 • E.S | 22/05 godz. 19:55

  Mam już dosyć wysłuchiwania jak ciężko żyć górnikom i emerytom górniczym.Kto Wam kazał pracować na kopalni?Jak długo jeszcze będziemy wysłuchiwać Waszych narzekań? Inni muszą sobie radzić za mniejsze pieniądze i dają sobie radę. Każdy z nas musiał z czegoś zrezygnować. Ja muszę 6 i pół roku dłużej pracować żeby przejść na emeryturę i nie skamle jak Wy. Są większe problemy w tym mieście niż ciągłe wysłuchiwanie narzekań górników. Kto Wam broni zdobyć odpowiednie wykształcenie i zostać Prezesem Sp więcej »ółki i zarabiać te "wielkie" pieniądze. Jak słyszę ze absolwent szkoły górniczej nie pójdzie pracować na "grubę" za 3 tysiące ,to gotuje się we mnie krew.Ja po 20 latach nie zarabiam tyle.I żeby uciszyć krzykaczy: Byłam na dole- nie taki diabeł straszny jak opowiadacie. Są gorsze zawody Skoro tyle węgla zalega na hałdach to każdy solidarnie powinien dostać deputat w naturze. Ciekawe co byście z tym zrobili? Panowie trochę pokory.Coraz więcej domów rezygnuje z opalania węglem. My też przeszliśmy na energie odnawialną i powiem Wam koszty porównywalne a mniej syfu. Jaki wniosek?

 • | 22/05 godz. 19:30

  Ludzie robicie z w igły widły. Powiedzieli, że chcą wypłacić to wypłacą. Co zrobicie jak powiedzą, że już deputatu nie będzie? Poza tym prezes jest "sterowany" zdalnie z wyższego szczebla i będzie posłusznie robił co mu na papierze przyjdzie z Warszawy. Pamiętajcie, że górnictwo to jest fabryczka i pralnia pieniędzy w jednym.

 • Adam | 22/05 godz. 19:05

  Gdyby emeryci byli poinformowanie o tym wcześniej to ok . A zabranie pieniędzy teraz to zwykłe świństwo.

 • boluś | 22/05 godz. 18:36

  mogli budownictwo wykończyć zabrać wszystkie przywileje to czemu nie górnictwo niech mają to co inni

 • Franek | 22/05 godz. 18:18

  Emerytury po minimum 3500 a nawet po 5000 a im jeszcze mało,mało i mało.Górnicy nawet będąc na emeryturze są najbardziej zachłannym pionem zawodowym....Ciekawe co by zrobili mając tak jak noprmalni ludzie po 2000/2500 emerytury???

 • jan | 22/05 godz. 18:05

  emerytow powierzchnie iadministracje prezesowi pomogli zalatwic szefowie wszystkich zwiazkow zawodowych dzialajacych wjsw

 • andrzej | 22/05 godz. 17:24

  DO ALEXA ,uważasz że byłym pracownikom KWK nie należy się dodatkowy bonus w postaci 3 ton węgla .A więc po pierwsze gdzie pracujesz? 2 czy prezes JSW słusznie bierze taką dużą kasę ,wraz z zarządem plus premię którą sobie przyznają? 3 czy budżetówka powinna w ogóle dostawać jakieś premie (według mnie to pasożyty ).4 nikt ci nie bronił i nie broni pracować na kopalni i też będziesz zbierał profity.

 • Kazik | 22/05 godz. 16:54

  Masakra ludzie tam stoi gostek z jasmos który jezdzi nowym Subaru Legacy naprawde maja taką biedę zastanówcie sie to sa emeryci dla nich jest ZUS nie JSW.

 • Alina | 22/05 godz. 16:40

  Jestem żona po zmarłym górniku i mam na rekę 2800 jestem zadowolona. Prosże nie mówic juz takich bajek, bo trzeba zyc prawdą.

 • | 22/05 godz. 16:38

  Emeryci siedzieć w domu w upał a nie chodzić na pikiety. Byście mieli troche honoru. te pieniądze, to wam przysłaniają wszystko.

 • mark75 | 22/05 godz. 16:12

  zagórowski myśli,że mu wszystko wolno?
  to się naprawdę grubo myli.Chyba,że warszawka o tym wszystkim decyduje,żeby górnictwo doje..ć do końca i oczywiście sprzedać,tak jak było np.ze stoczniami,cukrowniami,hutami itd
  Je..a tuskolandia

 • prezes | 22/05 godz. 15:50

  Co tu komentować. Prezes najpierw rozprawił się z pracownikami administracji i powierzchni, potem dołożył absolwentom technikum, a teraz czyści z kasy emerytów i rencistów. Panie prezesie ale z Pana mocarz

 • Alex | 22/05 godz. 15:44

  Uważam że emerytom i rencistom nic się nie należy. Tylko wypłata z ZUS. I to będzie sprawiedliwe w stosunku do innych.

 • jasnet.pl | 23/05 godz. 09:01

  Komentarze do tego tekstu zostały wyłączone! Minął okres dodawania komentarzy.

zobacz wszystkie komentarze

zamknij

WIADOMOŚCI

więcej wydarzeń

NAJCZĘŚCIEJ KOMENTOWANE

KALENDARZ WYDARZEŃ

Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszego serwisu. Pliki cookie pozwalają na poznanie twoich preferencji na podstawie zachowań w serwisie. Uznajemy, że jeżeli kontynuujesz korzystanie z serwisu, wyrażasz na to zgodę. Poznaj szczegóły i możliwości zmiany ustawień w Polityce Cookies
Zamknij X