“Mamy za mało miejsc parkingowych”

fot. archiwum

„W imieniu mieszkańców, którzy korzystają ze stref płatnego parkowania, obowiązujących w pasie drogowym ulic: 1 Maja, Słonecznej, w rejonie ronda ulic: Słoneczna, 1 Maja, 11 Listopada, Zdrojowa, Witczaka oraz w rejonie skrzyżowania z ulicą 1 Maja, zwracam się z zapytaniem, czy istnieje techniczna możliwość pobierania opłat parkingowych za pomocą aplikacji mobilnych?” – raz jeszcze przypominamy pytanie, jakie radny Grzegorz Mosoń zadał włodarzom Jastrzębia-Zdroju.

Co na to miasto?

„Generalnie istnieje techniczna możliwość pobierania opłat parkingowych w strefie płatnego parkowania za pomocą aplikacji mobilnych. Firma, która serwisuje parkomaty, poinformowała, iż mamy za mało miejsc parkingowych, aby ten system wdrożyć w naszym mieście. W Pszczynie z tej aplikacji korzysta 0,5%-1% parkujących. System ten sprawdza się tylko i wyłącznie w dużych miastach – z dużą ilością miejsc parkingowych w strefach płatnego parkowania. Koszty oprogramowania przewyższą utrzymanie parkomatów” – odpowiada wiceprezydent Roman Foksowicz.

 1. A co z miejscami parkingowymi na osiedlach ,ktorych jest beznadziejnie malo.Tym powinni sie oprocz miasta zajac administracje spoldzieln mieszkaniowych. Ale te akurat nic z tym nie robia. ,a rozwiazan jest duzo. Tak samo duzo jak parsonelu w tychze administracjach .No ale po co jak i tak kasa leci.Cos z tym trzeba zrobic.

 2. Pzeciez juz odpisalem za tzw. wiceprezydenta. Nie musial sie juz frustrowac formuowaniem wielozdaniowej wypowiedzi.
  Przeciez odpowiedz tego czlowieka zawsze brzmi tak samo: “niedasie”.

 3. Dżordż Lowerboj

  Pan Roman jak zwykle okazał się specjalistą od wszystkiego.

  Że też takie nauki da się pobierać w liceum wieczorowa porą i na studiach zaocznych z socjologii.

  No geniusz normalnie. A to, że ma akurat polityczne poparcie (p)osła czochratego, nie ma absolutnie z tym nic wspólnego. Dyzma naszych czasów.

 4. Nie tyle mało miejsc parkingowych, ile za dużo samochodów. Zrobić porządne ścieżki rowerowe i przesiadać się na rowery!

Twój wpis

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Geodezja

Sporządzenie mapy do celów projektowych, aktualizacja mapy zasadniczej, inwentaryzacja powykonawcza budynków, przyłączy, wytyczenie budynków, podział nieruchomości.

Czytaj więcej »
Przewiń do góry
Poprzedni
Następny