8. STS Sanok363874:115
9. Zagł. Sosnowiec362288:160
10. Stoczniowiec36640:191

A je to! Pieniądze nie grają!

Mamy to! W pierwszym spotkaniu finału Polskiej Hokej Ligi JKH GKS Jastrzębie nadzwyczaj pewnie pokonał u siebie napompowaną zagranicznymi transferami oraz obietnicą wysokiej premii Comarch Cracovię 3:0 (0:0, 2:0, 1:0) i tym samym znakomicie rozpoczął rywalizację o mistrzostwo Polski. Warto podkreślić, że zwycięstwo naszej drużyny nie było zagrożone nawet przez moment. Dorobkiem strzeleckim po naszej stronie podzielili się Martin Kasperlik, Roman Rac i Maciej Urbanowicz, który w ostatniej minucie ustalił wynik zawodów strzałem do opuszczonej już bramki.

Jeżeli chodzi o sportowy poziom widowiska, to na pewno uwagę zwracało mocne tempo gry. Przerwy w pierwszej i drugiej tercji dało się policzyć na palcach jednej ręki, w rezultacie czego czas uciekał jak szalony. Wprawdzie już w premierowej odsłonie jastrzębianie byli lepsi, ale wynik otworzyli dopiero w swojej ulubionej drugiej tercji. Stało się to za sprawą kapitalnego rajdu Martina Kasperlika, który zdołał pokonać świetnie broniącego do tego momentu Roberta Kowalówkę. Sześć minut później gospodarze poszli za ciosem, a prowadzenie podwyższył niezastąpiony Roman Rac. W trzeciej partii Cracovia zaatakowała śmielej, ale nie była w stanie zrobić krzywdy znakomicie dysponowanym jastrzębianom. Spotkanie podsumował wspomniany wyżej gol Urbanowicza, po którym “Pasy” najwyraźniej straciły nerwy, czego dowodem był zupełnie niezrozumiały atak na Patrika Nechvatala.

Tym samym w rywalizacji do czterech zwycięstw JKH GKS prowadzi 1-0. W sobotę o godzinie 18:30 odbędzie się mecz numer dwa.

26 marca 2021, Jastrzębie-Zdrój, 17:30
JKH GKS Jastrzębie – Comarch Cracovia 3:0 (0:0, 2:0, 1:0)
1:0 Kasperlik (Rac) 29:21
2:0 Rac (Phillips) 35:30
3:0 Urbanowicz 59:01 (do pustej bramki)

JKH GKS Jastrzębie: Nechvatal – Bryk, Górny, Kasperlik, Rac, Sawicki – Klimiczek, Kostek, Wróbel, Hovorka, Phillips – Horzelski, Jass, Urbanowicz, Wałęga, Paś – Michałowski, Sevcenko, Ł. Nalewajka, Jarosz, R. Nalewajka.