A jednak! Nadal palą śmieciami!

fot. pixabay

Zgodnie z decyzją Wojewody Śląskiego z 21 października ubiegłego roku funkcjonariusze Straży Miejskiej ograniczyli do niezbędnego minimum kontrole indywidualnych gospodarstw domowych wynikające z Planu działań krótkoterminowych określonych w „Programie ochrony powietrza dla województwa śląskiego”.

Niemniej jednak w ramach ograniczonych ilościowo kontroli strażnicy w dalszym ciągu ujawniają drastyczne przypadki naruszeń przepisów i norm dotyczących materiałów spalanych z indywidualnych budynkach mieszkalnych.

„Świadczą o tym najnowsze, sprzed kilku dni, wyniki badań. Dokonujące analizy Centralne Laboratorium Pomiarowo Badawcze wyodrębniło z próbki odpadu paleniskowego (popiołu) elementy metalowe potwierdzające termiczne przekształcanie (spalanie) niedozwolonych substancji (odpadów/śmieci). W stosunku do właściciela budynku zastosowane zostaną przewidziane prawem sankcje karne. Jednocześnie w stosunku do właściciela budynku toczy się osobne postępowanie karne z art.225 § 1 k.k za utrudnianie wykonywania czynności kontrolnych” – poinformowała Straż Miejska. (źródło: SM Jastrzębie-Zdrój)

  1. A nie jesteś przypadkiem takim starym łysym dziadem udającym biegacza który to truchce prawie w miejscu, spocony jak koń po orce i w dodatku środkiem drogi wymachując łapami jak się na niego zatrąbi. Człowieku biegasz to biegaj skrajem drogi a nie środkiem! Co jestem na Okopowej, Długiej, Pochwaciu, Szybowej czy Gaczyńskiego to zawsze jesteś pod kołami.

  1. Wystarczy przejechać się ulicą w dniach kiedy wywożone są śmieci segregowane. Wielopokoleniowe domy a żółty worek jeden.

 1. Edek z fabryki kredek

  No i co z tego ze palilo sie mulami flotami itp a ludzie zyli po 80 i przeszlo lat a teraz 60 pare to cos chyba nie tak z tym smogiem a kto to wszystko wymysla Unia zeby pozbyc sie Polskiego gornictwa bo Polskie gornictwo to byla potega i to im przeszkadzalo wiec trzeba bylo cos wymyslic zeby napuscic ludzi na gornikow tak samo bylo z rolnictwem ze zacofane ale zrozumcie tylko tz zacofane rolnictwo moze byc ekologiczne ludzie dajecie sie kiwac tak wlasnie jak oni chca i tyle w tym temacie

 2. Edek z fabryki kredek

  Ktos kiedys powiedzial ze w teczy nie ma koloru czarnego a jak palilem opony to byla taka czarna tecza ze hej i kto mi zabroni miec czarna tecze

 3. Edek z fabryki kredek

  Pajacu hanysowo uratowalo Ci zycie tak bys dalej sral na zerdce a jak sie nie podoba to drogawolna do swojego gorolowa czy skad tam pochodzisz

  1. Jastrzębianin90

   Akurat tak się składa że w gorolowie ( jak to nazywasz ) ludzie zawsze palili węglem – w przeciwieństwie do “biednych” hanysków z emeryturami górniczymi i deputatami węglowymi ( do niedawna ) palącymi mułem , miałem ,flotem i innymi świństwami ( bo przeca se nową plazme albo auto trza kupić i pokazać się przed sąsiadem, to najpierw trza pieniądze zaoszczędzić ) – więc jeśli prawda boli to już twój problem

 4. Macie rację palą czym się da bloki po byłym PGR. szczególnie nocą smród nie do opisania za taki stan rzeczy winna jest SM. żadnej kontroli nie ma bo pilnują urzędników magistratu .

 5. Wiem, że Ty też palisz śmiećmi. Znam Cię i wiem kim jesteś!
  Apeluję po raz kolejny: SKOŃCZ palić odpady!

 6. Smród jest wieczorem na 11 listopada jak idę na spacer wieczorem z psem, to czuć jak Hanysy palą byle czym aż udusić się czasem można. Hanysy za pieniądze to się pochłaniające więc na wszystkim oszczędzają.

  1. Ty powinienes sie nazywac tojtoja yaris tak sie sklada ze na 11listopada to 70-80%to gorole, którzy zajęli domy poprzez wzenienie sie,a to oni pala tym czym w rodzinnych stronach nauczyli ich dziadki i ojcowie

   1. Ty się naucz pisać jak biegam tą ulica to fakt że aż dusi smród a dym czasem się ścieli po chodnikach sami się trują ci ludzi nawet nie idzie okna otworzyć bo smród i sadze na parapetach mają
    bo jak tak wali z komina

  2. Nie przeszkadzał by ci dym z Hanyskiego komina jak ty i twoi przodkowie zostali byście tam gdzie się urodzili. Czyli gdzieś na zadupiu w Polsce. A palił byś jedynie chrustem jak byś potrafił i miał chęć nazbierać w lesie.
   Wróciłem kilka dni temu ze służbowego wyjazdu w okolice Świętokrzyskiego. I niestety wedle twoich domniemań tam też chyba sporo Hanysów bo przez wiochy nie idzie przejechać tak śmierdzi z kominów.

 7. Zapraszamy wieczorem na ul. Bolesława Chrobrego na osiedle 6, tam to można sie udusić. W szczególności dom na skrzyżowaniu pod górkę, dzień w dzień żółty gryzący dym. Tam to się śmieci palą

 8. A oni mówią tak: “ja my ni momy pieniędzy na wagiel, co mamy marzyć?” Sprzedaj dom jak cię nie stać na utrzymanie i na osiedle!

 9. Wczoraj wieczorem z domku koło Poznańskiej/Opolskiej kolejny raz wydobywał się ogromny smród z komina. Pozatruwacie nas!!!

  1. Droga Olu ja już tyle razy dzwoniłem na straż miejska.ze ten stary dziadek zbiera meble pod śmietnikiem sklejki pomalowane drewno i pali.nieraz okna nie idzie otworzyć.a straż ma to w du…e bo dalej tym pali

Twój wpis

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Geodezja

Sporządzenie mapy do celów projektowych, aktualizacja mapy zasadniczej, inwentaryzacja powykonawcza budynków, przyłączy, wytyczenie budynków, podział nieruchomości.

Czytaj więcej »
Przewiń do góry
Poprzedni
Następny