Naprawdę? Więzienie za brak maseczki?

fot. pixabay

Dwa dni temu, około godziny 8.30, policjanci ruchu drogowego, patrolując ulicę Podhalańską, zauważyli mężczyznę, który nie miał zakrytych ust i nosa. Mundurowi zatrzymali się, żeby zapytać pieszego o powód niestosowania się do obowiązujących przepisów. Podczas legitymowania okazało się jednak, że jastrzębianin, chcąc wprowadzić w błąd policjantów, podał dane osobowe swojego brata. Stróże prawa nie dali się zwieść. Mężczyzna, widząc, że nie ma innego wyjścia, podał swoje prawdziwe dane. Szybko wyszło na jaw, iż jest poszukiwany do odbycia kary pozbawienia wolności. 42-latek został zatrzymany i przewieziony do policyjnego aresztu, skąd trafi prosto za więzienne mury. Policjanci sporządzili wniosek do sądu o ukaranie mężczyzny za brak maseczki i podanie fałszywych danych osobowych.

Z kolei dzień wcześniej jastrzębscy policjanci, patrolując wieczorem ulicę Pszczyńską, zauważyli na przystanku autobusowym dwóch mężczyzn, którzy także nie mieli zasłoniętych ust i nosa. Jeden z nich, 20-latek, przeprosił za swoje zachowanie i założył maseczkę, w związku z czym został pouczony. Drugi zachowywał się bardzo nerwowo. W czasie kontroli mundurowi znaleźli przy nim kokainę. Jastrzębianin został zatrzymany. 18-latek trafił do policyjnego aresztu. Za popełnione przestępstwo grożą mu nawet 3 lata więzienia. Jednocześnie za brak maseczki został ukarany mandatem. (źródło: KMP Jastrzębie-Zdrój)

  1. Policja teraz powinna częściej patrolować, wchodzić do sklepów i wypisywac mandaty aby głąby sie nauczyły załaniać usta i nos maseczką bo jest taki wymóg i nie powinni narażac innych osób. Karać, karać bo0 tylko tak można nauczyć ludzi rozumu!

    1. podaj na podstawie jakiej ustawy maja karac? rozporzadzenie nie jest prawomocne, na godziny dla seniorow – sami seniorzy narzekali i sie zloscili… ale jak ktos jest ograniczony, to pozniej tak to wyglada :/ byle jakie maseczki nie chronia, za to dystans, ograniczanie kontaktow juz tak – ale jest cos takiego jak np. wiatr, ktory ma gdzies nasz dystans 1,5 czy 2 m 🙂 a o tych plexach i polplexach nie wspomne….

Twój wpis

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Badania prenatalne

Badania Prenatalne NFZ.
Wyliczenie ryzyka możliwości
wystąpienia chorób genetycznych,
wykluczenie wad rozwojowych płodu,
potwierdzenie dobrostanu płodu.

Czytaj więcej »

Skup aut

Skup, złomowanie samochodów.
Gotówka i umowa od ręki.
Dojazd do klienta.
Wieloletnie doświadczenie i profesjonalizm.

Czytaj więcej »
Przewiń do góry
Poprzedni
Następny