A w Zdroju palą trawę…

fot. pixabay

W sobotę, 19 marca, po godzinie 18.00 jastrzębscy mundurowi zostali powiadomieni o wypalaniu trawy w Zdroju. Mundurowi na miejscu zastali trwająca akcję gaśniczą. Straż pożarna dogaszała palącą się trawę oraz… otulinę rury ciepłowniczej centralnego ogrzewania. Trwają ustalania okoliczności zdarzenia.

„Ryzyko, jakie niesie ze sobą wypalanie traw, jest ogromne. Ogień jest żywiołem i nigdy nie możemy mieć pewności, że będziemy w stanie go opanować. Chwila nieuwagi, silniejszy podmuch wiatru czy ukształtowanie terenu mogą spowodować znacznie większy pożar. Wówczas ewentualne konsekwencje są naprawdę poważne” – zauważają jastrzębscy policjanci.

„Sprawca przestępstwa z art. 163 par. 1 ustawy z dnia 6 czerwca 1997 r. Kodeks karny sprowadzający zdarzenie, które zagraża życiu lub zdrowiu wielu osób albo mieniu w wielkich rozmiarach, mające postać pożaru, podlega karze pozbawienia wolności od roku do lat 10. W przypadku śmierci człowieka lub ciężkiego uszczerbku na zdrowiu wielu osób, sprawca podlegać będzie karze pozbawienia wolności od lat 2 do 12” – dowiadujemy się. (źródło: KMP Jastrzębie-Zdrój)

Twój wpis

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Przewiń do góry