Agregat dla ukraińskich przyjaciół

Śpiwory, rękawiczki, latarki, baterie, środki higieny osobistej i chemia, a przede wszystkim agregat prądotwórczy – to pomoc, jaką Jastrzębie-Zdrój wysyła do Borszczowa.

fot. UM Jastrzębie-Zdrój

Podczas nadzwyczajnej sesji radni jednogłośnie zdecydowali o natychmiastowym udzieleniu pomocy i przekazaniu na nią 80 tysięcy złotych.

Pomoc zaprzyjaźnionemu miastu prezydent Anna Hetman zaoferowała jeszcze przed agresją wojsk rosyjskich na Ukrainę. Kilka dni później, już w wojennej rzeczywistości, władze Borszczowa wysłały listę najpilniejszych potrzeb. Wśród nich agregat prądotwórczy do zasilania sieci wodociągowej do przepompowywania wody pitnej oraz śpiwory.

„Jesteśmy w stałym kontakcie z władzami Borszczowa. Na bieżąco informują nas o swoich potrzebach. Nasi mieszkańcy ochoczo włączyli się do zbiórki darów, dostarczyli nie tylko niezbędne śpiwory, ale wiele innych artykułów, które przekazujemy zaprzyjaźnionemu miastu” – mówi prezydent Anna Hetman.

Ofiarowane przez jastrzębian rękawiczki, baterie, latarki czy środki higieniczne będą przekazywane mężczyznom idącym z Borszczowa na front. (źródło: UM Jastrzębie-Zdrój)

 1. Brawo pani prezydent a niech więcej pani da.bo oczywiście to pani dała aha ale z naszych kieszeni.moze pani dostanie order za wydawanie nie swoich.oj jak ten agregat będzie tak zakupiony jak robiony most w Jastrzębiu to gdzieś za 10 lat go dostaną bo pani Hetman jest sławna na całą polskie z jej szybkością.i polecam tą panią jako florystykę piękne doniczki kupuje i sądzi trawę na przystankach piękny bluszcz sadAaha i piękne klanuy też robi oby tak dalej na most poczekamy jeszcze spokojnie mamy czas

 2. Ukrainie takie rzeczy ? A Pamiętam jak Pani prezydent dumnie wręczała dupolot mieszkance naszego miasta ! Brawo

  1. Rozumiem jeszcze pomic kierunkową… ale tyle już poszło na nich pienuędzy… do tego inflacja, rosnące ceny energii, słabnacy złoty…?
   Kto nam pomoże? Dlaczego nie dostrzegacie (w większości) zagrożeń związanych z przyjmowaniem tak ogromnej liczby uchodźców? Przecież na zachodzie Ukrainy jest względny spokój. Jeśli tego nie zrozumiemy jako Polacy, sami będziemy sobie winni przyszłych „napięć” wewnętrznych (a nie antypolskie rządy).
   Cenzura na potralach jest coraz większa. A o up.. Ukraincach można pisać tylko jak o „ż” czy zmarłych: albo dobrze, albo wcale…

   1. Ktoś sobie wieczorek z teoriami spiskowymi znowu zrobił (z czego większość napisana w Piotrogrodzie). Podrzucę jeden trop – zbadaj kto Żydówkę zrobił królową Polski 😁

    1. Śmiej się śmiej, póki możesz. Obudzimy się z ręką w nocniku…
     I jak trzeba być niedoucznym człowiekiem aby zdroworozsadkowe rozważania nazywać teoriami z Piotrogrodu…?
     Oby Bóg szybko rozjaśnił Polakom w głowach, bo za chwilę „nasze” rządy zrobią nam drugi język urzędowy…

     1. „(…)Byłem spragniony a daliście Mi pić mnie, byłem przybyszem a przyjęliście Mnie(…)”. Ciekawe czy wiesz skąd ten cytat. Na youtubie pomogą znaleźć – potem tylko stosować. A co do mojego niedouczenia. Alfą i omegą nie jestem, niemniej, w przeciwieństwie do Ciebie, coś czytałem o historii Rusi i potrafię odróżnić Rusinów od Rosjan (i przynajmniej nie powtarzam w tym zakresie putinowskiej propagandy) I to tyle w temacie wartości Twoich rozważań. Trzeba być naprawdę małym zakompleksionym człowieczkiem by uważać że kilka milionów ukraińskich kobiet i dzieci zdominuje Polskę i Polaków. Swoją drogą w 2015 będąc przeciw wpuszczeniu uchodźców z Syrii Tobie podobni podkreślali odrębność kulturową uchodźców i że białe kobiety z dziećmi to na pewno byście przyjęli. Los z was zadrwił i powiedział sprawdzam.

Twój wpis

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Przewiń do góry