Agresywni klienci wyzywają kasjerki

„Połowa klientów w sklepach ma źle założoną maseczkę lub w ogóle nie zasłania ust i nosa” – alarmuje handlowa „Solidarność”. Związkowcy chcą, żeby pracownicy handlu mogli zaszczepić się na koronawirusa w tym samym czasie, co nauczyciele. Skierowali w tej sprawie apel do prezydenta Andrzeja Dudy.

fot. pixabay

Alfred Bujara, przewodniczący Krajowego Sekretariatu Banków, Handlu i Ubezpieczeń NSZZ „Solidarność”, zauważa, że pracownicy handlu coraz częściej spotykają się z agresją ze strony klientów, którzy nie przestrzegają rygorów sanitarnych obowiązujących w sklepach. „Gdy kasjerka zwraca takiemu klientowi uwagę i prosi, żeby założył maseczkę, często kończy się to awanturą i wyzwiskami pod jej adresem. Codziennie dostajemy sygnały o takich zdarzeniach” – podkreśla szef handlowej „Solidarności”.

„W sytuacji, gdy spora część zakażonych koronawirusem przechodzi chorobę bezobjawowo, każdy pracownik sklepu może bezwiednie zarażać dziesiątki klientów, w tym osoby starsze, najbardziej narażone na ciężki przebieg COVID-19” – napisali związkowi działacze.

Na początku lutego związkowcy skierowali do prezydenta Andrzeja Dudy apel o wsparcie ich postulatu, dotyczącego uwzględnienia pracowników handlu jako jednej z priorytetowych grup w Narodowym Programie Szczepień. (źródło: NSZZ „Solidarność” Region Śląsko-Dąbrowski)

 1. Wszystko powinni zamknąć na parę miesięcy, kompletnie wszystko. Bloki obstawić, nikogo nie wypuszczać. Wtedy by się wytępiło nie tylko tego wirusa, ale też wszystkie inne, jak również bakterie, no i wszyscy byliby zdrowi nareszcie. I żaden wirus by już nam nigdy nie zawirusił życia. A poza tym, mnie jako emerytce jest czasem przykro, kiedy widzę jak po ulicy chodzą młodzi ludzie i się śmieją nie wiadomo z czego. To takie przykre. Mnie jest o wiele lżej na sercu, kiedy tego nie muszę oglądać. A niech siedzą wszyscy w domach. A tych, co się w Zakopanem tera bawili na Krupówkach, to powinni wszystkich ukarać srodze, najlepiej zamknąć!

 2. Elwira Pruchnicka

  Nie wszędzie jest takie społeczeństwo i Polacy nie są wrednym narodem. Niestety, ale w Jastrzębiu mieszkają niekulturalni ludzi z małomiasteczkowym podejściem. W Warszawie, Krakowie, Poznaniu, Wrocławiu czy choćby w Katowicach ludzie są inni – życzliwi. Jastrzębianie są niegrzeczni, nietolerancyjni i bardzo opryskliwi. I to wszystko widać po komentarzach, dlatego proszę nie wypowiadać się o wszystkich Polakach.

   1. Łachy nie robią że kasjerki mają mieć maskę nie tylko na pysku ale i na kinolu , ograniczony ośle , na kasie łopatą nie wachluje i się nie spoci w maseczce.

 3. Ludzie to idioci. I nic z tym nie zrobisz. Może kiedyś oprócz potwierdzenia wykonania szczepienia będzie też konieczne wykonanie testu IQ i w niektóre miejsca idioci nie będą wpuszczani.

  1. W sumie byłoby dobrze. Trzeba oddzielić ziarno od plew – ludzi myślących (bez masek i nie chcących trutki) od covidiańskiej reszty…
   Tylko obawiam się, że ludzie normalni będą przez sponsorów covidiozy prześladowani…

 4. Faktycznie Polacy to wredny naród ,w ten sposób umilają sobie życie nienawiścią ,wulgaryzmem i cwaniactwem .Dlaczego człowiek dla człowieka jest takim potworem !Jesteś w sklepie chodź w tej maseczce nie ubliżaj ludziom ,bo to świadczy o twojej kulturze ,mam pomysł jak się widzi takiego kolesia bez maseczki należało by ściągnąć swoją maseczkę i kasłać na niego ,ciekawe jaka by była reakcja takiego gostka ?Ktoś kazał seniorom siedzieć w domu na dupie ,i takie gówno nie wychowane potrafi tak pisać czy to gówno nie ma dziadków i rodziców ,życzę ci żebyś dożył w zdrowiu tych lat co ci seniorzy ,oni kiedyś ciężko pracowali na swoją emeryturę ,pracuj ciężko żeby ci garb wyrósł na plecach ,może w przyszłości zrozumiesz innych ludzi i nauczysz się szacunku !!!!!! Rozpacz człowieka ogarnia jakie brednie ludzie wypisują .

  1. “Faktycznie Polacy to wredny naród”

   Niestety, ale tacy właśnie są Polacy katolicy pod przywództwem KK, JP2 itd itp etc.

  2. Taki niby “mondry” covidianin, kulturalny, ale jak by przyszlo co do czego…
   Nie zdajesz sobie człowieku sprawy, w jakim matrixie żyjesz. Wyłącz tv – włącz myślenie. A na mnie możesz kasłać do woli. Dbam o swoją odporność. Tylko mnie nie popluj, bo wtedy się pogniewamy…
   I używajcie ludzie gotówki, bo planują ją wycofać. A wtedy będzie już konkretny zamordyzm banksterów…

 5. I co pomoże nałożenie maski na nos przy kasowaniu towarów? Przecież wszyscy dotykają towar przed zakupem i kasjerki bez rękawiczek przekazują im towar po skasowaniu. Założenie maski 1cm wyżej uratuje ludzkość? Niech się zabunkrują wszyscy przy tych kasach

 6. W karzdym sklepie jest monitoring,pozywac do sądu gnoi za znieslawienie,od czego sa zwuazki ,zadbajcie o swoich pracownikow.

 7. Niestety ale polacy to wstrętny, fałszywy, wrogo nastawiony do każdego, zawistny naród i jeden drugiemu by oczy wydrapał gdyby tylko mógł więc wyzwiska i agresja na każdej płaszczyźnie życia społecznego to dla mnie wśród naszego narodu żadna nowość. Głównie wśród tych co się określają jako katolicy i prawdziwi patrioci z kijami bejsbolowymi w łapach.

  1. Inne narodowości są życzliwe,miłościwe,idealne….buhahahaha tylko mu Polacy jesteśmy bezbożnymi faszystami….buhahahaha

 8. Hola ,hola !!! Kiedy w końcu ja się zaszczepię. Jestem zdrowy ,przed 50-tką.i też pracuję . To po co rząd stworzył grupy do szczepień. Wszyscy pchają się na siłę do szczepień .To jest właśnie polska, po trupach żebym ja był pierwszy, lepszy. Kiedyś znajomy z zagranicy stwierdził że / polaczek to cwaniaczek / . Stanąłem w obronie nas ,było ostro ale teraz zastanawiam się czy go teraz nie przeprosić.

  1. Nie “cwaniaczek”, tylko wedle porzekadła “Polak potrafi” od ponad 300 lat jesteśmy non stop okradani przez różnych oprawców, więc kto kombinuje, ten żyje. Dlatego póki co popieram tzw. “szarą strefę”, która jest prawdziwym wolnym rynkiem…

 9. Te sklepy to w ogóle powinni wszystkie pozamykać. Po co w ogóle cokolwiek otwierają. Jak tak dalej pójdzie, to się to nigdy nie skończy z tym wirusem. Każdego, kogo złapią bez maski, powinni tak karać, żeby dobrze poczuł, tzn. tak ze 3 lata do ciupy wsadzać. Wszyscy powinni siedzieć w domach przynajmniej ze 2 albo nawet 3 lata, choćby nawet tylko w ciemnościach i o chlebie i wodzie. Bo najważniejsze jest, aby ochronić naszych zacnych seniorów, tak żeby jeszcze parę lat pożyli chociaż. A młodzi niech zacisną zęby i niech nigdzie nie wychodzą. I szczepić wszystkich bez wyjątku i obowiązkowo, tak żeby poczuli, że to nie przelewki!

  1. mam nadzieje ze w zartach to pisala pani. a jak nie to niech pani pomysli logicznie i nie oglada tv. bedzie zdrowiej.

   1. Gdyby wszystko było kompletnie pozamykane, to nasi kochani seniorzy też by się czuli dużo lepiej, bo nie musieliby patrzeć z żalem, że po ulicy jeszcze chodzą jakieś młode “niedobitki” z roześmianymi buziami, a seniorom jest przecież raczej przykro z tego powodu, bo sami już się tak często nie śmieją. Tak więc wszystko powinni zaryglować na cztery spusty i już, bo tak jest pod każdym względem lepiej dla seniorów, a ich trzeba przede wszystkim ratować. Młodzi niech nie marudzą, że im najpiękniejsze lata mijają. Co więcej, jak któregoś kto zauważy bez maski, to meldować od razu na milicję, żeby go karali, najlepiej do ciupy od razu.

    1. proponuję się uspokoić.Przypominam,że zegar biologiczny tyka każdemu.Pani Natalio, Pani będzie w przyszłości seniorem.

  2. Skoro mamy siedzieć w domach to KTO mi zapłaci za mieszkanie, gaz, prąd jedzenie ?!?. Parę miesięcy bez pracy i skończę pod mostem.

  3. cyt. “Bo najważniejsze jest, aby ochronić naszych zacnych seniorów”… – Ci “zacni” seniorzy mają już emerytury i to ONI powinni siedzieć na dupie a nie szwędać się po sklepach. Wszyscy inni niestety muszą zarobić na chleb.

   1. POPIERAM….ale oni wolą łazić po sklepach i dyskutować. Ostatnio to nawet się kilku kłóciło, że im zabrali godziny dla seniorów !!

Twój wpis

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Badania prenatalne

Badania Prenatalne NFZ.
Wyliczenie ryzyka możliwości
wystąpienia chorób genetycznych,
wykluczenie wad rozwojowych płodu,
potwierdzenie dobrostanu płodu.

Czytaj więcej »
Przewiń do góry
Poprzedni
Następny