Jastrzębski Węgiel

PlusLigaI rundaII runda
GKS Katowice3-0 (d)17.12 (w)
AZS Olsztyn04.10 (d)21.12 (w)
LUK Lublin08.10 (w)28.12 (d)
Warta Zawiercie15.10 (d)07.01 (w)
BBTS Bielsko-B.22.10 (w)14.01 (d)
Stal Nysa29.10 (d)21.01 (w)
Trefl Gdańsk02.11 (w)28.01 (d)
Asseco Resovia05.11 (d)04.02 (w)
Projekt Warszawa12.11 (w)11.02 (d)
Barkom Lwów19.11 (d)18.02 (w)
Ślepsk Suwałki23.11 (w)04.03 (d)
Cuprum Lubin26.11 (d)11.03 (w)
Skra Bełchatów03.12 (w)18.03 (d)
Czarni Radom07.12 (d)25.03 (w)
ZAKSA Kędzierzyn10.12 (d)01.04 (w)
Ćwierćfinał08-19.04
Półfinał22-30.04
Finały03-17.05
1. Jastrzębski Węgiel131-0
2. GKS Katowice100-3
ZAKSA Kędzierzyn (m)
Skra Bełchatów
Warta Zawiercie
Asseco Resovia
AZS Olsztyn
Trefl Gdańsk
Projekt Warszawa
Cuprum Lubin
LUK Lublin
Ślepsk Suwałki
Czarni Radom
Stal Nysa
Barkom Lwów (b)
BBTS Bielsko-B. (b)

Akademia idzie jak po swoje!

Fot. Facebook / Akademia Talentów JW

Dwie drużyny siatkarzy Akademii Talentów Jastrzębskiego Węgla awansowały do turnieju finałowego Mistrzostw Śląska Juniorów. Oba nasze zespoły z roczników 2003 i 2004 okazały się najlepsze w rozegranym w dniach od 25 do 27 stycznia turnieju półfinałowym, który odbył się w Hali Sportowej w Szerokiej.

Podopieczni trenerów Dariusza luksa i Grzegorza Kosatki nie dali szans rywalom z Jaworzna i Częstochowy. W zasadzie jedynym momentem, w którym goście mogli mieć nadzieję na „ugryzienie” gospodarzy, był czwarty set pojedynku pierwszego z naszych zespołów z UKS Jedynka Jaworzno, gdy przeciwnicy doprowadzili do remisu 2:2. Jednak w tie-breaku nie było już wątpliwości, bowiem młodzi „pomarańczowi” zwyciężyli do siedmiu. Spośród naszych siatkarzy indywidualnie wyróżnieni zostali Dominik Czerny oraz Olaf Dzienkowski.

Obok dwóch zespołów Akademii Talentów w zaplanowanym na początek lutego finale Mistrzostw Śląska Juniorów zagrają także dwie ekipy z Częstochowy, czyli Eco-Team AZS oraz Hemarpol Norwid, które w drugim półfinale odprawiły MKS Będzin oraz MKSR Pyskowice.

Półfinał MŚJ – Jastrzębie-Zdrój

Akademia Talentów II JW – Akademia Talentów I JW 0:3 (17:25, 16:25, 13:25)
Norwid II Częstochowa – Jedynka Jaworzno 1:3 (25:27, 18:25, 25:19, 20:25)
Akademia Talentów I JW – Jedynka Jaworzno 3:2 (25:11, 25:20, 23:25, 24:26, 15:7)
Norwid II Częstochowa – Akademia Talentów II JW 1:3 (25:27, 25:22, 22:25, 20:25)
Jedynka Jaworzno – Akademia Talentów II JW 0:3 (20:25, 23:25, 21:25)
Akademia Talentów I JW – Norwid II Częstochowa 3:0 (25:18, 25:18, 25:16)

Tabela
1. Akademia Talentów I JW – 6 pkt. (9:2) – awans
2. Akademia Talentów II JW – 5 pkt. (6:4) – awans

3. Jedynka Jaworzno – 4 pkt. (5:7)
4. Norwid II Częstochowa – 3 pkt. (2:9)

Akademia Talentów I JW: Badowski, Strzymszok, Pikuła, Czerny, Tuz, Gromski, Rakowski, Kisielewicz, Dudzik, Granieczny, Popiwczak.
Akademia Talentów II JW: Dzienkowski, Król, Rerych, Szymański, Wykręt, Brym, Kapelus, Lewandowski, Cieślik, Czubiński.

Źródła: Facebook / Akademia Talentów JW, system.szps.pl

Twój wpis

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

PlusLigaI rundaII runda
GKS Katowice3-0 (d)17.12 (w)
AZS Olsztyn04.10 (d)21.12 (w)
LUK Lublin08.10 (w)28.12 (d)
Warta Zawiercie15.10 (d)07.01 (w)
BBTS Bielsko-B.22.10 (w)14.01 (d)
Stal Nysa29.10 (d)21.01 (w)
Trefl Gdańsk02.11 (w)28.01 (d)
Asseco Resovia05.11 (d)04.02 (w)
Projekt Warszawa12.11 (w)11.02 (d)
Barkom Lwów19.11 (d)18.02 (w)
Ślepsk Suwałki23.11 (w)04.03 (d)
Cuprum Lubin26.11 (d)11.03 (w)
Skra Bełchatów03.12 (w)18.03 (d)
Czarni Radom07.12 (d)25.03 (w)
ZAKSA Kędzierzyn10.12 (d)01.04 (w)
Ćwierćfinał08-19.04
Półfinał22-30.04
Finały03-17.05
1. Jastrzębski Węgiel131-0
2. GKS Katowice100-3
ZAKSA Kędzierzyn (m)
Skra Bełchatów
Warta Zawiercie
Asseco Resovia
AZS Olsztyn
Trefl Gdańsk
Projekt Warszawa
Cuprum Lubin
LUK Lublin
Ślepsk Suwałki
Czarni Radom
Stal Nysa
Barkom Lwów (b)
BBTS Bielsko-B. (b)

Jastrzębski Węgiel

Informacje o klubie

Rok założenia: 1949 (LZS Jastrzębie-Zdrój), 1961 (Górnik Jastrzębie; od 1991 KS Jastrzębie-Borynia; od 2004 Jastrzębski Węgiel)
Barwy: pomarańczowo-biało-czarne
Adres: Hala Widowiskowo-Sportowa, ul. Jana Pawła II 6
Prezes: Adam Gorol
Trener: Marcelo Mendez (Arg)
Sztab: Henrique Furtado (II trener, Arg), Federico Baroni (trener przyg. motorycznego), Leszek Dejewski (asystent trenera), Bogdan Szczebak (scoutman), Bartosz Celadyn i Korneliusz Osman (masażyści)

Kadra 2021/22

Atakujący: Stephen Boyer (Fra) [8], Jan Hadrava (Cze) [2]
Libero: Jakub Popiwczak [3], Maksymilian Granieczny
Środkowi: Łukasz Wiśniewski [9], Jurij Gladyr (Ukr) [13], Jakub Macyra [95], Dawid Dryja [1]
Rozgrywający: Benjamin Toniutti (Fra) [6], Eemi Tervaportti (Fin) [14]
Przyjmujący: Trevor Clevenot (Fra) [17], Tomasz Fornal [21], Rafał Szymura [26], Kamil Dębski

Przewiń do góry
radiator
Idzie zima. Czy przetrwamy i wystarczy nam pieniędzy?