Akcja sprzątania miasta za pół “bańki”

„Do końca marca potrwa akcja sprzątania miasta po zimie. Szacuje się, że będzie ona kosztować pół miliona złotych” – ocenia jastrzębski magistrat.

fot. SM Jastrzębie-Zdrój (archiwum)

„Ulice, chodniki, parkingi, deptaki, schody, przystanki komunikacji publicznej… Jeśli dodać do tego tereny zielone, otrzymujemy ponad 500 hektarów powierzchni, wymagającej uprzątnięcia po zimie. Prace nad przygotowaniem miejskich terenów do wiosny rozpoczęły się wraz z początkiem marca i potrwają do końca miesiąca” – dowiadujemy się.

„Koszt porządkowania miasta po okresie zimowym szacuje się na poziomie 500 000,00 złotych, jednak dokładna kwota będzie znana po zakończeniu okresu zimowego. Będzie się na nią składać zarówno koszt pozimowego sprzątania, jak i stałe utrzymanie takich elementów infrastruktury jak kosze uliczne, słupy ogłoszeniowe, wiaty rowerowe czy psi park” – pada na koniec. (źródło: UM Jastrzębie-Zdrój)

 1. Wystarczy wsiąść na rower i rozglądać się ….mnóstwo puszek,butelek i innych śmieci po rowach tyle tego że zapewniam że braknie tej pół banki…

  1. No masz rację. Wsiąść na rower. Tylko jak wsiądziesz to pedałuj po ścieżce rowerowej a nie obok po szosie.

   Policja powinna tego bardziej pilnować. A takich delikwentów pedałujących obok ścieżki po szosie strzelać od razu na miejscu. Wszak w ich wykonaniu to prawie legalne. A kierowca jak potrąci takiego debila to ma problemy.

 2. Niech więcej patroli chodzi, młodzież co to pluje łupinami slonecznikowymi i trzyma nogi na siedzeniu ławek wziąć do zbierania śmieci. Są to najczęściej ich dzieła. Je coś, a opakowanie za siebie. Obserwuję takie zachowania kszdego dnia. Uwagę jak zwrócić to wylewa się całe szambo kultury.

 3. Edek .Do Dżordza chłopie ciągle atakujesz ludzi ktorzy pracują na kopalni lub w firmach ,to fakt większość ludzi jest przyjezdna ,dzisiaj ci ludzie są na emeryturach ,młodzi gdzieś tam pracują ,gdyby nie my to nie wyszedł byś ze swojej lepianki ,to fakt że Jastrzębie jest betonową wiochą ,brzydką ,i bardzo brudną ,nie mamy dobrego gospodarza który by dobrze i mądrze rządził ,braki w kulturze nie ma nic ,tylko narzekania ze strony UM ,ludzie ,brak u nich kultury ,szacunku do drugiego człowieka ,plucie jadem na drugiego,tak jak ty to robisz profesorku ,idzie wyczuć z jakiego środowiska pochodzisz wstyd że tacy jak ty żyją wśród nas ,dzielisz ludzi tak jak podzieliła ludzi polityka.

 4. kobieta na informacji w urzędzie miasta widać, że nie jest zadowolona ze swojej pracy. Na każde pytanie odpowiada jakby ją ktoś zmuszał. Niech wyjdzie sprzątać

 5. Dziennie oddelegować z UM 30 urzędników wskazanych przez niezadowolonych petentów do sprzątania miasta.
  Obsługa w UM się poprawi na pewno a miasto zaoszczędzi na firmach sprzątających.

  1. dobry pomysl! mnie sie podoba 🙂 tym bardziej, ze i tak “pracuja” zdalnie… a tak, to by sie chociaz dotlenili 😛

 6. Snieg padal przez kilka dni, wciaz zyjemy w interglacjale, ponowne zlodowacenie nie nastapilo.
  Trzeba “po zimie” sprzatac jak po kataklizmie? Jastrzebie tonie od lat w syfie bez wzgledu na pore roku.
  Miasta nie stac nawet na szalety miejskir, czy torebki dla psow, wiec zalozenie jest takie, ze dwu- i czworonozne istoty maja srac gdzie popadnie a deszcz moze zmyje.
  To nazywa sie jednoznacznie: afrykanizacja.

  1. Dżordż Lowerboj

   “Jastrzebie tonie od lat w syfie bez wzgledu na pore roku.”

   Ale co się dziwić?

   Przecież to wszechobecna kultura ryli, chociaż wsłaściwie jej brak. Nazjeżdżali się tutaj z róznych wiosek i wszystko im się należy. Myślisz, że taki jeden z drugim schyli się po paperek, nawet jeżeli to będzie jego śmieć? No way. Taka kasta i tyle!

Twój wpis

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Geodezja

Sporządzenie mapy do celów projektowych, aktualizacja mapy zasadniczej, inwentaryzacja powykonawcza budynków, przyłączy, wytyczenie budynków, podział nieruchomości.

Czytaj więcej »
Przewiń do góry
Poprzedni
Następny