Albrechtowie rządzą na Hrobaczej

Arkadiusz Albrecht i Krystian Albrecht (fot. archiwum)

W sobotę w Beskidzie Małym odbyła się 28. edycja górskiego Biegu na Hrobaczą Łąkę na dystansie 14 km (przew. 720 m). W imprezie udział wzięło trzech jastrzębian, spośród których dwóch wywalczyło lokaty w czołowej dziesiątce zawodów oraz stanęło na podium w swoich kategoriach wiekowych. Byli to znani z sukcesów triathlonowych Krystian Albrecht i Arkadiusz Albrecht z Grupy Biegowej Galopujących Ślimaków.

Krystian Albrecht zanotował czas 1:06:09, który dał mu 4. miejsce open oraz srebro w kategorii wiekowej M20. Do brązowego medalisty w generalce Józefa Koźmińskiego z Kóz nasz 18-letni reprezentant stracił nieco ponad minutę. Dodajmy, że jastrzębianin był jedynym zawodnikiem w czołówce, który urodził się już XXI wieku.

Z kolei na 6. pozycji zakończył zmagania Arkadiusz Albrecht (rocznik 1975), który z wynikiem 1:08:31 wygrał kategorię wiekową 40-latków.

Trzecim z jastrzębian w imprezie był Zbigniew Łukasik z Klubu Wysokogórskiego, zajmując z rezultatem 1:28:31 86. miejsce open oraz 9. w kategorii M50+.

Bieg na Hrobaczą Łąkę wygrał bielszczanin Marcin Kubica (59:21).

Źródło: bgtimesport.pl

Wpisy na temat “Albrechtowie rządzą na Hrobaczej”