Ale jazda! 74-latek uciekał przed policją “maluchem”!

W poniedziałek, 11 stycznia, około godziny 11.20 policjanci Wydziału Ruchu Drogowego – w wyniku pościgu – zatrzymali do kontroli samochód fiat 126p. Kierowca na skrzyżowaniu ulicy Pszczyńskiej z ulicą Grodzką nie zastosował się do znaku pionowego C-8 – nakaz jazdy w prawo lub lewo – jadąc na wprost w ulicę Stodoły. Mężczyzna nie reagował na sygnały pojazdu uprzywilejowanego i jechał całą szerokością jezdni, nie dając się wyprzedzić. Mundurowym po przejechaniu kilkuset metrów udało się zajechać drogę kierującemu. 74-latek nie stosował się do wydawanych poleceń.

W trakcie kontroli stróże prawa ujawnili, że pojazd nie ma od 11 lat badań technicznych, a kierujący nie posiada uprawnień do kierowania pojazdami. Osobówka została odholowana na parking strzeżony. O karze dla nieodpowiedzialnego 74-latka zadecyduje teraz sąd. (źródło: KMP Jastrzębie-Zdrój)

 1. Jak został odholowany na parking strzeżony skoro stoi pod blokiem na Harcerskiej. Tak samo nie wiem na jakiej podstawie ustalacie wiek gościa. W październiku miał 63 lata “Teraz o karze dla nieodpowiedzialnego 63-latka zdecyduje sąd.” a po 3 miesiącach ma 74.

 2. Ten znak to wielkie nieporozumienie. Zero ruchu np: po 19 , ale na wprost z grodzkiej nie wolno jechać – skoro wolno jechać w lewo gdzie i tak wjeżdżamy na pas prawy w kierunku wodzisławia. Tam i tak dochodzi do szeregu kolizji – najprościej to ustawić światła.

 3. Ten mocher w tym miejscu podpadł drogówce już nie raz. I pytanie czemu jak wpadł któryś raz z kolei on dalej jeździ? Może w tym wypadku ukarać funkcjonariuszy z poprzednich zatrzymań.

  Niestety ale ten gościu ma specyficzny tok rozumowania i to jest powodem jego zachowania. Powinno się go w tym wypadku odizolować od społeczeństwa a i rodzina i sąsiedzi będą mieli spokoju.

 4. Najsztub jechał bez prawka ,samochodem bez badan technicznych potrącił kobietę na przejściu dla pieszych i nic mu sąd nie zrobił .Ba jeszcze wymądrza się w mediach jaki to z niego demokrata i krytykuje rząd.

 5. Dżordż Lowerboj

  A co tam mu zrobią? Prawka przecież nie zabiorą.

  Jeszcze niedawno pisali też o kimś złapanym z siedmiokrotnym zakazem sądowym prowadzenia pojazdów.

  I co mu zrobiono? Pewnie dostanie zakaz po raz ósmy i tyle w temacie. A powinno być 100 000zł kary płatnej od razu. Delikwenta nie stać? To do chwilówki go.

 6. juz pare tygodni temu tez te same wykroczenie popelnil i oddano mu malucha. wiec teraz auto na zlom bo jest strasznie niesprawne a goscia na badania psychiatryczne.

Twój wpis

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Geodezja

Sporządzenie mapy do celów projektowych, aktualizacja mapy zasadniczej, inwentaryzacja powykonawcza budynków, przyłączy, wytyczenie budynków, podział nieruchomości.

Czytaj więcej »
Przewiń do góry
Poprzedni
Następny