Ale jazda! 74-latek uciekał przed policją “maluchem”!

W poniedziałek, 11 stycznia, około godziny 11.20 policjanci Wydziału Ruchu Drogowego – w wyniku pościgu – zatrzymali do kontroli samochód fiat 126p. Kierowca na skrzyżowaniu ulicy Pszczyńskiej z ulicą Grodzką nie zastosował się do znaku pionowego C-8 – nakaz jazdy w prawo lub lewo – jadąc na wprost w ulicę Stodoły. Mężczyzna nie reagował na sygnały pojazdu uprzywilejowanego i jechał całą szerokością jezdni, nie dając się wyprzedzić. Mundurowym po przejechaniu kilkuset metrów udało się zajechać drogę kierującemu. 74-latek nie stosował się do wydawanych poleceń.

W trakcie kontroli stróże prawa ujawnili, że pojazd nie ma od 11 lat badań technicznych, a kierujący nie posiada uprawnień do kierowania pojazdami. Osobówka została odholowana na parking strzeżony. O karze dla nieodpowiedzialnego 74-latka zadecyduje teraz sąd. (źródło: KMP Jastrzębie-Zdrój)

 1. Jak został odholowany na parking strzeżony skoro stoi pod blokiem na Harcerskiej. Tak samo nie wiem na jakiej podstawie ustalacie wiek gościa. W październiku miał 63 lata “Teraz o karze dla nieodpowiedzialnego 63-latka zdecyduje sąd.” a po 3 miesiącach ma 74.

 2. Ten znak to wielkie nieporozumienie. Zero ruchu np: po 19 , ale na wprost z grodzkiej nie wolno jechać – skoro wolno jechać w lewo gdzie i tak wjeżdżamy na pas prawy w kierunku wodzisławia. Tam i tak dochodzi do szeregu kolizji – najprościej to ustawić światła.

 3. Ten mocher w tym miejscu podpadł drogówce już nie raz. I pytanie czemu jak wpadł któryś raz z kolei on dalej jeździ? Może w tym wypadku ukarać funkcjonariuszy z poprzednich zatrzymań.

  Niestety ale ten gościu ma specyficzny tok rozumowania i to jest powodem jego zachowania. Powinno się go w tym wypadku odizolować od społeczeństwa a i rodzina i sąsiedzi będą mieli spokoju.

 4. Najsztub jechał bez prawka ,samochodem bez badan technicznych potrącił kobietę na przejściu dla pieszych i nic mu sąd nie zrobił .Ba jeszcze wymądrza się w mediach jaki to z niego demokrata i krytykuje rząd.

 5. Dżordż Lowerboj

  A co tam mu zrobią? Prawka przecież nie zabiorą.

  Jeszcze niedawno pisali też o kimś złapanym z siedmiokrotnym zakazem sądowym prowadzenia pojazdów.

  I co mu zrobiono? Pewnie dostanie zakaz po raz ósmy i tyle w temacie. A powinno być 100 000zł kary płatnej od razu. Delikwenta nie stać? To do chwilówki go.

 6. juz pare tygodni temu tez te same wykroczenie popelnil i oddano mu malucha. wiec teraz auto na zlom bo jest strasznie niesprawne a goscia na badania psychiatryczne.

Twój wpis

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

WordPress Lightbox Plugin
Przewiń do góry