Angielski sposób na GieKSę…

Farid Ali w sytuacji sam na sam z bramkarzem Radomiaka, fot. Jan Kalinowski

Na pierwszy jesienny punkt będziemy musieli jeszcze zaczekać. W piątkowe późne popołudnie stadion w Wodzisławiu ponownie nie okazał się szczęśliwy dla naszego zespołu, który po porażce z Arką Gdynia i Koroną Kielce musiał także uznać wyższość Radomiaka Radom. Spotkanie niekoniecznie musiało zakończyć się przegraną GieKSy, ale los fortuny znów był po stronie rywali…

Pierwszy kwadrans należał do Radomiaka, który ukoronował swoją przewagę golem Karola Angielskiego. Zawodnik gości wykorzystał strzał kolegi z ekipy, dobijając piłkę obok bezradnego Grzegorza Drazika. Po 20. minucie inicjatywę przejął nasz zespół, jednak najlepszej sytuacji w tym okresie gry nie wykorzystał Farid Ali, przegrywając pojedynek z golkiperem Radomiaka. Po przerwie najdogodniejszą okazję do wyrównania zyskał w 60. minucie Mateusz Bondarenko, ale trafił w słupek. Mimo niezłej gry z naszej strony niedawny uczestnik finałów baraży o ekstraklasę zdołał dowieźć wynik do końca i tym samym skompletował trzecie w tym sezonie zwycięstwo.

W rezultacie porażki jastrzębianie wciąż mają zerowe konto. Aktualnie GKS Jastrzębie zajmuje 17. miejsce tuż przed Widzewem Łódź, który będzie kolejnym domowym-wyjazdowym rywalem naszej drużyny. Zanim jednak podejmiemy Widzew w Łodzi, zmierzymy się w Głogowie z Chrobrym.

11 września 2020, Wodzisław Śląski, 16:00
GKS Jastrzębie – Radomiak Radom 0:1 (0:1)
Bramka: Angielski 10

GKS Jastrzębie: 1. Drazik – 3. Słodowy, 14. Szcześniak, 2. Bondarenko, 16. Kulawiak (53. 4. Zalewski) – 7. Skórecki, 20. Feruga, 30. Zejdler, 21. Mróz, 10. Ali (76. 8. Jadach) – 99. Rumin (63. 15. Szczepan).

Rozgrywki: Piłkarska Fortuna I Liga
Obiekt: Stadion Miejski, ul. Harcerska 14b
Adres: Ul. Harcerska 14b (budynek MOSiR)
Rok założenia: 1961 (Górnik Jastrzębie), 2010 (GKS 1962)

Bramkarze: Grzegorz Drazik, Leonid Otczenaszenko, Mariusz Pawełek
Obrońcy: Michał Bojdys, Mateusz Bondarenko, Dominik Kulawiak], Michał Rutkowski, Mateusz Słodowy, Kryspin Szcześniak, Adam Wolniewicz, Szymon Zalewski
Pomocnicy: Faril Ali (Ukr), Daniel Feruga, Łukasz Gajda, Filip Karmański, Daniel Liszka, Wojciech Łaski, Marek Mróz, Michał Mydlarz, Patryk Skórecki, Dominik Szczęch, Łukasz Zejdler

18.Sandecja1337:28

1. Kiedy doczekamy sie wywiadu z prezesem GKS-u? KIedy odpowie na wiele pytań, który były na tym portalu?! Był wyaid z prezesem Jastrzębskiego Wegla, JKH, czekamy na wywiad z prezesem GKS!

2. A “daremny” Skrobacz kolejne 4:0 … i co trenerzy? Ja dalej będę się upierał, że to, co nas przeniosło z pastwisk na salony piłkarskie to dobra praca Zawieruchy i odważny, ofensywny styl byłego trenera. A przestali grać z innego powodu i teraz już lecimy pięknie w dół…

3. Ten co pisze nie zły mecz naszej drużyny no niech lepiej obiera ziemniaki na obiad to nie mecz to dziadostwo przecież nie umieli wymienić dwóch podań co to za pomocnicy Radomiak panował nie podzielenie w środku boiska feruga skorecki mróz to profenacja piłki nożnej najjaśniejszy punkt to Drazik motorycznie fizycznie
    dramat taktycznie beznadziejnie poziom trzecia Liga

1. No i meczyk u buka siadł. Z Chrobry pewne bęcki z Widzewem może remis. Fajnie że jedna drużyna spada… Będą mieli o co walczyć słabsi.