Anna Hetman: “Inwestorów przybywa…”

Raz jeszcze stawiamy to ważne pytanie, czyli co z inwestorami w Jastrzębiu-Zdroju?

fot. pixabay

„My naprawdę czynimy ogromne starania, aby w naszym mieście pojawiali się inwestorzy. I tych inwestorów przybywa. Nie jest to, oczywiście, od razu wielkie połacie terenów zagospodarowanych halami. Inwestorzy, oczywiście, do nas przyjeżdżają. Są to, jak na chwilę obecną, mniejsi inwestorzy, nie jakaś jedna wielka fabryka, na przykład z dziedziny motoryzacji, ale tych inwestorów przybywa” – zapewniała w czasie wtorkowego, 26 stycznia, czatu prezydent Anna Hetman.

„Na chwilę obecną te tereny inwestycyjne, które mamy, czyli Moszczenica, jest w większości zagospodarowana. Tam w tej chwili budują się też hale, inwestor buduje hale, które będą przeznaczone do wynajęcia. Rozbudowuje też własną fabrykę. Podobnie jest w przypadku Pola Bzie, tereny w całości zostały sprzedane i tam inwestor deklaruje, że w tym roku rozpocznie budowę elementów do domków pasywnych. Niestety, jak Państwo wiecie, pandemia nieco spowolniła te działania i wszyscy borykają się z tymi problemami, czyli z brakiem środków do inwestowania, ale również z opóźnieniem, jeśli chodzi o materiały, a czasami także o brak ludzi do pracy w niektórych dziedzinach” – usłyszeliśmy od pani prezydent.

 1. Czytam często strony internetowe jastrzębskich portali internetowych i nie mogę niestety zrozumieć, dlaczego jest tak wiele krytyki na wszystko i wszystkich , szczególnie na Panią Prezydent i na Nasze miasto Jastrzębie Zdrój . Pozdrawiam Andrzej B.

  1. Dżordż Lowerboj

   Nie rozumiesz?

   Cóż… To może wstań zza komputera, przestań czytać to, co piszą, ale wyjdź z domu i się rozejrzyj.

   Wybierz się do jastrzębskiej strefy przemysłowej, do siedziby ZUS, NFZ albo zrób sobie wycieczkę szlakiem wszystkich jastrzębskich uczelni wyższych.

 2. “(…)inwestor buduje hale, które będą przeznaczone do wynajęcia” czyli żadnego miejsca pracy ten konkretny inwestor nie zapewnia. Ale pieniądz zabierze.

 3. Inwestorzy stoją w kolejce do naszego miasta a efektów brak. Wybudowanie hal pod wynajem to rzeczywiście sukces… Co my z tych hal będziemy mieli?

  1. Dżordż Lowerboj

   Nie zadaje się tak oczywistych pytań.

   Oczy całego świata zwrócone są na nas, bowiem stanowimy przykład, że nawet pandemiczny kryzys można przekuć w sukces.

   Teraz wszyscy z niecierpliwością czekają na kolejne międzynarodowe forum gospodarcze pod przywództwem pani burmistrz, aby obwieścić światu zwycięstwo.

 4. pani Hetman może i przybywa w wyobraźni urzędasów ale proszę powiedzieć ilu faktycznie przybyło przez ostatnie 10 lat i ilu zatrudniają pracowników.
  A poza tym proszę w końcu otworzyć UM. dla obywateli bo ci sami urzędnicy pozamykani w biurach chodzą po ulicach do sklepów jeżdżą na wypady poza miasto itp. proszę się ocknąć na resztę kadencji.

 5. Znow chwala sie czyms co moze kiedys bedzie.
  Moze kiedys byla juz huta szkla, terminal kontenerowy, klaster przedsiebiorcow, centrum biznesu Grupy Wyszechradzkiej (np. w bylym hotelu Omega).
  Guzik jest.
  W czasie 7 lat dziecko uczy sie liter, liczyc, poznaje matematyke i nauki przyrodnicze. Staje sie czytelnikiem i wie jak zdobywac wiedze.
  Co udalo sie w Jastrzebiu w ciagu ostatnich 7 lat? Wielkie nic. Urzednikom pozostaje sie chwalic ktorys rok z rzedu, ze moze ktos postawi KFC, albo po budowie 37 m hodnika, pojawia sie artykul, ze miasto stanie sie miastem deptakow.

 6. Kibic siatkówki

  AProsze pojechać na staż do Zor . Tam Pania naucza jak się ściąga inwestorów do Miasta !!!! Nawet dotacje ekologiczne dla mieszkanców sa większe niż u nas , w Jastrzębiu są ochłapy a tam jest konkret . Mali inwestorzy – małe zatrudnienie , małe przychody …. Boże co za miasto !

  1. 😤😠😡😢🙍🤦🙎
   A wystarczy podjechać 11km do Żor,11km do górniczego miasta Karvina,pobliskiego Rybnika czy nawet Cieszyna na jego peryferie.W Gorzyczkach ruszył skup ziemi pod budowę wielkiej inwestycji Amozon-który zatrudni kilka tysięcy ludzi.
   Wszyscy z naszego miasta dojeżdżają do pracy do Czech nawet po 70km i dziennie jest tych ludzi z miasta kilka tysięcy.
   Warto dowiedzieć się jak to robią inni.
   Sweet focia i koniec roboty w tym tygodniu.

  1. Pani Prezydent na pewno chce Pani dobrze. Ale niestety szkody górnicze,likwidacja kolei,odległość od gierkówki nie zachęcają inwestorów. Możemy remontować chodniki,sadzić krzewy i takie drobne inwestycje to tak. Ale na większe inwestycje nie ma szans. Musi się Pani z tym pogodzić. Będziemy miasteczkiem zaściankowym .

 7. Pani Prezydent może najwyższy czas podać jakieś konkrety. Od 7 lat chwali się Pani napływającymi inwestorami. Specjalne powołany pełnomocnik, sztab urzędników odpowiedzialnych za inwestycję, a tu ani jednego nowego miejsca pracy, a wręcz miejsc pracy ubywa pod Pani rządami. Pandemia trwa o od 10 m-cy, a Pani włada miastem już ponad 7 lat tak że proszę wszystkiego nie przypisywać pandemii. Jesteśmy chyba jedynym miastem gdzie nawet najmniejsza inwestycja sprawia niesamowite problemy-jak widać po miejskich bilbordach i wyświetlanych tam informacjach zewnętrzne place zabaw odbieramy w okresie zimowym- na Mikołaja-być może pozamykani naczelnicy są ,,zbyt zajęci”, żeby wyrobić się w odpowiednich terminach.

  1. Dżordż Lowerboj

   Czepiasz się.

   Przecież jest i było mnóstwo inwestorów. Podać dowody? Proszę… A więc a przykład, taki pierwszy z brzegu, o ten, co jakiś czas temu wybudował wszyscy wiedzą co, a obok, niedaleko, jakieś 15km pojawił się kolejny, znany wszystkim z nazwy, który też wiele wybudował. Mam wymieniać dalej? Zatkało kakao?

Twój wpis

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Przewiń do góry
Poprzedni
Następny