Anna Hetman: Parkingi czy tereny zielone?

„Kiedy zmorzy nas sen, kiedy pełni witalnych sił obudzimy się wcześnie rano, popatrzmy przez okno. A tam naszym oczom ukaże się nieśmiertelny obrazek, który z tego miejsca dedykujemy wszystkim jastrzębskim kierowcom. Samochód… 20 centymetrów… pojemnik na śmieci… 20 centymetrów… samochód…” Jednym słowem, raz jeszcze wracamy do „nieśmiertelnego” tematu braku miejsc parkingowych.

fot. archiwum

„To jest problem od wielu lat pojawiający się, ciągle aktualny. No i tutaj musimy sobie wyraźnie powiedzieć, w jaki sposób mamy do tematu podejść, skoro oczekujemy, po pierwsze, wielu parkingów, a z kolei jest też ogromny nacisk i duże zainteresowanie tym, aby miasto było jak najbardziej zielone. Nam również na tym zależy. Cały świat jakby zmierza ku temu, żeby jak najmniej samochodów jeździło, abyśmy jak najczęściej korzystali z komunikacji zbiorowej. Kiedy miasto było budowane, parkingi były na tyle, na ile było możliwe, wybudowane, a w tej chwili mamy znacznie więcej samochodów. Naszych miejsc, tych parkingów jest niewiele, natomiast jest bardzo dużo parkingów, które są zbudowane przy obiektach użyteczności publicznej i są parkingi wybudowane na osiedlach, tam, gdzie właścicielami są spółdzielnie. Z tym, akurat jeśli chodzi o spółdzielnie, my jako miasto nic nie możemy zrobić. Jeśli spółdzielnia nie ma terenu, to też nie zrobi tam wielu parkingów dodatkowo. Tam, gdzie miasto odpowiada za parkingi, staramy się w taki sposób je zlokalizować, aby były one dostępne dla Państwa” – mówiła podczas czatu z mieszkańcami prezydent Anna Hetman.

Wpisy na temat “Anna Hetman: Parkingi czy tereny zielone?”

 1. Załóżmy, że wybudują parking piętrowy,tylko gdzie bo przecież nie przed ani za blokiem ,a ci którzy parkują przed blokami to najlepiej chcieliby mieć auto toż pod nosem dajmy na to parking dla ul turystycznej to gdzie miałby być i kto by na nim parkował.jak u góry ulicy to jaki ma sens dla tych z415 bl. Jak na dole to zaś będą przeklinać ci z 410.i tak jest na każdym osiedlu. Trzeba mądrej rady a nie wpisów bez sensu.jak myślisz koło,zapoznaj mądrego pomysla i może będzie lepiej.pozdrawiam.

 2. Pani Prezydent znowu dowodzim ze pochodzi ze wsi.
  Parking moze byc pietrowy lub podziemny i nijak nie kloci sie z zielenia.
  Tereny zielone i parkingi to podstawowe potrzeby mieszkancow. Znalezienie kompromisu nalezy do wladz miasta.
  Nie mozna problemu spychac na mieszkancow.
  Przypominam, ze w UM pracuje 1600 osob!

 3. mieszkaniecJZ

  Najlepszym przykładem wykorzystania miejskich miejsc parkingowych jest zamknięty parking przy urzędzie miejskim po godzinach pracy. Może najwyższy czas aby Pani Prezydent Anna Hetman i jej zastępcy zamiast narzekać na brak miejsc parkingowych podjęła jakieś działania w celu rozwiązania problemu- 7 lat władania miastem do czegoś zobowiązuje.

 4. W mieście jest bardzo dużo wraków które nie jeżdżą od lat i blokują parkingi. Coś trzeba z tym zrobić. Na jednym tylko z osiedli stoi takich wraków 14.

 5. Dżordż Lowerboj

  Wcale nie jest zbyt mało miejsc parkingowych, ale za dużo samochodów.

  Nie powinno dopuszczać się do ruchu drogowego pojazdów starszych niż 3 lata. Kiedy auto dojdzie do tego wieku to zezłomować i kupić nowe.

  A tak, że nie wszystkich będzie na to wtedy stać? Tak, to prawda. Bo samochód powinien być nie tylko ekologiczny, ale i dobrem luksusowym. Mam rację?

   1. Po co budować nowe parkingi.? Za kilka lat będzie hulał po nich wiatr, bo nie będzie tyle że samochodów i mieszańców. Postawmy jednak na tereny zielone. Lepiej na dla ludzi i przyrody.

Twój wpis

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Badania prenatalne

Badania Prenatalne NFZ.
Wyliczenie ryzyka możliwości
wystąpienia chorób genetycznych,
wykluczenie wad rozwojowych płodu,
potwierdzenie dobrostanu płodu.

Czytaj więcej »

Kancelaria Rachunkowa

Prowadzenie ksiąg rachunkowych,
podatkowej księgi przychodów i rozchodów,
ryczałtu ewidencjowanego,
usług kadrowych,
sporządzanie deklaracji,
weryfikacja dokumentów.

Czytaj więcej »
Przewiń do góry
Poprzedni
Następny