Autobus do Karviny

Z Karwiny przez Petrowice, Marklowice, Zebrzydowice i przyległe strefy przemysłowo-handlowe do Jastrzębia-Zdroju. Taki przebieg będzie miała nowa linia autobusowa na granicy Polski i Czech. Obejmie łącznie 22 przystanki w 5 gminach. Pasażerowie będą mogli skorzystać z 7 połączeń w dni robocze i 3 w weekendy.

W naszym mieście autobus zatrzyma się na dwóch przystankach przy ulicy Podhalańskiej, na dworcu Arki Bożka, na osiedlu Pionierów, przy Hali Widowiskowo-Sportowej, na ulicy 1 Maja, Armii Krajowej i na dworcu w dzielnicy Zdrój.

„Dla naszych czeskich przyjaciół to ułatwienie przede wszystkim w zakupach, na które często wybierają się właśnie do Polski. Liczymy na to, że bezpośrednie połączenie wykorzystają też do tego, aby spędzić w naszym mieście trochę czasu, poznać jego zabytki czy uczestniczyć w ciekawych wydarzeniach” – komentuje prezydent Anna Hetman.

Z kolei dla jastrzębian nowa linia to nie tylko możliwość odwiedzenia Karwiny, ale też dojazdu do strefy przemysłowej Nowe Pole.

Linia rusza 6 marca. Będzie ją obsługiwał przewoźnik ČSAD Karviná, członek grupy Transdev. Bilet zwykły będzie kosztował około 40 koron (około 7,5 zł), a studenci i seniorzy powyżej 65 roku życia zapłacą tylko 10 koron (niecałe 2 zł). Za przejazd zapłacimy u kierowcy – gotówką lub kartą płatniczą. (źródło: UM Jastrzębie-Zdrój)

Zobacz>>>Rozkład jazdy:

Kliknij i powiększ
Kliknij i powiększ

Wpisy na temat “Autobus do Karviny”

  1. Ćpuny z Jastrzębia zdewastują autobus w ciągu kilku miesięcy, a podróż to będzie koszmar. I zakończymy współpracę.

Twój wpis

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Przewiń do góry
radiator
Idzie zima. Czy przetrwamy i wystarczy nam pieniędzy?