Awansowali aż o… 116 miejsc

Ekipa TL Athletics Jastrzębie została sklasyfikowana na 142. miejscu Klubowych Mistrzostw Polski za 2021 rok. W sumie podopieczni Jakuba Staśkiewicza i Krystiana Ciemały zgromadzili 59 pkt., plasując się między Maratonem Świnoujście i Flotą Gdynia.

Największą zdobycz przyniosły jastrzębianom starty w Drużynowych Mistrzostwach Polski U16 i U20, zaś indywidualnie punkty dołożyli Kamil Przybyła i Łukasz Urbanek, którzy świetnie spisali się w mistrzowskich zawodach we Włocławku i Lublinie.

Dodajmy, że wśród klubów śląskich TL Athletics uzyskał osiemnastą lokatę, a w całej klasyfikacji w porównaniu do roku poprzedniego awansował o 116 pozycji.

Zestawienie zdecydowanie wygrał AZS AWF Warszawa (2389 pkt.) przed Podlasiem Białystok i AZS UMCS Lublin. Sklasyfikowanych zostało niemal czterysta klubów, którym zliczano punkty za wysokie lokaty w Igrzyskach Olimpijskich w Tokio, zawodach rangi światowej i kontynentalnej, a także mistrzostwach Polski.

Źródło: Facebook / TL Athletics, PZLA

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.