Jastrzębski Węgiel

PlusLigaI rundaII runda
GKS Katowice30.09 (d)17.12 (w)
AZS Olsztyn04.10 (d)21.12 (w)
LUK Lublin08.10 (w)28.12 (d)
Warta Zawiercie15.10 (d)07.01 (w)
BBTS Bielsko-B.22.10 (w)14.01 (d)
Stal Nysa29.10 (d)21.01 (w)
Trefl Gdańsk02.11 (w)28.01 (d)
Asseco Resovia05.11 (d)04.02 (w)
Projekt Warszawa12.11 (w)11.02 (d)
Barkom Lwów19.11 (d)18.02 (w)
Ślepsk Suwałki23.11 (w)04.03 (d)
Cuprum Lubin26.11 (d)11.03 (w)
Skra Bełchatów03.12 (w)18.03 (d)
Czarni Radom07.12 (d)25.03 (w)
ZAKSA Kędzierzyn10.12 (d)01.04 (w)
Ćwierćfinał08-19.04
Półfinał22-30.04
Finały03-17.05
ZAKSA Kędzierzyn (m)
Jastrzębski Węgiel
Skra Bełchatów
Warta Zawiercie
Asseco Resovia
AZS Olsztyn
Trefl Gdańsk
GKS Katowice
Projekt Warszawa
Cuprum Lubin
LUK Lublin
Ślepsk Suwałki
Czarni Radom
Stal Nysa
Barkom Lwów (b)
BBTS Bielsko-B. (b)

Azer punktuje w Jastrzębskim

"Błękitny" Jastrzębski Węgiel w Krakowie; fot. Facebook / Klub JW

Siatkarze Jastrzębskiego Węgla rozpoczęli turniej plażowy Pre-Zero Grand Prix w Krakowie od pewnego zwycięstwa nad Ślepskiem Suwałki. Nasz zespół pokonał rywali z północno-wschodniego krańca Polski w dwóch setach (25:19, 25:21) i tym samym awansował do 1/8 finału rozgrywek.

W czwartkowym spotkaniu najlepiej punktował Rafał Szymura (13 pkt.), któremu wtórował Stanisław Wawrzyńczyk (12 pkt.). Co ciekawe, cztery oczka dorzucił pierwszy w dziejach Azer w barwach jastrzębskiego klubu – rozgrywający Tural Hasanli. Zawodnik znad Morza Kaspijskiego został przez nasz klub sprowadzony na okres przygotowawczy w celu uzupełnienia luki po kadrowiczach szykujących się do Mistrzostw Europy.

W piątek w meczu o półfinał jastrzębianie zmierzą się z Asseco Resovią, która pokonała Gwardię Wrocław.

5 sierpnia 2021, Kraków, 09:00
Jastrzębski Węgiel – Ślepsk Suwałki 2:0 (25:19, 25:21)

Jastrzębski Węgiel: Popiwczak, Wawrzyńczyk, Szwed, Hasanli, Biniek, Szymura, Macyra.

Źródło: plusliga.pl

Twój wpis

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

PlusLigaI rundaII runda
GKS Katowice30.09 (d)17.12 (w)
AZS Olsztyn04.10 (d)21.12 (w)
LUK Lublin08.10 (w)28.12 (d)
Warta Zawiercie15.10 (d)07.01 (w)
BBTS Bielsko-B.22.10 (w)14.01 (d)
Stal Nysa29.10 (d)21.01 (w)
Trefl Gdańsk02.11 (w)28.01 (d)
Asseco Resovia05.11 (d)04.02 (w)
Projekt Warszawa12.11 (w)11.02 (d)
Barkom Lwów19.11 (d)18.02 (w)
Ślepsk Suwałki23.11 (w)04.03 (d)
Cuprum Lubin26.11 (d)11.03 (w)
Skra Bełchatów03.12 (w)18.03 (d)
Czarni Radom07.12 (d)25.03 (w)
ZAKSA Kędzierzyn10.12 (d)01.04 (w)
Ćwierćfinał08-19.04
Półfinał22-30.04
Finały03-17.05
ZAKSA Kędzierzyn (m)
Jastrzębski Węgiel
Skra Bełchatów
Warta Zawiercie
Asseco Resovia
AZS Olsztyn
Trefl Gdańsk
GKS Katowice
Projekt Warszawa
Cuprum Lubin
LUK Lublin
Ślepsk Suwałki
Czarni Radom
Stal Nysa
Barkom Lwów (b)
BBTS Bielsko-B. (b)

Jastrzębski Węgiel

Informacje o klubie

Rok założenia: 1949 (LZS Jastrzębie-Zdrój), 1961 (Górnik Jastrzębie; od 1991 KS Jastrzębie-Borynia; od 2004 Jastrzębski Węgiel)
Barwy: pomarańczowo-biało-czarne
Adres: Hala Widowiskowo-Sportowa, ul. Jana Pawła II 6
Prezes: Adam Gorol
Trener: Marcelo Mendez (Arg)
Sztab: Henrique Furtado (II trener, Arg), Federico Baroni (trener przyg. motorycznego), Leszek Dejewski (asystent trenera), Bogdan Szczebak (scoutman), Bartosz Celadyn i Korneliusz Osman (masażyści)

Kadra 2021/22

Atakujący: Stephen Boyer (Fra) [8], Jan Hadrava (Cze) [2]
Libero: Jakub Popiwczak [3], Maksymilian Granieczny
Środkowi: Łukasz Wiśniewski [9], Jurij Gladyr (Ukr) [13], Jakub Macyra [95], Dawid Dryja [1]
Rozgrywający: Benjamin Toniutti (Fra) [6], Eemi Tervaportti (Fin) [14]
Przyjmujący: Trevor Clevenot (Fra) [17], Tomasz Fornal [21], Rafał Szymura [26], Kamil Dębski

Przewiń do góry
PSE
Trudny kompromis