Złote cyklistki, srebrni kolarze

W minioną niedzielę w Jeleśni rozegrany został kolejny etap cyklu Bike Atelier Maraton dla pasjonatów kolarstwa górskiego. W zawodach nie zabrakło mocnej reprezentacji jastrzębskich dwóch kółek, która przywiozła spod Żywca aż pięć medali.

Na dystansie pro (49 km, przewyższenie 1900 m) najlepiej z naszych zawodników zaprezentował się Tomasz Kubala z MTB Pressing Team, który z czasem 2:54:22 zajął 8. miejsce open oraz zdobył srebro w kategorii 40-latków. Warto dodać, że zaledwie kilkanaście godzin wcześniej Kubala jako lider organizatorów dowodził Rowerową Petardą na OWN-ie. Pozostałe dwa medale na tym dystansie to efekt startów jego klubowych koleżanek Adrianny Brody i Agnieszki Sitarek, które triumfowały w swoich kategoriach wiekowych.

Na dystansie hobby (37 km, przewyższenie 1400 m) najszybciej na mecie spośród naszych kolarzy pojawił się zawodnik Tomazi Bike Marek Kapica, który zajął 12. pozycję z czasem 1:56:42. Tu z kolei medale w swoich kategoriach wywalczyli Andrzej Piotrowski (srebro w M50) i Agnieszka Mojżesz (złoto w K19).

Kolejnym etapem Bike Atelier Maratonu będzie Wisła.

Źródło wyników: Do Startu >>>