Pokonali Banik, zdobyli Racibórz

Ekipa GKS Jastrzębie z rocznika 2010

Młodzieżowe drużyny Akademii GKS Jastrzębie mają za sobą udane występy w Katowicach i Raciborzu. Starsza grupa trenera Tomasza Kocerby pokonała m.in. Banik Ostrawa, natomiast młodsi wychowankowie trenera Krzysztofa Trochy wygrali turniej w Raciborzu, gdzie nie zaznali smaku porażki.

Drużyna z rocznika 2010 wyruszyła w miniony weekend do zaśnieżonych jeszcze wówczas Katowic, gdzie zagrała z dwiema ekipami miejscowego GKS-u, a także ze wspomnianym Banikiem. Podopieczni Kocerby rozpoczęli od niespodziewanego zwycięstwa (1:0) nad starszymi o rok zawodnikami gospodarzy, a następnie zwyciężyli rówieśników z Ostrawy (4:2). Na finiszu “czteromeczu” młoda GieKSa z Harcerskiej ponownie pokonała (1:0) imienniczkę z Katowic, ale tym razem z rocznika 2010.

– Była to świetna lekcja futbolu, ponieważ każdy z tych rywali prezentował zupełnie inny styl gry, fizyczkę czy podejście taktyczne – ocenił trener Tomasz Kocerba.

GKS Jastrzębie 2010: Brzoza, Gardjan, Babczenko, Świst, Zalewski, Miąsko, Dziądziakowski, Marcol, Płocidem, Olszewski, Kaczmarczyk, Sądej.

Zespół GKS Jastrzębie z rocznika 2014 w Raciborzu

Młodsi koledzy triumfatorów z Katowic także przywieźli do domów miłe wspomnienia. Ekipa GKS Jastrzębie z rocznika 2014 świetnie spisała się w turnieju w Raciborzu, gdzie wprawdzie nie prowadzono oficjalnych statystyk (jak to wśród siedmiolatków), ale warto odnotować, że młodzi jastrzębianie odnieśli tu końcowy sukces. Na pierwsze miejsce złożyły się wygrane nad AP Football Stars (8:0), Golem Racibórz (5:1), Hattrickiem Głuchołazy (4:2) i Spójnią Zebrzydowice (7:3) oraz remis z AP Górki Śląskie (3:3).

Źródło: Facebook / Akademia GKS Jastrzębie

Komentarze

Twój wpis

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Najnowsze informacje

Zapowiedzi

Galerie zdjęć

Przewiń do góry
Poprzedni
Następny