“Barbórkowy” prezent dla górników

„W naszym mieście powstaje kolejny mural. Będzie zdobił scenkę w Jarze Południowym. Prace nad jego wykonaniem już się rozpoczęły. To forma barbórkowego prezentu dla górników i ich rodzin” – podkreślają magistraccy urzędnicy.

fot. UM Jastrzębie-Zdrój

„Jastrzębie -Zdrój to miasto górnicze. Nie możemy zapominać o tej tradycji. Poprzez ten mural chcemy wszystkim górnikom serdecznie podziękować za ich codzienną pracę. Pierwszy z jastrzębskich murali, ten dotyczący Porozumienia Jastrzębskiego, został bardzo ciepło przyjęty przez mieszkańców. Liczę, że tym razem będzie podobnie” – powiedziała prezydent Anna Hetman.

Projekt graficzny muralu wykonała Dominika Płaszewska, 25-letnia graficzka z Raciborza, absolwentka grafiki reklamowej i edytorskiej w Krakowie. Jej pracę wyróżniono w ogłoszonym przez miasto konkursie z okazji 40-lecia Porozumienia Jastrzębskiego.

„Mural będzie można zobaczyć jeszcze w tym tygodniu. Za jego wykonanie odpowiada dysponent obiektu – Miejski Ośrodek Kultury” – pada na koniec. (źródło: UM Jastrzębie-Zdrój)

 1. No super tylko że malarka z Raciborza a biuro z Krakowa. Nie mamy naszych lokalnych artystów? Takich nie powiązanych mackami ze zleceniodawcami?
  Inna sprawa to ciekawe czy ktoś zauważył kolor hełmu. “pomarańczowy” – młody górnik stażem z małym doświadczeniem zawodowym. A po facjacie widać że już chłop wiekowy. Czyli następny przyjęty po znajomości ZZ gdzie to już wszystkiego popróbował i teraz chce dokończyć żywota na układach rodzinnych.
  Szczęść Boże Braci Górniczej.

  1. Koko. Mam pytanie ?dlaczego super talent grafika pochodzi z Raciborza i w Jastrzębiu maluje górników ,czyżby w Jastrzębiu nie było zdolnych ludzi,są młodzi ludzie zdolni co rysują piękne grafiki ,ale władze mają gdzieś tych ludzi nie pomagają się rozwijać tym młodym ludziom ,w Jastrzębiu brak kultury nie mamy nawet takiego miejsca gdzie młodzi ludzie mogli by się rozwijać,pod tym względem jesteśmy daleko .Wygodnie jest sprowadzić osobę z innego miasta żebyi cieszyć się że wymalowała górnika w miejscu zaniedbanym ,brudnym .Ten jar powinien być miejscem pięknym zielonym i zadbanym ,końcówka jaru parking samochodowy i kupa pyłu ,kurzu gdzie dzieci i my wdychamy to ,pani prezydent powinna odwiedzić końcówkę jaru i coś w tym kierunku zrobić .Co do malarstwa powinien być Dom Kultury gdzie młode talenty powinny się rozwijać ,u nas nie ma nic i w tym kierunku nic się nie robi ,brak pomysłu i wyobraźni .

 2. Nie porównujcie i nie obrażające prawdziwych górników pracujących jeszcze 20 lat temu i wstecz i nie nazywajcie górnikami obecnych nadętych Sebów , bubków w brązowych rurkach w trampkach z gołymi kostkami jak dziewczynki na których kasę czekają ich wypindrowane Jesiki na zrobienie sobie jeszcze dłuższych pazurów i wychlanie morze wódy w Egypcie żeby potem mieć się czym chwalić na Pejsbooku.Ringa mają problem we trzech lewusy nosić ale na “siłki” chodzą tak szeroko jak by mieli drut kolczasty w kroku i gabarytowo nie mieszczą się na chodniku.

  1. Zgadzam się z każdym słowem. Teraz to jakieś śmieszne ludzki młode co wszytsko mają gdzieś. . Zamist mózg poćwiczyć to ćwicza sobie karki i bicepsy pustaki. Ale jak w robocie coś porobić to lewusy siły nie maja tylko kurczaki z ryżem w….ja i w pojemnikach noszą. A te ich Jesiki to następne pokolenie pustych dziewuch co dupy ćwicza na siłce i czekaja jak im zafunduje facet wycieczkę w Egypcie heh. Szajs jeden wielki szajs.

 3. No i na muralu się skończy bo podobno górnicy podzielą się barbórką z JSW, bo musi pokryć straty. Tak jak chcieli kasę z zysków tak teraz oddadzą.

 4. Dżordż Lowerboj

  Wszyscy doskonale wiedzą, że ta upadająca osada jest górnicza. Przypominają to wszechobecna degradacja, dewastacja środowiska i pęknięcia ulic i chodników.

  1. Wszyscy doskonale wiedzą że twoje ciągłe brednie są efektem wszechobecnej degradacji, dewastacji i pęknięcia Twojego łba bez kory mózgowej.

   1. Do ,DZORDZ ,,,,uważaj synku ,jak padnie ta Górnicza osada to nie będziesz wiedział co będziesz miał z sobą zrobić ,nie podoba ci się mieszkać w osadzie to w………j do Warszawy a tam będziesz wybierał g…a z Wisły ,jeszcze jedna możliwość czekają Niemcy tam dostaniesz lokum i będziesz zbierał szparagi ,synku powodzenia ci życzę i jazda .

   1. Migret, dobrze, że wyjechałyśmy z Jastrzębia. Ja to jeszcze mówię skąd pochodzę, ty ściemniasz, że z Katowic 😀

Twój wpis

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Badania prenatalne

Badania Prenatalne NFZ.
Wyliczenie ryzyka możliwości
wystąpienia chorób genetycznych,
wykluczenie wad rozwojowych płodu,
potwierdzenie dobrostanu płodu.

Czytaj więcej »

Skup aut

Skup, złomowanie samochodów.
Gotówka i umowa od ręki.
Dojazd do klienta.
Wieloletnie doświadczenie i profesjonalizm.

Czytaj więcej »

Carte Blanche

Usługi wykończeniowe,
gładzie, malowanie, kafelkowanie
sufity podwieszane, sufity napinane,
panele podłogowe i ścienne,
montaż drzwi i parapetów.
meble na wymiar.

Czytaj więcej »
Przewiń do góry
Poprzedni
Następny