“Bardzo ciężko. Tak powinno być”

Piłkarze GKS Jastrzębie mają za sobą dwa ostatnie sparingi w ramach obozu przygotowawczego w Siedlcach. W sobotę podopieczni trenera Pawła Ściebury zmierzyli się z III-ligowymi rezerwami Legii Warszawa oraz czwartą drużyną II ligi, Wigrami Suwałki. W przedpołudniowym sparingu z rezerwami mistrza kraju jastrzębianie wygrali 4:3 (3:2), natomiast kilka godzin później przegrali z suwałczanami 2:3 (0:1).

Przypomnijmy, że GieKSa przez ostatni tydzień ładowała akumulatory w Siedlcach, a zatem wyniki sparingów (zwycięskich lub przegranych) mają tu co najwyżej drugorzędne znaczenie. – Było bardzo ciężko, ale tak powinno być. Myślę, że to dobrze przepracowany okres. Ten czas został wykorzystany na maksa – powiedział pomocnik Jakub Apolinarski.

Przeciw Legii bramki strzelili Daniel Feruga (dwie), Aleksander Komor i Daniel Szczepan, zaś przeciw Wigrom trafili: Daniel Feruga i Daniel Rumin. Wśród testowanych przez Ścieburę zawodników był urodzony na Ukrainie zawodnik ROW Rybnik Jarosław Barańskij.

Co ciekawe, w ekipach rywali pojawili się znani nam skądinąd Inaki Astiz (Legia II Warszawa, niegdyś filar pierwszego zespołu Legii) i Kamil Adamek (Wigry).

W kolejnym sparingu zaplanowanym już po powrocie z Siedlec GKS Jastrzębie zmierzy się ze Skrą Częstochowa. Runda wiosenna w Fortuna I Lidze ruszy z końcem lutego.

6 lutego 2021, Siedlce, 11:00
GKS Jastrzębie – Legia II Warszawa 4:3 (3:2)
Bramki: Feruga 6, 25, Komor 37, Szczepan 60 – Pietrzak 5, Kwietniewski 16 (karny), Włodarczyk 54

GKS Jastrzębie – 1. połowa: Drazik – Kulawiak, Komor, Szcześniak, Witkowski, Bielak, Barańskij, Bartkowiak, Feruga, Jadach, Rumin. 2. połowa: Drazik (60. Reclaf) – Szczęch, Słodowy, Bondarenko, Barańskij, Dzida, Ali, Mróz, Zejdler, Apolinarski, Szczepan.

Bramki z meczu [gksjastrzebie.com] >>

6 lutego 2021, Siedlce, 16:00
GKS Jastrzębie – Wigry Suwałki 2:3 (0:1)
Bramki: Feruga 71, Rumin 80 – Orzechowski 19, 86, Adamek 61

GKS Jastrzębie – 1. połowa: Pawełek – Szczęch, Słodowy, Bondarenko, Witkowski, Dzida, Ali, Mróz, Zejdler, Apolinarski, Szczepan. 2. połowa: Pawełek – Kulawiak, Komor, Szcześniak, Apolinarski (65. Szczęch), Bielak, Barańskij, Feruga, Bartkowiak, Jadach, Rumin.

Źródło: gksjastrzebie.com