“Bardzo ciężko. Tak powinno być”

Piłkarze GKS Jastrzębie mają za sobą dwa ostatnie sparingi w ramach obozu przygotowawczego w Siedlcach. W sobotę podopieczni trenera Pawła Ściebury zmierzyli się z III-ligowymi rezerwami Legii Warszawa oraz czwartą drużyną II ligi, Wigrami Suwałki. W przedpołudniowym sparingu z rezerwami mistrza kraju jastrzębianie wygrali 4:3 (3:2), natomiast kilka godzin później przegrali z suwałczanami 2:3 (0:1).

Przypomnijmy, że GieKSa przez ostatni tydzień ładowała akumulatory w Siedlcach, a zatem wyniki sparingów (zwycięskich lub przegranych) mają tu co najwyżej drugorzędne znaczenie. – Było bardzo ciężko, ale tak powinno być. Myślę, że to dobrze przepracowany okres. Ten czas został wykorzystany na maksa – powiedział pomocnik Jakub Apolinarski.

Przeciw Legii bramki strzelili Daniel Feruga (dwie), Aleksander Komor i Daniel Szczepan, zaś przeciw Wigrom trafili: Daniel Feruga i Daniel Rumin. Wśród testowanych przez Ścieburę zawodników był urodzony na Ukrainie zawodnik ROW Rybnik Jarosław Barańskij.

Co ciekawe, w ekipach rywali pojawili się znani nam skądinąd Inaki Astiz (Legia II Warszawa, niegdyś filar pierwszego zespołu Legii) i Kamil Adamek (Wigry).

W kolejnym sparingu zaplanowanym już po powrocie z Siedlec GKS Jastrzębie zmierzy się ze Skrą Częstochowa. Runda wiosenna w Fortuna I Lidze ruszy z końcem lutego.

6 lutego 2021, Siedlce, 11:00
GKS Jastrzębie – Legia II Warszawa 4:3 (3:2)
Bramki: Feruga 6, 25, Komor 37, Szczepan 60 – Pietrzak 5, Kwietniewski 16 (karny), Włodarczyk 54

GKS Jastrzębie – 1. połowa: Drazik – Kulawiak, Komor, Szcześniak, Witkowski, Bielak, Barańskij, Bartkowiak, Feruga, Jadach, Rumin. 2. połowa: Drazik (60. Reclaf) – Szczęch, Słodowy, Bondarenko, Barańskij, Dzida, Ali, Mróz, Zejdler, Apolinarski, Szczepan.

Bramki z meczu [gksjastrzebie.com] >>

6 lutego 2021, Siedlce, 16:00
GKS Jastrzębie – Wigry Suwałki 2:3 (0:1)
Bramki: Feruga 71, Rumin 80 – Orzechowski 19, 86, Adamek 61

GKS Jastrzębie – 1. połowa: Pawełek – Szczęch, Słodowy, Bondarenko, Witkowski, Dzida, Ali, Mróz, Zejdler, Apolinarski, Szczepan. 2. połowa: Pawełek – Kulawiak, Komor, Szcześniak, Apolinarski (65. Szczęch), Bielak, Barańskij, Feruga, Bartkowiak, Jadach, Rumin.

Zobacz więcej na… sport.jasnet.pl

Wpisy na temat ““Bardzo ciężko. Tak powinno być””

1. jasne …takie gadanie ze wyniki sparingów nie mają znaczenia…..A jakby wszystkie wygrywali to by wszędzie o tym trąbili że są w super formie….