Bardzo krótkie terminy w szpitalu

Rak jelita grubego uważany jest za jeden z bardziej podstępnych nowotworów, ponieważ rozwija się bardzo często zupełnie bezobjawowo. Realizowany w jastrzębskim szpitalu program Ministerstwa Zdrowia pozwala na wykonanie badań przesiewowych kolonoskopowych, a tym samym wczesne wykrycie zmian w obrębie jelita grubego.

fot. WSS Nr 2

„W Wojewódzkim Szpitalu Specjalistycznym Nr 2 w Jastrzębiu -Zdroju działa program Ministerstwo Zdrowia pod nazwą ‘Narodowy Program Zwalczenia Chorób Nowotworowych’. Program daje możliwość wykonania badania kolonoskopii, które przede wszystkim ma za zadanie wczesne wykrycie zmian w obrębie jelita grubego oraz pobranie wycinków tych zmian do badania histopatologicznego. Do tej pory wykonaliśmy prawie 2000 badań w ramach tego projektu” – informuje jastrzębska placówka.

„Jednak wciąż możemy więcej, są bowiem jeszcze miejsca, a terminy są bardzo krótkie” – dodają władze szpitala.

Niezależnie od tego gdzie mieszkasz, gdyż nie obowiązuje rejonizacja, możesz zadbać o swoje zdrowie i skorzystać z bezpłatnego badania, rzecz jasna, w ramach tego programu.

W jastrzębskim szpitalu możesz wykonać to badanie, jeżeli:

– jesteś w wieku pomiędzy 50 a 65 lat i w ciągu ostatnich 10 lat nie miałeś wykonywanego takiego badania;

– gdy w rodzinie krewny I stopnia (rodzice, rodzeństwo, dzieci) choruje bądź chorował na raka jelita grubego i jesteś w wieku 40 a 49 lat.

Jak wygląda takie badanie? Polega na ocenie błony śluzowej jelita, ewentualnym usunięciu niewielkich zmian oraz pobraniu wycinków. Można wykonać w znieczuleniu, w związku z tym jest bezbolesne.

Więcej informacji na temat realizacji badania uzyskasz dzwoniąc pod nr tel.: 32 47 84 381. (źródło: WSS Nr 2)

Wpisy na temat “Bardzo krótkie terminy w szpitalu”

  1. Do Iga bezboleśnie heh he chyba nie masz w ogóle bólu progowego robiłem keidys to jak by mi wpompowano powietrze i byłem jak balon przyjemne to nie ejst

Twój wpis

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Przewiń do góry
Poprzedni
Następny