Baseny zamknięte, ale nie do końca

Rząd poinformował, że jego własne piątkowe rozporządzenie odnoszące się do zamknięcia basenów, siłowni, klubów i centrów fitness nie dotyczy obiektów, które „działają w podmiotach wykonujących działalność leczniczą przeznaczonych dla pacjentów, są przeznaczone dla osób uprawiających sport w ramach współzawodnictwa sportowego, zajęć sportowych lub wydarzeń sportowych, są przeznaczone dla studentów i uczniów – w ramach zajęć na uczelni lub w szkole”.

Jak uściśla rząd, zajęcia sportowe oznaczają „zorganizowane formy aktywności fizycznej”. W związku z tym nadal mogą odbywać się „zorganizowane zajęcia oraz zajęcia prowadzone w ramach zajęć szkolnych i akademickich na basenach, siłowniach i w klubach fitness”.

Oznacza to, że z basenów będą mogli korzystać np. pływacy H2O Jastrzębie i KS Nautilus, ale nie będą tego mogli robić mieszkańcy, którzy nie są zawodnikami i członkami zarejestrowanych stowarzyszeń biorących udział we współzawodnictwie sportowym.

W związku z powyższym Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji ustalił nowe zasady korzystania z Krytej Pływalni Laguna, która aktualnie pozostaje zamknięta do odwołania dla klientów indywidualnych, natomiast bez zmian odbywają się zajęcia zorganizowane tj. m.in. aerobik, rowerki w wodzie, nauka pływania oraz treningi zawodników KS Nautilus i kurs ratownika wodnego.

Więcej informacji na stronie Rady Ministrów >>

Wpisy na temat “Baseny zamknięte, ale nie do końca”

Twój wpis

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Kalendarz Kibica

Przewiń do góry