Będzie bezpieczniej na Cieszyńskiej?

„Będzie bezpieczniej na skrzyżowaniu Cieszyńskiej z Wyzwolenia w Jastrzębiu-Zdroju. Właśnie trwa przebudowa krzyżujących się dróg. Uczestników ruchu drogowego nie trzeba przekonywać o zasadności tej inwestycji” – przekonują magistraccy urzędnicy.

fot. UM Jastrzębie-Zdrój

„Poprawa bezpieczeństwa na jastrzębskich drogach jest dla nas priorytetem. Sukcesywnie realizujemy kolejne zadania zmierzające do minimalizacji zagrożeń w ruchu samochodowym” – mówi prezydent Anna Hetman.

Przebudowa skrzyżowania Cieszyńskiej z Wyzwolenia zaplanowana jest wraz z przebudową całego uzbrojenia. Wybudowana zostanie między innymi wyspa kanalizująca z kostki betonowej na długości około 70 metrów bieżących w kierunku ulicy Kołłątaja. Powstanie również przepust wraz ze studniami rewizyjnymi. Inwestycja kosztuje 854 tysiące złotych. Wykonawcą jest firma Marbud. Roboty mają zakończyć się do 30 listopada. (źródło: UM Jastrzębie-Zdrój)

  1. Tanie rondo jest w Cieszynie w krasnej. Na skrzyżowaniu na styl okręgu ustawili takie plastkiowe odzielacze(tak to nazwałem) oznakowali że jest ruch kołowy i po problemie!

  2. Zamiast ronda kolejne dziwne, kolizyjne skrzyżowanie. NIestety brak wyobraźni kierowców (czytaj szybkość jazdy) powoduje po kilka kolizji na tydzień na odcinku ul. Cieszyńskiej w Ruptawie:-( Na Libowcu obok Ruptawianki nawet pasy dla pieszych wygumowali… Tak więc śmiem wątpić w troskę UM o bezpieczeństwo!!!

  3. Trzeba by w końcu chociaż światła na skrzyżowaniu wcześniej koło Ruptawianki postawić. Była by to inwestycja zasadna i tańsza niż rondo które tez by się tam zmieściło. Nie dość że włączyć się na Cieszyńską z Libowca (do dziś nieoświetlonego) lub Kilińskiego to dość karkołomne zadanie, to jeszcze co kilka dni ktoś tam rozbija samochód. Natężenie ruchu systematycznie wzrasta i należy dostosowywać infrastrukturę do jego potrzeb.

      1. Hahaha!!!! Przecież całe lata, wydział Infrastruktury informował, że tam będzie rondo, a Kilińskiego będzie zamknięta!!! Ciekawe dlaczego taka zmiana koncepcji??? Dbają o bezpieczeństwo??? Zapraszamy na Libowiec i Wyzwolenia na spacerek poboczem. Zobaczymy czy przeżyją??

Twój wpis

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Skup aut

Skup, złomowanie samochodów.
Gotówka i umowa od ręki.
Dojazd do klienta.
Wieloletnie doświadczenie i profesjonalizm.

Czytaj więcej »
Przewiń do góry
Poprzedni
Następny