Będzie bliżej do PUP-y

Miasto szykuje nową siedzibę dla Powiatowego Urzędu Pracy. „W listopadzie rozpocznie się remont byłej siedziby Przedsiębiorstwo Energetyki Cieplnej w Jastrzębiu-Zdroju. Docelowo w budynku ulokowane zostaną dwie instytucje: Powiatowy Urząd Pracy oraz Miejski Zespół Obsługi Szkół i Przedszkoli. Miasto budynek po byłym PEC-u kupiło w 2018 roku” – informuje jastrzębski magistrat.

fot. UM Jastrzębie-Zdrój

„Musieliśmy znaleźć nową siedzibę. Powiatowy Urząd Pracy znajduje się obecnie w budynku przy ulicy Pszczyńskiej, w którym przecieka dach, a całość wymaga generalnego remontu. Poza tym jest on za mały na potrzeby tej instytucji. Budynek PEC-u przy ulicy Wrocławskiej pomieści nie tylko PUP, ale i MZOSiP. Jest to miejsce położone w centrum miasta, co jest znacznym ułatwieniem dla klientów” – tłumaczy zastępca prezydenta Roman Foksowicz.

Wykonawcą inwestycji w drodze przetargu zostało Przedsiębiorstwo Budowlane Budopol. W planie robót jest między innymi termomodernizacja budynku, wymiana instalacji elektrycznej, centralnego ogrzewania, wodno-kanalizacyjnej, a także stolarki okiennej i drzwiowej. Dodatkowo w budynku pojawi się winda. Firma zadeklarowała, że wykona całość robót w 250 dni. Inwestycja będzie kosztowała 4 827 000 złotych. (źródło: UM Jastrzębie-Zdrój)

 1. Na rozpoczecie dzialalnosci PUP daje, po spelnieniu wielu warunkow, 20 tys.
  Na stworzenie miejsca pracy dla urzednika mozna wydac 4 (co najmniej) razy wiecej.
  Czy pracownicy PUP sie rozmnozyli? Kiedys miescili sie w glownym budynku UM, potem otrzymali dedykowany budynek, teraz ow budynek stal sie za maly.
  Czy starsi pracownicy spedzaja tam czas teraz z calymi rodzinami?
  Jak po tych schodach beda zasuwac niepelnosprawni?

  1. Nie bój żaby. zrobią stanowisko dla nich żeby mogli załatwić swoje sprawy. … Mam nadzieję. Ale to jastrzębie Zdrój, także tu wszystko jest możliwe.

Twój wpis

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Geodezja

Sporządzenie mapy do celów projektowych,
aktualizacja mapy zasadniczej,
inwentaryzacja powykonawcza budynków i przyłączy,
wytyczenie budynków,
podział nieruchomości.

Czytaj więcej »

Kancelaria Rachunkowa

Prowadzenie ksiąg rachunkowych,
podatkowej księgi przychodów i rozchodów,
ryczałtu ewidencjowanego,
usług kadrowych,
sporządzanie deklaracji,
weryfikacja dokumentów.

Czytaj więcej »
Przewiń do góry
Poprzedni
Następny