Będzie bliżej do PUP-y

Miasto szykuje nową siedzibę dla Powiatowego Urzędu Pracy. „W listopadzie rozpocznie się remont byłej siedziby Przedsiębiorstwo Energetyki Cieplnej w Jastrzębiu-Zdroju. Docelowo w budynku ulokowane zostaną dwie instytucje: Powiatowy Urząd Pracy oraz Miejski Zespół Obsługi Szkół i Przedszkoli. Miasto budynek po byłym PEC-u kupiło w 2018 roku” – informuje jastrzębski magistrat.

fot. UM Jastrzębie-Zdrój

„Musieliśmy znaleźć nową siedzibę. Powiatowy Urząd Pracy znajduje się obecnie w budynku przy ulicy Pszczyńskiej, w którym przecieka dach, a całość wymaga generalnego remontu. Poza tym jest on za mały na potrzeby tej instytucji. Budynek PEC-u przy ulicy Wrocławskiej pomieści nie tylko PUP, ale i MZOSiP. Jest to miejsce położone w centrum miasta, co jest znacznym ułatwieniem dla klientów” – tłumaczy zastępca prezydenta Roman Foksowicz.

Wykonawcą inwestycji w drodze przetargu zostało Przedsiębiorstwo Budowlane Budopol. W planie robót jest między innymi termomodernizacja budynku, wymiana instalacji elektrycznej, centralnego ogrzewania, wodno-kanalizacyjnej, a także stolarki okiennej i drzwiowej. Dodatkowo w budynku pojawi się winda. Firma zadeklarowała, że wykona całość robót w 250 dni. Inwestycja będzie kosztowała 4 827 000 złotych. (źródło: UM Jastrzębie-Zdrój)

 1. Na rozpoczecie dzialalnosci PUP daje, po spelnieniu wielu warunkow, 20 tys.
  Na stworzenie miejsca pracy dla urzednika mozna wydac 4 (co najmniej) razy wiecej.
  Czy pracownicy PUP sie rozmnozyli? Kiedys miescili sie w glownym budynku UM, potem otrzymali dedykowany budynek, teraz ow budynek stal sie za maly.
  Czy starsi pracownicy spedzaja tam czas teraz z calymi rodzinami?
  Jak po tych schodach beda zasuwac niepelnosprawni?

  1. Nie bój żaby. zrobią stanowisko dla nich żeby mogli załatwić swoje sprawy. … Mam nadzieję. Ale to jastrzębie Zdrój, także tu wszystko jest możliwe.

Twój wpis

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Przewiń do góry