Będzie nowe rondo!

Na specjalnym briefingu prasowym radni PiS cieszyli się skutecznością działania, które doprowadziło do pozyskania pieniędzy na budowę ronda na skrzyżowaniu ulic Armii Krajowej i Ranoszka. Spotkanie odbyło się we wtorek, 15 grudnia, dokładnie na skrzyżowaniu wspomnianych ulic. Udział w nim wzięli przewodniczący Rady Miasta Jastrzębie-Zdrój Piotr Szereda oraz radni Tadeusz Sławik i Michał Urgoł.

To jedno z najbardziej kluczowych skrzyżowań miasta, coraz bardziej obciążone ruchem samochodowym. Środki na budowę nowego ronda pozyskano z rządowego Funduszu Inicjatyw Samorządowych, z jego drugiej transzy. Jak wyjaśnił radny Tadeusz Sławik, na prośbę wiceprezydenta Romana Foksowicza o pomoc w tej sprawie odpowiedział jastrzębski poseł Grzegorz Matusiak. Dzięki dobrze przygotowanej dokumentacji przez miejskich urzędników, a szczególnie skutecznej mediacji parlamentarzysty, miastu przyznano środki i wkrótce rozpoczną się działania zmierzające do realizacji inwestycji. Radny Sławik wskazywał, jak istotne w całej sprawie były kontakty i rozeznanie posła Matusiaka w kołach rządowych, które doprowadziły do wymiernego skutku, a więc pozyskania 6 000 000 zł na ten cel. Przypomniał, że wcześniej poseł Matusiak skutecznie lobbował w celu pozyskania środków na remont wiaduktu na alei Piłsudskiego, remont ulicy Chlebowej czy Rolniczej. Obecnie zaś mocno angażuje się w powrót kolei do Jastrzębia-Zdroju.

Rondo stanowi ważny element w budowie obwodnicy od węzła A1 w Mszanie do ulicy Cieszyńskiej. Przewodniczący Rady Miasta Piotr Szereda wskazywał również, jak istotne jest dla mieszkańców osiedla Złote Łany, którzy w obecnej chwili borykają się z dużymi trudnościami w dojeździe do ich osiedla. Wskazywał ponadto, że współpraca władz miasta z radnymi PiS, jak i parlamentarzystami, mogłaby być znacznie lepsza, co pomogłoby w pozyskiwaniu różnego rodzaju środków dla miasta. Obecną współpracę uznał za niewystarczającą, dodając, że większą rolę odgrywają w niej sprawy ambicjonalne, niż dobrze rozumiany interes mieszkańców.

 1. Warto wiedzieć!

  Ile stracono na obiegu tych pieniędzy przez te wszystkie instytucje, to nasze pieniądze, te
  instytucje nie mają swoich pieniędzy, to są pieniądze z naszych podatków, gdyby nie ich
  obieg po różnych instytucjach starczyłoby na 3 ronda.
  Ludzie obudźcie się!

 2. a kiedy rondo na warszawskiej koło szkoły 2 . Wypadek za wypadkim jedynie co zrobili to kamere zabudowali dno miejskie i nic wiecej Jastrzebie miastem straconym

  1. A czym tu się chwalić w przypadku pani Hani i kładki na Piłsudskiego 30 metrów i 2 lata zamknięta droga to dopiero wstyd. 0,6 % nie umie ogarnąć prostych spraw jastrzębia

Twój wpis

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Carte Blanche

Usługi wykończeniowe,
gładzie, malowanie, kafelkowanie
sufity podwieszane, sufity napinane,
panele podłogowe i ścienne,
montaż drzwi i parapetów.
meble na wymiar.

Czytaj więcej »
Przewiń do góry
Poprzedni
Następny