Będzin zdobyty, Wieliczka na piątkę

Drużyna dziewcząt JKS SMS Jastrzębie w Wieliczce

Siatkarki i siatkarze JKS SMS Jastrzębie mają za sobą bardzo intensywny weekend. Drużyny dziewcząt walczyły w mocno obsadzonym Ogólnopolskim Turnieju Minisiatkówki o Puchar Małgorzaty Glinki w Wieliczce, natomiast chłopcy wzięli udział w Mikołajkowym Turnieju Sportowym w Będzinie i… wygrali te zmagania w kategorii trójek!

Zacznijmy jednak od startu siatkarek, które w “solnym mieście” mierzyły się z krajową elitą. W rywalizacji rocznika 2010 i młodszych, czyli dwójek, podopieczne Artura i Marty Olszowskich zajęły bardzo dobre, szóste miejsce, ustępując jedynie dwóm drużynom Dwójki Zawiercie oraz AMS Kamienna Góra, Salosowi Staniątki i reprezentacji Szkoły Podstawowej nr 1 z Milicza.

Jeszcze lepiej spisały się dziewczęta z rocznika 2009 (czyli trójki), które w mocnej stawce wywalczyły piątą pozycję. Lepsze okazały się jedynie Prądniczanka Kraków, Dwójka Zawiercie, MOS Wieliczka i MKS Dąbrowa Górnicza. Dodajmy, że w zawodach w Wieliczce walczyły także drugie zespoły JKS SMS Jastrzębie w kategoriach dwójek i trójek, zajmując odpowiednio 23. i 12. miejsce.

Męska ekipa JKS SMS Jastrzębie w Będzinie

W świetnych nastrojach miniony weekend zakończyli natomiast uczniowie Zespołu Szkół Mistrzostwa Sportowego. Przyzwyczajeni jesteśmy kojarzyć szkolenie siatkarskiego narybku przez tę placówkę głównie przez pryzmat dziewcząt, ale – jak się okazuje – sukcesy odnoszą także panowie. Siatkarze JKS SMS okazali się bowiem najlepsi w rywalizacji trójek, a złotą kadrę stworzyli Wojciech Borsukowski, Maciej Ferszt, Patryk Kuczyński i Tymon Majewski. Z kolei ich starsi koledzy z ekipy czwórek uplasowali się na piątej lokacie.

Źródła: Facebook / JKS SMS Jastrzębie, Facebook / MOS Wieliczka