“Bez Eucharystii nie przeżyje!”

„Sytuacja epidemiczna na Górnym Śląsku jest bardzo poważna, boimy się, żeby kościoły nie zostały zamknięte. Trzeba więc się o to starać, żeby ten reżim sanitarny, który został nam narzucony, żeby go zachowywać, żebyśmy dbali o to, by dopuszczalna liczba osób uczestniczących w Eucharystii była zachowana” – tak brzmiały słowa abp Wiktora Skworca, który zaapelował w Radiu „eM” o poszanowanie wprowadzonych w związku z koronawirusem regulacji.

fot. Parafia pw. Najświętszej Maryi Panny Matki Kościoła

W jastrzębskich parafiach – Najświętszej Maryi Panny Matki Kościoła i Matki Bożej Częstochowskiej – w czasie czwartkowej, 1 kwietnia, Mszy Wieczerzy Pańskiej część wiernych uczestniczyła w nabożeństwie poza murami świątyni. Postarano się także o odpowiednie nagłośnienie mszy świętej. Tym samym jastrzębianie, przynajmniej w tych dwóch przypadkach, odpowiedzieli na apel metropolity katowickiego.

fot. Parafia pw. Matki Bożej Częstochowskiej

I jeszcze na koniec.

„Chrześcijanin może żyć bez luksusu, bez bogactwa, bez zdrowia, bez zaszczytów. Może żyć bez niedzielnych zakupów. Bez telewizora. Bez komórki. Jednak bez Eucharystii nie przeżyje! Nie ma szans!” – powiedział w czasie Mszy Wieczerzy Pańskiej w Katowicach bp Grzegorz Olszowski.

   1. Nie, wcale mnie nie obraziłeś. Tak, tylko wyszło od porcelany stołowej do Allaha. Nie przejmuj się. 🙏Również popełniam błędy.

 1. A potem się dziwią za chorują żadna parafia nie robi nic sobie z obostrzeń ksieża ciągną kasę od tych ludzi wysyłać policję niech liczą ten ciemnogród i mandaty wystawiają wszystkim

 2. więc po co te wszystkie ofiary, datki i pensje dla księdza itd skoro bez wszystkiego może żyć, ale bez eucharystii nie

  1. Gdybyś miał olej w głowie a jak widać, ze go nie masz. To byś wiedział, że przeistoczenia dokonuje kapłan, ale co taki januszek jastrzębski wie. Tylko zobaczymy, czy przy końcu życia strach do du…y nie zajrzy i wtedy już ksiądz bedzie potrzebny. Eucharystia daje życie.

 3. “Chrześcijanin może żyć bez luksusu, bez bogactwa, bez zdrowia, bez zaszczytów. Może żyć bez niedzielnych zakupów. Bez telewizora. Bez komórki. Jednak bez Eucharystii nie przeżyje! Nie ma szans!” – Wniosek jest prosty, Panie biskupie – chrześcijanie nie istnieją.

 4. Jaka euchrystia ? Jaka wielkanoc ???? gdzie o tym jest w Bibli napisane ??? No chyba ze tradycja Katolicka… Ale co to ma wogole wspolnego z Bogiem ???….. Bardzo slusznie postąpil ten pan ze złożyl apostazje ….. Bo coz wspolnego z Bogiem ma katolicyzm ????

   1. Ty masz takie pojęcie o tych rzeczach jak ja o sterowaniu statkiem kosmicznym. Trzeba być osłem aby nie wiedzieć że Bóg przemawia przez Biblię i jest to ksiega Boga tak jak Bóg ustanowił eucharystię i powołał 12 apostołów. Więc wróć do do katechizmu i poczytaj sobie i Biblie

    1. Bibla ksiega Boga ha ha tylko infantylny katolik moze tak powiedziec, zalosne i katechizm tworzony przez zdegenerowanych rozpustnych ksezy i biskupow

  1. “Mówi głupi w swoim sercu:
   «Nie ma Boga».”
   Człowieku gdyby nie Bóg obdarzył cię życiem, to byś tu nie był i nie pisał bzdur! Wróć się do szkoły podstawowje i poczytaj katechizm, widać, ze na religii to ty raczej nie uważałeś. A Kościół katolicki jest ustanowiony przez Jezusa!!!Kiedyś staniesz przed Bogiem i z czym staniesz z pustymi rękoma co mu wtedy powiesz? Wielkanoc to jest ustanowienie wieczerzy i Zmartwychwstanie. Ale widać, że ty nie masz o pojęcia. Zacznij czytać Pismo Św. to ci się rozjaśni w tej makówce.

   1. Życiem obdarzyła mnie Mamusia i Tatuś , jak twoja wiara opiera się na katechizmie z podstawówki to gratuluje świadomości , przed bogiem nie stane bo nie istnieje , a pismo święte przeczytałem w “makówce” mi się rozjaśniło i dlatego zostałem ATEISTĄ

    1. Yntelygencja napisana w nicku…
     “Dostaniesz ciepły kącik w piecyku, wśród agnostyków…”.
     Takie pokemony najwięcej krzyczą o tolerancji ale mało kto pała taką nienawiścią do chrześcijaństwa, jak oni…

    2. Następny który nie wie co pisze. Gdyby nie Bóg to by życie nie powstało. Trochę biologii też się przyda, kiedy plemnik łączy się komórką, to Bóg daje duszę i powstaje nowe życie. Gdyby nie Bóg, to byś nie istniał i nie wypisywał tutaj teraz takich wpisów. .Skoro odpowidasz “katolikowi” że że czytałeś Pismo Święte, to wiesz o tym ,że Bóg wie wszystko o tobie i jest napisne w Piśmie “:On wie ile mamy włosów na głowie (Ew. Mateusza 10.29-30). … lecz On zna wszystkie nasze myśli, nawet zanim je wypowiemy (Psalm 139.4) , “Cóż masz, czego byś nie otrzymał? A jeśliś otrzymał, to czemu się chełpisz, tak jakbyś nie otrzymał ” , iektórzy kładą się spać i rano się nie budzą. Apostoł Paweł nas ostrzega: „dzień Pański przyjdzie jak złodziej w nocy… Nie śpijmy przeto jak inni, ale czuwajmy i bądźmy trzeźwi” (1 Tes 5,2.6).
     Więc czuwaj !

     1. “Bóg daje duszę ” a tobie chyba odebrał rozum przy poczęciu lub nie dał ci go w ogóle że bredzisz takie kocopoły cytując jakieś wymyślone pierdoły z książek.

     2. Ehh… szkoda słów i co w związku z tym że w biblijce jest napisane wyobraź sobie , że Władce Pierścieni Tolkiena też przeczytałem a jakoś nie latam po lesie i nie szukam Elfów a w kopalni nie szukam Krasnoludów chociaż w książce jest napisane , że właśnie tam przebywają

   2. @KATOLIK – Piszesz a sam nie wiesz co. WIERZĘ W BOGA i zawsze wierzyłem. Nie jestem katolikiem i NIGDY nie przynależałem do morderców z Watykanu którzy pod przykrywką Biblii (biorąc z niej TYLKO to co im pasuje) namieszali ludziom w głowach. Poczytaj trochę historii a może zrozumiesz do jakiej grupy należysz. ŻADNA religia na świecie, w imię swoich zasad, nie wymordowała tylu ludzi co katolicy. I co to niby ma wspólnego z Bogiem ? powiesz mi ?.

   3. Skąd to wszystko wiesz? z głupich książek, czy może masz jakieś doświadczenia lub coś widziałeś? Największy problem jest w tym, że religii uczą w szkołach i od wczesnych lat takim jak ty robią wodę z mózgu.
    Dziwie się, że z takim głupim myśleniem tak mało ludzi wieży w ufo, czy płaską ziemię. Przecież o tym też jest napisane w książkach

 5. A tak serio…..w kościołach liczycie wiernych co do sztuki. I powiadamianie służb. A w Lidlu, Biedronce Carrefourze itd jest wszystko OK ??? Większość maca wszystko co widzi, i to jest OK??. Ludzie jeden na drugim, przed kasami kolejki po 15-20 osób i to jest OK??
  Czysta obłuda ;).

 6. Dla chrześcijanina Eucharystia jest bardzo ważna, ale trzeba też pamiętać o V przykazaniu, które nakazuje nam troskę o dar Boży jakim jest zdrowie i życie.

  1. tak typowa gadka katolika co zjadl wszytkie rozumy i kazdego poucza tylko sam jest hipokrytą , jak juz brak argumentow o tej sekcie to zostaje ostatni o lozu smierci itp

   1. Oj Jolka ale ty głupia oj glupia ty jeśli jesteś ateistka nie ochrzczona to zrozumie ale skóra jesteś katolicka ochrzczona itd. To żal mi taki wybrakowany chce katolików co nie potrafią bronić swej wiary i kościoła

    1. Janusz , napisz to po polsku bo twoje zdanie sa nielogiczne i niegramatyczne, katolicyzm to stan umysłu i osób słabo wykształconych

  1. Apostazję odłożysz jak przyjdzie odpowiedni moment w życiu. Dam sobie rękę obciąć, że zawołasz to tego, kogo się wykląłeś/ęłaś.

   1. Zeusa, allaha itp. też zawołasz jak przyjdzie odpowiedni moment? Przecież to też bogowie których się wykląłeś.
    Jak tak patrzę na tą pedofilie w sutannach i bezmózgich ludzi w beretach to ani mi się śni patrzeć na tą waszą wiarę.
    Jakoś kiedyś eucharystii nie było i ludzie żyli. Mi o dziwo też nic nie jest 🙂

    1. Co ty pitolisz eucharystię ustanowił Jezus I od tego czasu jest cały czas. Ale są tacy co ciało Jezusa przyjmują raz na rok na Wielkanoc lub Boże Narodzenie a już po świętach już nie. Więc to jakaś parodia u takich katolokow

    2. Czemu piszesz w tym przypadku o Zeusie, Allachu ??
     Katolik jest katolikiem…….a Allach to nie Bóg tylko Prorok !!!!
     A najważniejsze, że Bóg jest Bogiem obojętnie jak go nazywają !. Ale to trzeba zrozumieć, tego w google nie ma.
     Widzę, że nie wiesz jeszcze co to jest wiara….wiara a nie ludzie, którzy ją przedstawiają.
     Jestem katolikiem, wierzę w Boga a mimo to nie rozumiem ludzi którzy zrównują Boga z księżmi !! Przecież to tacy ludzie jak my wszyscy, a ludziom nie powinno się całkowicie ufać. To tylko “pośrednicy” tutaj na ziemi.
     I jak można obrażać np mojego Boga za czyny jakiegoś człowieka !!!!!
     Człowiek musi w coś wierzyć, bo inaczej nie jest człowiekiem.

     1. Brawo za tą wypowiedź! Zgadzam się z nią! Bez Boga ani do proga. Biedni ci ludzie co sa daleko od Niego

     2. Allach to dawna fabryka porcelany w Niemczech. Allah w odniesieniu do religii piszemy przez samo h. Ch i h robi dużą różnicę.

    1. I znów podstawowa wiedza kuleje……
     CAŁKOWITE PORZUCENIE WIARY CHRZEŚCIJAŃSKIEJ !!!
     Cytat “Apostazja (gr. ἀποστασία „odstąpienie, odnowa, odpadnięcie, zdrada, odstępstwo”; z ἀπό (apo) „od”, στάσις (stasis) „postawa, pozycja”; połączenie tych słów oznacza „οdległość, oddalenie, zdystansowanie się od…”) – porzucenie wiary religijnej lub religii[1]. W pierwotnym znaczeniu – całkowite porzucenie wiary chrześcijańskiej; termin został również adaptowany do ogólnych pojęć religioznawczych oraz wykorzystywany przez religie i wyznania niechrześcijańskie.”

     1. @OBI – Ty to do mnie piszesz ? bo już się pogubiłem. Jaka wiedza kuleje ?. Przeczytaj jeszcze raz co napisałem, później swoje dzieło a zrozumiesz że nasze zdania niczym się nie różnią :-).

     1. @KATOLIK – Trudno się z Tobą rozmawia gdyż nie potrafisz czytać. Więc uproszczę maksymalnie – Można być apostatą i nadal wierzyć w Boga. Teraz zrozumiałeś ?.

    1. Czyli każdy Islamista to terrorysta? każdy Judaista to “ortodoks”….itd ????
     Twój obraz….to brak podstawowej wiedzy na temat religii świata.

    2. znam wielu rozwiedzionych nie alkoholików jak się a pisząc to masz też na mysli siebie? Bo właśnie ci katolicy nie chodza do koscioła nie przyjmują eucharystii i tak właśnie kończą.

   2. Na łóżu śmierci będzie trząsł portkami bo jeśli jednak Bóg jest, to gdzie ja się dostanę. Do nieba nie, zostaje czyścieć i piekło,ale skoro ktoś całe życie odrzuca Boga to sam się skazuje na nie przyjęcie go w momencie śmierci. Wtedy gdzie się skazuje? na piekło?

    1. Gdyby nie Mieszko I dalej panowlałoby Polsce pogaństwo. Trochę później Krzyżacy pod pretekstem nawracania najeżdżali tereny wschodnie niszcząc wioski, mordując ludzi. Tereny wschodnie znacznie później przyjęły chrześcijaństwo XIII. Ruś kijowska 988r. Kiedy rozpoczęły się odkrycia geograficzne i rozpoczął się kolonializm również niszczono całe cywilizacje mordowano ludzi pod pretekstem chrystianizacji, wywożono niewolników, kruszce, zabytki. Dzięki takim wyprawom kraje Europy zachodniej stały się bogate. Portugalia, Hiszpania, Francja, W. Brytania. Na stosach palono ludzi, niektórych zakopano żywcem w imię Boga. Nie bójmy się prawdy. Czy bycie chrześcijaninem, obnoszącym się ze swoją wiarą polega na publicznym poniżaniu, obrażaniu, wyśmiewaniu, straszeniu ludzi Bogiem, wyzywaniem od głupków na forach? Tego w katechiźmie nie ma, takie zachowanie jest sprzeczne z Konstytucją, Prawami Człowieka.Mentalny powrót do X wieku n.e. w Polsce. Brakuje tylko płonącego stosu…
     Jedni wierzą w Boga, inni w naukę, bez której to nie można byłoby tu, na tym forum klepać i publikować obraźliwych tekstów. Nikt i nic nie upoważnia Cię Obi do tych obraźliwych słów wobec innych internautów. Wyzwisk również pod innymi tekstami. ALLAH nie piszemy przez ch.

     1. Czy ja kogoś obraziłem ?? Jakie obraźliwe słowa ?? Zacytuj…..bo jak obrażasz się tym że ktoś pisze o wieże, bo wieży to nie mamy o czym rozmawiać.

     2. Co do Allach, a nie Allah to przepraszam……tylko że to przejęzyczenie nie ma nic wspólnego z tym o czym pisałem.
      No chyba że to obraźliwe, bo teraz ludzie obrażają się o wszystko, to PRZEPRASZAM. Allah miało być !.

     3. Racjonalisto, miło było Cię “poczytać”. Trochę zdrowego rozsądku na tym forum zawsze wprowadza przydatną nam wszystkim równowagę.

    2. Jak można odrzucać kogoś kogo się nigdy nie widziało gdyż nie istnieje? Byłem już przed wizją śmierci i jakoś nikogo takiego jak ”boga” nie wzywałem i nawet uśmiechnąłem się pod nosem że pewnie jakiś nawiedzony katolik by ciągle jęczał na moim miejscu i wzywał jakiegoś ”boga”

   3. Tą rękę możesz stracić. Właśnie w ten sposób kościół wykorzystuje ludzi strasząc ich piekłem. Piekła nie ma. To straszak żeby ludzie się podporządkowali pazernemu klerowi. Żyj uczciwie całe życie. Znam takich co całe życie pili bili żony a pod koniec ksiądz i wszystko cacy.

    1. Wierze, bo wiara. Nie, wieżyć. Wrócić do Podstaw wiary chrześcijańskiej, poczytać. Nic nie mam do twojego Boga. Mojego zostaw, ma się doskonale. ( Nie spaghetti), też katolicki i chrześcijański, ale co
     Ty możesz wiedzieć. Jak się zwracasz do kogoś, kultura nakazuje Ty pisać wielką literą. To ostatnie zdanie jest najważniejsze z dzisiejszej ewangelizacji, od tego zacznij.

     1. Odpisał bym ci (ci a nie Ci z premedytacją żebyś znów nie pisał) w podobnym tonie jak twój, ale szkoda dyskutować.
      Katolikom życzę Wesołych Świąt, tobie nie wiem…..może niech pucharek będzie pełny?? Bez obrazy, bo szkoda zdrowia na zawał.

Twój wpis

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Carte Blanche

Usługi wykończeniowe,
gładzie, malowanie, kafelkowanie
sufity podwieszane, sufity napinane,
panele podłogowe i ścienne,
montaż drzwi i parapetów.
meble na wymiar.

Czytaj więcej »
Przewiń do góry
Poprzedni
Następny