Bez karty nie oddasz odpadów

fot. UM Jastrzębie-Zdrój

Odpady komunalne, pochodzące z nieruchomości zamieszkałej, odbierają punkty selektywnego zbierania odpadów komunalnych na terenie miasta Jastrzębie-Zdrój:

 • Gminny Punkt Zbierania Odpadów Niebezpiecznych (GPZON) przy ul. Dworcowej 17d.
 • Punkt Selektywnego Zbierania Odpadów Komunalnych (PSZOK) przy ul. Norwida 34.

Warunkiem korzystania z ich usług jest posiadanie karty PSZOK!

„Co ważne, mieszkańcy bloku odbierają kartę PSZOK od właściciela nieruchomości lub zarządcy nieruchomości. Właściciele budynków jednorodzinnych odbierają kartę PSZOK w Urzędzie Miasta Jastrzębie-Zdrój. Właściciele/zarządcy budynków wielolokalowych do 6 lokali mieszkalnych włącznie odbierają kartę PSZOK w Urzędzie Miasta Jastrzębie-Zdrój” – informuje jastrzębski magistrat.

„Transport odpadów do punktu odbywa się we własnym zakresie. W punkcie, w celu oddania odpadów, należy okazać kartę PSZOK. Każdy oddający odpady otrzyma paragon informujący o wadze i rodzajach odpadów przyjętych przez punkt” – dowiadujemy się.

Szczegółowe informacje dotyczące zasad wydawania i korzystania z kart PSZOK zostały określone w regulaminie (zakładka „Karty PSZOK”). Wniosek o wydanie karty PSZOK można składać w Urzędzie Miasta Jastrzębie-Zdrój. (źródło: UM Jastrzębie-Zdrój)

 1. We własnym zakresie dostarczyć załatwić wcześniej kartę, potem ją oddać. Eeeech. To już lepiej do lasu.;)

 2. Kolejny “mądry”wymysł UM!
  Ile razy w życiu może być potrzebna taka karta…może 2-3 razy, a najczęściej “raz”, przy generalnym remoncie mieszkania czy domu. Za to ile załatwiania, marnowania czasu, dodawanie pracy urzędnikom, no i oczywiście nie za darmo. Natomiast do następnego remontu, znając zapobiegawczość urzędników i tak trzeba wykupić nową kartę (technologia, programy, jakość itp.) albo sami gdzieś zapodziejemy. Kto to zatwierdził?

  1. Poczytaj dokładnie warunki uzyskania karty , karta jest jednorazowa i musisz ją oddać tam skąd ją dostałeś w ciągu pięciu dni od daty oddania odpadów razem z paragonem że zapłaciłeś za to że ci te odpady odebrali.

   1. Potrafisz czytać ze zrozumieniem? Czy tylko nagłówki i kłapanie klawiaturą.
    Te twoje 5 dni to tyczy się członków spółdzielni mieszkaniowych czyli krótko – BLOKÓW!!!

 3. Zbędna papierkomania ale przynajmniej w Szerokiej już tej wrednej baby nie ma co po znajomości od budowlańców brała wszystko a zwykłym mieszkańcom 3 wiadra zużytego kleju liczyła po 150kg każde.

Twój wpis

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Geodezja

Sporządzenie mapy do celów projektowych, aktualizacja mapy zasadniczej, inwentaryzacja powykonawcza budynków, przyłączy, wytyczenie budynków, podział nieruchomości.

Czytaj więcej »
Przewiń do góry
Poprzedni
Następny