Białe Jastrzębie na czele tabeli

Hokeistki UKH Białe Jastrzębie za sprawą dwóch zwycięstw nad Kojotkami Naprzodem Janów objęły prowadzenie w tabeli grupy B Polskiej Ligi Hokeja Kobiet. Przypomnijmy, że do ćwierćfinałów play-off awansują dwie najlepsze drużyny rozgrywek.

Podbudowane niedawną wygraną w Krakowie podopieczne Marka Kozyry poszły w miniony weekend za ciosem. W sobotę jastrzębianki zwyciężyły w Janowie 6:1 (2:0, 0:0, 4:1), natomiast w niedzielę u siebie – w zaległym spotkaniu – triumfowały 5:2 (3:0, 1:0, 1:2). Dodajmy, że drugi z rezultatów mógł być bardziej okazały (do 56. minuty Białe wygrywały 5:0), ale w końcówce zabrakło nieco koncentracji. Tradycyjnie już najwięcej bramek dla naszej ekipy zdobył duet Dominika Szymik i Zuzanna Rduch, które zapisały na swoje konta sześć z jedenastu goli.

Teraz przed naszym zespołem trzy tygodnie przerwy od ligowych zmagań. Na taflę hokeistki trenera Kozyry powrócą 14 listopada domowym pojedynkiem z Podhalem Nowy Targ.

24 października 2020, Janów, 12:45
Naprzód Janów – Białe Jastrzębie 1:6 (0:2, 0:0, 1:4)
1:6 Szymura (Rduch, Szymik) 58:44

Białe Jastrzębie: Radomska (od 51:41 Chrapek) – Rostalska, Postel, Szymura, Szymik, Rduch – Bodzioch, Cywoniuk, Marchewka, Kierc, Karbowniczak – Świerczek, Krzyżaniak.

25 października 2020, Jastrzębie-Zdrój, 9:30
Białe Jastrzębie – Naprzód Janów 5:2 (3:0, 1:0, 1:2)
1:0 Rduch (Szymik, Szymura) 04:26
2:0 Karbowniczak (Kierc, Świerczek) 12:10
3:0 Szymik (Postel) 18:45
4:0 Kierc (Marchewka) 37:35
5:0 Szymura (Szymik) 55:30 5/4
5:1 Figiel 57:40
5:2 Wencel (Szafarczyk) 58:08

Białe Jastrzębie: Radomska – Rostalska, Postel, Szymura, Szymik, Rduch – Bodzioch, Cywoniuk, Marchewka, Kierc, Karbowniczak – Świerczek, Krzyżaniak.