Białe nie skorzystały z prezentu

W ostatnim meczu fazy zasadniczej grupy B Polskiej Ligi Hokeja Kobiet ekipa UKH Białe Jastrzębie przegrała na wyjeździe z Podhalem Nowy Targ 0:3 (0:0, 0:1, 0:2). Podopieczne trenera Marka Kozyry otrzymały przed tym spotkaniem niespodziewany dar od losu w postaci sensacyjnej porażki poznańskich Kozic w Janowie (5:6), ale nie zdołały go wykorzystać. Gdyby jastrzębianki wygrały w Nowym Targu choćby za dwa punkty, wówczas awansowałyby do ćwierćfinałów play-off…

W meczu w Nowym Targu nie brakowało emocji, czego dowodem były kary za zbyteczną ostrość w grze, rzadko spotykane w hokeju pań. Jastrzębianki mimo wielu prób nie zdołały ani razu pokonać Zuzanny Furtak, a z kolei nasza Katarzyna Radomska skapitulowała tylko raz – w 37. minucie podczas gry w osłabieniu.

Wynik 1:0 dla gospodyń utrzymał się do ostatniej minuty, gdy trener Kozyra postawił wszystko na jedną kartę i zdjął z tafli bramkarkę. Niestety, Białym nie udało się doprowadzić do wyrównania, a sytuację tę wykorzystały “Szarotki”, które dodatkowo na kilka sekund przed syreną dobiły jeszcze nasz załamany zespół trzecią bramką.

Do fazy play-off awansowały tym samym Cracovia Kraków i Kozice Poznań. Białym pozostanie zaczekać na awans do grona czołowych polskich ekip do następnego sezonu oraz jeszcze w ramach tych rozgrywek powalczyć o siódme miejsce.

20 lutego 2021, Nowy Targ, 19:45
Podhale Nowy Targ – Białe Jastrzębie 3:0 (0:0, 1:0, 2:0)
1:0 Bukowska (Nosal) 36:36 5/4
2:0 Szopińska (Leśniowska) 59:19 (do pustej bramki)
3:0 Szopińska 59:51

Białe Jastrzębie: Radomska – Rostalska, Postel, Szymura, Szymik, Rduch – Głąbica, Cywoniuk, Marchewka, Janotova, Kierc – Marchewka, Świerczek, Piechaczek, Karbowniczak, Krzyżaniak.

Źródło: polskahokejliga.pl