„Biało-czerwona” nad magistratem?

„500 głosów wystarczy, by nowy maszt z biało-czerwoną flagą stanął w naszym mieście” – czytamy na stronie jastrzębskiego magistratu. Każda gmina w Polsce może otrzymać maszt i polską flagę. Wystarczy dołączyć do inicjatywy „Pod biało-czerwoną” i zebrać wystarczającą ilość głosów. Dla Jastrzębia-Zdroju jest to 500 podpisów. Głosować można przy pomocy strony internetowej projektu: bialoczerwona.www.gov.pl.

500 głosów wystarczy, by nowy maszt z biało-czerwoną flagą stanął w naszym mieście

Biało-czerwona flaga jest tym, co łączy nas wszystkich – taka jest idea najnowszej rządowej kampanii. Poza zjednoczeniem pod narodowymi barwami ma też na celu godne uczczenie pamięci o Bohaterach Bitwy Warszawskiej w 1920 roku.

Trwają prace nad interaktywną mapą, na której będzie można na bieżąco sprawdzać liczbę głosów dla każdej miejscowości. Powstanie też ranking ukazujący pozycję gminy w klasyfikacji.

Głosy można oddawać do 11 listopada do godziny 23.59. W trzech gminach, które uzyskają procentowo najwięcej głosów swoich mieszkańców, odbędzie się uroczyste podniesienie flagi na maszt z udziałem premiera Mateusza Morawieckiego.

Wpisy na temat “„Biało-czerwona” nad magistratem?”

Twój wpis

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Przewiń do góry